Lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatu uzticēs Andrim Liepiņam

2014. gada 14. novembris plkst. 8:36
BNS
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskās lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja amatā plānots iecelt Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic padomes priekšsēdētāju un Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieku Andri Liepiņu, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma apstiprināja satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Lidostas valdes priekšsēdētāju plānots apstiprināt jau piektdien.

Matīss stāstīja, ka ar jaunās lidostas valdes apstiprināšanu ir «nelieli sarežģījumi. «Lidosta ir valsts paaugstinātas drošības objekts un pirms lidostas valdes locekļu iecelšanas ir jāsaņem attiecīgie saskaņojumi no drošības institūcijām. Šobrīd par valdes priekšsēdētāju šis saskaņojums ir saņemts. Esmu uzaicinājis Andri Liepiņu - viņš 16 gadus strādājis Ekonomikas ministrijā ar dažādiem uzņēmējdarbības jautājumiem, tāpat viņš pēdējos gadus vadījis airBaltic padomi. (..) Viņš ir piekritis un, visticamāk, šodien tiks iecelts,» teica Matīss.

Savukārt pārējos valdes locekļus ministrs vēl neatklāja. «Par pārējiem valdes locekļiem saskaņojums vēl turpinās. pielaides saņemšana un citi jautājumi nevar tikt atrisināti trīs dienu laikā,» sacīja Matīss, neprognozējot, cik ilgā laikā izdosies iecelt pārējos valdes locekļus.

Liepiņš ceturtdien aģentūrai BNS ne apstiprināja, ne noliedza, ka viņš ir uzrunāts lidostas valdes locekļa amatam.

Jau vēstīts,, ka 11.novembrī, no amata atkāpās četri no pieciem lidostas valdes locekļiem, tostarp lidostas valdes priekšsēdētājs Arnis Mūrnieks.

Matīss žurnālistiem norādīja, ka Satiksmes ministrija kā akcionārs bija neapmierināta ar lidostas lielajiem advokātu izdevumiem darba tiesisko strīdu risināšanā. «Satiksmes ministrijas viedoklis un mans, kā ministra viedoklis, ir viennozīmīgs - mēs nevaram tērēt 100 tūkstošus eiro advokātiem, ja  lidostā  ir Juridiskais departaments, un turklāt, ja šīs lietas tiek zaudētas. Un tās lietas ir vienkāršas lietas, piemēram, lietas saistībā ar darbu tiesisko strīdu risināšanu, kas īstenībā ir ļoti vienkāršas lietas un nevar maksāt šādas milzīgas naudas summas,» sacīja Matīss.

Starptautiskā lidosta Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām