Lauma International iegādājas Vācijas apakšveļas ražotāju Felina

Autors: Zane Atlāce-Bistere
2017. gada 14. jūnijs plkst. 11:21

AS Lauma International, kurai pieder LSEZ Lauma Fabrics SIA, ir iegādājusies Vācijas sieviešu apakšveļas ražošanas un tirdzniecības grupu Felina, informē uzņēmumā. Darījuma summa netiek atklāta.

1885. gadā dibinātā Felina ražo un izplata sieviešu apakšveļu ar zīmoliem Felina un Conturelle. Felina grupai pieder ražotne Ungārijā un vairumtirdzniecības uzņēmumi Vācijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, ASV, Portugālē, Polijā un Čehijā. Grupas galvenā mītne atrodas Manheimā, Vācijā. AS Lauma International iegādājusies 100% Felina International AG akciju no privātā kapitāla fonda palero.

AS Lauma International ir tekstilmateriālu, mežģīņu un citu sieviešu apakšveļas šūšanai paredzētu materiālu vadošā Eiropas ražotāja LSEZ Lauma Fabrics SIA mātes uzņēmums. Lauma Fabrics pieder ražotnes Latvijā un Vācijā. Uzņēmums izgatavo un tirgo arī medicīnas tekstilpreces ar zīmolu Lauma Medical. AS Lauma International īpašnieki ir Indreks Rahumā (Indrek Rahumaa) un Džons Bonfīlds (John Bonfield).

Pārdodot Felina grupu AS Lauma International, savu uzdevumu izpildījis līdzšinējais grupas investors palero, kas specializējas ieguldījumos īpašās situācijās nonākušos uzņēmumos un kura stratēģija tādēļ paredz aktīvu iesaistīšanos pārņemto uzņēmumu darbībā. palero iegādājās Felina 2015. gadā un īstenoja virkni pasākumu, kas paātrināja apakšveļas ražotāja izaugsmi un palielināja tā rentabilitāti.

Līdz ar Felina iegādi AS Lauma International paplašina savu darbību apakšveļas ražošanā un tirdzniecībā, veidojot jaunu, vertikāli integrētu grupu, kuras kopējie ieņēmumi pārsniegs 75 miljonus eiro un kurā strādās 1 250 darbinieki. Jaunā grupa varēs kalpot par pamatu tālākai tirgus konsolidācijai.

Līdzšinējo vadības komandu pārraudzību jaunizveidotajā grupā uzņemsies Pēters Partma (Peter Partma), kurš šodien pievienojas grupai kā tās izpilddirektors (CEO).

Darījumu ir finansējis Latvijas banku – AS Citadele banka un BlueOrange (AS Baltikums Bank) – konsorcijs AS Citadele banka vadībā. Igaunijas banka AS LHV Pank darbojās kā AS Lauma International konsultants. Saskaņā ar pušu vienošanos, darījuma summa ir konfidenciāla.