Būvniecība un īpašums

Trīs Rīgas graustus sakārtos piespiedu kārtā

Dienas Bizness, 13.04.2015

Grausts Aglonas ielā 35 k-2

Avots: Rīgas dome

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Rīgas domes Īpašuma komitejas deputāti šodien, 13. aprīlī, apstiprināja trīs lēmumus par graustu piespiedu sakārtošanu. Tie ir dažādiem privātīpašniekiem piederoši īpašumi Ķemmdziju ielā 29, Aglonas ielā 35 k2 un Vēžu ielā 7, informē Rīgas dome.

A kategorijas grausts Ķemmdziju ielā 29 pieder Viļņā dzīvojošam Lietuvas pilsonim. Kopš pēdējās Īpašuma departamenta darbinieku veiktās ēkas apskates 2014. gadā nav darīts nekas, lai ēkas stāvokli uzlabotu: nepadzīvotais grausts un teritorija ap to ir brīvi pieejama, tādējādi ir iespējama nepiederošo personu iekļūšana. Ēka ir degusi, tā ir daļēji sabrukusi un jumta šīferis krīt un atdalās no jumta, logu un durvju ailes nav noslēgtas, teritorijā ap to krājas atkritumi. Tā kā grausts apdraud cilvēku drošību un sabiedrisko kārtību, kā arī ilgstoši degradē Rīgas pilsētvidi, tika pieņemts lēmums uzdot īpašniekam četru mēnešu laikā graustu nojaukt.

Arī grausts Aglonas ielā 35 k-2 tās īpašniekam, vienai no Latvijas komercbankām, būs jānojauc sešu mēnešu laikā. Tukšā ēka un teritorija ap to ir brīvi pieejama nepiederošajām personām, tajā tiek uzkrāti sadzīves atkritumi un būvgruži, kā arī sienas ir apzīmētas ar grafiti. Banka ir informējusi Īpašuma departamentu, ka iegādājās šo ēku ar mērķi to pārpārdod, nevis izmatot saimnieciskajā darbībā. Domes lēmums par nojaukšanu būs saistošs arī jaunajam īpašniekam.

Sešu mēnešu termiņš grausta Vēžu ielā 7 nojaukšanai atvēlēts arī tā īpašniecei, kura dzīvo ASV. Ēka ir pamesta, bīstamā tehniskā stāvoklī un brīvi pieejama, turklāt atrodas blīvi apdzīvotā vietā, intensīvas gājēju un transporta satiksmes teritorijā. Lai gan ēka atrodas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma Rīgas vēsturiskais centrs aizsardzības zonā, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ir devusi atļauju grausta nojaukšanai bez papildus nosacījumiem.

Lēmumi par graustu sakārtošanu stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas domes sēdē. Ja domes lēmumos graustu sakārtošanai noteiktie termiņi netiks ievēroti, to piespiedu izpildi nodrošinās Rīgas domes Īpašuma departaments, izdevumus piedzenot no īpašniekiem.

Komentāri

Pievienot komentāru