Lems, ko iesākt ar graustu G.Astras ielā

2011. gada 16. septembris plkst. 16:18
Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks pirmdien, 19. septembrī, sasaucis darba sanāksmi pie grausta Gunāra Astras ielā 4, kas šobrīd uzskatāms par vienu no bīstamākajiem objektiem Rīgā, lai klātienē novērtētu nepabeigtās būves stāvokli un izlemtu jautājumu par tālāko pašvaldības rīcību ar to.

Sanāksmē piedalīsies Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais, Īpašuma departamenta atbildīgās amatpersonas, Valsts un pašvaldības policijas pārstāvji, kā arī blakus esošo mācību iestāžu vadītāji, liecina domes sniegtā informācija medijiem.

Brīvi stāvošā piecu stāvu ēka ir privātīpašums, tā atrodas dzīvojamo un publisko ēku kvartālā starp Dzelzavas un Pūces ielu, blakus tirdzniecības centram Mēbeļu nams. Dzelzsbetona karkasa būves celtniecība uzsākta 20. gs 90. gadu sākumā. Savulaik tajā bija plānots izvietot viesnīcu, taču ēkas būvniecība visu šo gadu laikā tā arī nav tikusi pabeigta.

Saskaņā ar Īpašuma departamenta speciālistu veiktās tehniskās apsekošanas atzinumu būve G.Astras ielā 4 atrodas bīstamā pirmsavārijas stāvoklī, tās telpiskā noturība ir apdraudēta. Grausts rada tiešu apdraudējumu trešo personu veselībai un dzīvībai, tādēļ atrašanās tam tuvāk par sešiem metriem nav pieļaujama. Neskatoties uz grausta bīstamību, šobrīd objektam ir brīva piekļuve, arī teritorija ap to nav norobežota. Grausts atrodas vairāku vispārējo mācību iestāžu tuvumā un, pēc vietējo iedzīvotāju stāstītā, ēkā patstāvīgi uzturas nepiederošas personas, tajā skaitā, arī bērni.
 
Būve G. Astras ielā 4 uzskatāma par A kategorijas graustu, kas nozīmē, ka tai ir būtiski bojātas tās telpisko noturību nodrošinošās nesošās vai norobežojošās konstrukcijas, kas var izraisīt pilnīgu vai daļēju būves pašsabrukšanu, radot apdraudējumus arī būvei blakus esošajiem īpašumiem, transporta kustībai vai trešo personu veselībai un dzīvībai, informē dome.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām