Lidostā Rīga sasniegts apkalpoto pasažieru rekords

2015. gada 29. decembris plkst. 13:12
Dalies ar šo rakstu

Otrdien, 29. decembrī starptautiskajā lidostā Rīga sasniegts apkalpoto pasažieru rekords, pārsniedzot 2011.gadā apkalpoto 5,1 miljona pasažieru slieksni. Laimīgais pasažieris – Māris Zariņš lidostā ieradās ar Latvijas aviokompānijas airBaltic reisu no Kopenhāgenas.

VAS Starptautiskā lidosta Rīga valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš komentē: «Šogad lidostas darbu labvēlīgi ietekmējusi tautsaimniecības izaugsme kopumā, mājsaimniecības ieņēmumu un ceļošanai atvēlēto izdevumu pieaugums. Tāpat arī salīdzinoši zemās degvielas cenas pozitīvi ietekmējušas aviācijas pakalpojumu izmaksas. Pozitīvs faktors ir arī Rīgas pilsētas un Latvijas kopumā kā galamērķa pievilcīgums. Šie bija priekšnosacījumi vairāku jaunu lidsabiedrību ienākšanai Rīgā un galamērķu atklāšanai, kas veicināja stabilu pasažieru skaita pieaugumu.»

Savukārt, airBaltic izpilddirektors Martins Gauss norāda, ka Latvijā aviācija veido teju 3% no iekšzemes kopprodukta un palīdz nodrošināt 2% no visām aktīvajām darba vietām.

Starptautiskā lidosta Rīga šogad līdz gada beigām plāno apkalpot 5,16 miljonus pasažieru. Populārākie galamērķi (pilsētas) no lidostas Rīga šogad ir Londona, Maskava, Frankfurte, Oslo un Helsinki. Savukārt populārākās valstis, uz kurām visbiežāk dodas pasažieri no Rīgas, ir Vācija, Lielbritānija, Krievija , Norvēģija un Somija.

5 miljono pasažieri starptautiskā lidosta Rīga sagaidīja 2011.gada 21.decembrī, 4 miljono pasažieri – 2009.gada 21.decembrī, 3 miljono pasažieri – 2007.gada 10.decembrī, 2 miljono pasažieri – 2006.gada 17.oktobrī, savukārt pirmo miljonu starptautiskā lidosta Rīga sagaidīja 2004.gada 13.decembrī.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām