Citas ziņas

Lielākā daļa neatbalsta žoga būvēšanu uz Krievijas un Baltkrievijas robežām

Dienas Bizness, 13.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Žoga celšanu gar Krievijas un Baltkrievijas robežām, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību, atbalsta piektā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem (6% - noteikti jā; 16% - drīzāk jā).

Salīdzinoši biežāk starp žoga celtniecības atbalstītājiem ir ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem, kā arī latvieši, atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, augusta sākumā veiktais pētījums.

Lielākā daļa (60%) žoga celšanu, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību, neatbalsta (29% - drīzāk nē; 31% - noteikti nē). Salīdzinoši biežāk starp žoga celšanas neatbalstītājiem ir iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 55 gadiem, cittautieši un nepilsoņi.

Tikmēr piektajai daļai (18%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrētas atbildes uz šo jautājumu.

Aptauja veikta laikā no 2013. gada 6. līdz 8. augustam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 900 ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Jau vēstīts, ka viens no pasākumiem, lai Latvijā un Lietuvā apkarotu Āfrikas cūku mēra izplatību no Krievijas un Baltkrievijas, ierosināts žoga būvēšana uz robežas. Žogs neļautu brīvi pārvietoties infekcijas izplatītājām - mežacūkām. Plānots, ka vērienīgās būves izmaksas segs Eiropas Savienība, pēc Viļņā notikušās Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Polijas veterinārijas dienestu vadītāju tikšanās atzina PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Tikmēr premjers Valdis Dombrovskis pavēstījis, ka jautājums par žoga būvēšanu valdības darba kārtībā patlaban nav iekļauts.