Foto

Liepājas lepnums Lielais Dzintars fotogrāfijās

Zane Atlāce - Bistere, 22.10.2015

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pirmie atklāšanas koncerti jau ieskandinājuši Liepājas lepnumu - jauno koncertzāli Lielais Dzintars. Kopumā atklāšanas svētki iecerēti divarpus mēnešu garumā - kā pirmā tika atklāta kamerzāle, šonedēļ tiks atklāta eksperimentālā skatuve, bet 6.novembrī notiks lielās zāles atklāšana.

Ēkas arhitektoniskā ideja radās 2003.gadā, kad starptautiskajā skiču projektu konkursā uzvarēja austriešu arhitekta Folkera Gīnkes darbs, kam vēlāk tika dots nosaukums Lielais Dzintars. Koncertzāles projektu ir veidojusi starotautiska komanda, kuras sastāvā strādāja gan Austrijas, gan Vācijas un Latvijas eksperti un 24 biroju pārstāvji uzņēmuma Volker Giencke & Company vadībā.

Lielais Dzintars platība aptver 14’126 m² astoņu stāvu augstumā. Tajā darbojas trīs koncertzāles: lielā zāle ar 1010 skatītāju vietām, kKamerzāle – ar 200 vietām un eksperimentālā skatuve – 150 vietas, kā arī kafejnīca un restorāns.

Būvniecība izmaksāja ap 38,5 miljoniem eiro. Projekts finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, kā arī valsts un Liepājas pilsētas budžeta. Koncertzāles būvnieks SIA Merks, objekts nodots ekspluatācijā 2015. gada 12. augustā.

Komentāri

Pievienot komentāru