Līdera atgriešanās: labi nopelnīt var arī Latvijā

2015. gada 16. decembris plkst. 9:19
Autors: Anda Asere
Sadaļa: Atpūta
Dalies ar šo rakstu

Pāris gadu pastrādājis Zviedrijā, tad – ASV finanšu mekā Volstrītā, Jānis Rubīns atgriežas Latvijā, lai karjerā sasniegtu vairāk

Atgriežoties no Amerikas, Jānis pastrādāja L’Oréal Baltijas birojā Rīgā, bet tagad ir finanšu direktors jaunā Latvijas tehnoloģiju uzņēmumā Clusterpoint, kas nodarbojas ar lielo datu vadības sistēmu izstrādi. «Mani Clusterpoint piesaistīja iespēju diapazons un īpašnieku vīzija, ka pēc kāda laika kompānija varētu kļūt par biržā kotētu uzņēmumu. Cik cilvēkiem Latvijā ir bijusi iespēja piedalīties šādā procesā? Ja man būs iespēja būt daļai no šāda notikuma, tā būs fantastiska izdevība profesionālajā ziņā. Piedalīties šajā procesā – tā ir liela vērtība. Tuvākajos desmit gados Volstrītā tas nebūtu iedomājams,» saka Jānis. Viņš uzskata, ka labi nopelnīt var arī Latvijā. «Viss atkarīgs no tā, ko tu dari un cik ļoti tam sevi velti. Šodien uzņēmējdarbības videi nav robežu. Arī Custerpoint piemērs rāda, ka ģeogrāfijai vairs nav nozīmes,» saka Jānis.

Pirmā Jāņa ārzemju darba pieredze bija Zviedrijā, kur viņš strādāja franču bankā, kas nodarbojas ar eksporta atbalstu. «Tur nokļuvu kā praktikants. Tolaik bija krīze, labi apmaksāta darba te nebija. Tas sakrita ar laiku, kad universitāte prasīja praksi, kam bija jābūt saistībā gan ar profesiju, gan ar franču valodas pielietojumu,» viņš stāsta. Kopumā Zviedrijā Jānis nostrādāja divus gadus, secināja, ka vēlas strādāt nopietnā konsultāciju uzņēmumā. Finanšu speciālistu acīs prestižākās darbavietas ir auditorfirmu «lielais četrinieks», kā arī starptautiskas konsultāciju kompānijas, piemēram, McKinsey. Viņš izturēja konkursu Latvijas Price Waterhouse Coopers. «Tā bija nenovērtējama pieredze. Bija daudz darba, bet tas bija tā vērts, jo pavēra durvis uz Ameriku. Tur kāda maza vietējā uzņēmuma nosaukums neko neizsaka, bet PwC zina visi,» saka Jānis.

Visu rakstu Svaru kausi – par labu Latvijai lasiet 16. decembra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām