Lielākie darījumi komercīpašumu tirgū Baltijā

2017. gada 21. augusts plkst. 13:50
Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā pusgadā investori Baltijas valstu komercīpašumos ir ieguldījuši 410 miljonus eiro; Latvijā zīmīgākais darījums ir bijušā Preses nama pārdošana.

Šī summa ir par 7% lielāka par pagājušajā gada pirmā pusgada rādītājiem, šādu informāciju ir apkopojusi nekustamā īpašuma pakalpojumu un konsultāciju kompānija CBRE. Šogad investoriem pievilcīgākais nekustamā īpašuma segments bijis biroju platības, kam seko tirdzniecības objekti.

Lauvas tiesa investīciju - 43,5% - nonākuši Lietuvas komercīpašumu tirgū. 30,6% ieguldīti Igaunijā, bet atlikušie 25,9% - Latvijā. Lielākais darījums - 127 miljonu eiro vērtībā bijis ar 7 Kesko veikalu pārdošanu Igaunijā un Latvijā.

80% darījumu notikuši ar īpašumiem Baltijas valstu galvaspilsētās, pārējie - reģionālajās pilsētās Klaipēdā, Narvā, Daugavpilī, Kauņā, Palangā u.c., turklāt galvenokārt tie notikuši mazumtirdzniecības objektu īpašnieku maiņas sakarā.

2017.gada pirmajā pusgadā lielākais investīciju apjoma pieaugums - par 5,3% bija novērojams industriālo īpašumu sektorā (kopumā 14,8% investīciju).

CBRE prognozē, ka, ņemot vērā ierobežoto augstākās raudzes īpašumu piedāvājumu, investīcijas varētu plūst arī attīstības projektu virzienā. Šā gada pirmā pusgada darījumi apliecina, ka investori nesmādē arī vecākus īpašumus, kurus iespējams uzlabot, tāpat notiek darījumi ar zemes gabaliem, ko paredzēts apgūt.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām