Liepājas lidostā pabeigti skrejceļa izbūves darbi

2015. gada 24. augusts plkst. 17:18
Autors: Dienas Bizness
Sadaļa: Būve
Dalies ar šo rakstu

Liepājas Starptautiskajā lidostā paveikts ievērojams darbu apjoms, lai tuvotos regulāru lidojumu atjaunošanai, - izbūvēts jauns skrejceļa segums, nostiprināta lidjosla, atjaunots un paplašināts manevrēšanas ceļa segums, kā arī atjaunots lidmašīnu perons un stāvvietas, informē Liepājas domē.

«Būvuzņēmējs SIA Binders ir rekonstruējis skrejceļu tā esošajos izmēros - 2002 metru garumā un 40 metru platumā. Savukārt manevrēšanas ceļš ticis paplašināts no 14 metriem uz 18 metriem, » norāda SIA Aviosabiedrība Liepāja valdes loceklis Agris Sprūde.

VAS Latvijas valsts ceļi ceļu laboratorija veikusi skrejceļa līdzenuma testu un tās rezultāti parāda, ka līdzenums atbilst visaugstākajām prasībām.

Kā norāda A.Sprūde, šāda apjoma pārmaiņas lidostā nebija pieredzētas vairāk nekā 40 gadus. «Gan lidostas segums bija savu laiku nokalpojis, gan gaismu sistēma tehniski novecojusi, kas vairs neļautu apkalpot lidojumus visos laika apstākļos. Modernizējot gaismu sistēmu, būtiski palielināsim iespēju veikt regulārus lidojumus arī sniegputeņa un miglas apstākļos, kas nav iespējams ar līdzšinējo gaismu sistēmu. Rekonstruējot lidostas skrejceļu, esam būtiski pavirzījušies uz priekšu pretim lidostas sertificēšanai un regulāro lidojumu atjaunošanai,» pauž A.Sprūde.

Patlaban vēl tiek modernizēta lidostas gaismu sistēma un tiek gatavota dokumentācija, lai lidostas rekonstrukcijas darbus, tostarp jaunizbūvēto skrejceļu, nodotu ekspluatācijā.

Lai lidostu nākamā gada pavasarī varētu virzīt uz sertificēšanu, patlaban tiek gaidīts, kad Polijas uzņēmums WAWRZASZEK ISS Liepājas lidostas vajadzībām izgatavos un piegādās divas aviācijas glābšanas un ugunsdzēšanas specializētās automašīnas. Paredzēts, ka abas automašīnas līdz Liepājas lidostai nonāks jau šī gada beigās.

Tāda veida šī ražotāja specializētās lidlauku ugunsdzēšanas automašīnas būs pirmās Baltijas valstīs. Savukārt pasaulē ražotāja WAWRZASZEK ISS automašīnas izmanto specializētie glābšanas dienesti vairāk nekā 60 valstīs, lielākoties Centrāleiropā un Skandināvijas valstīs.

Lai Liepājā varētu atsākt regulārus lidojumus, vēl ir jāveic lidostas sertificēšana un līgumu noslēgšana ar aviosabiedrībām. «Ja viss noritēs, kā iecerēts, pirmos lidojumus no Liepājas lidostas varēs uzsākt jau 2016.gada vasarā, » apņēmības pilns ir Agris Sprūde.

Lai veicinātu piekļuvi lidostai, šogad plānots uzsākt arī Liepājas lidostas pievedceļa seguma atjaunošanas darbus.
Kopējās Kohēzijas fonda projekta Liepājas starptautiskās lidostas attīstība kopējās izmaksas ir 9,273 miljoni eiro, tostarp attiecināmās izmaksas ir 9,179 miljoni eiro. Kohēzijas fonda finansējums ir 7,802 miljoni eiro, bet privātais finansējums - 1,377 miljoni eiro. Neattiecināmās izmaksas ir 94,5 tūkstošie eiro.

Atklātā konkursa Aviācijas glābšanas un ugunsdzēšanas specializēto automašīnu iegāde rezultātā līguma slēgšanas tiesības piešķirtas Polijas uzņēmumam WAWRZASZEK ISS. Kopējā divu specializēto automašīnu iegādes līgumcena ir 1 638 000 eiro, neskaitot PVN. Speciālais transports tiks iegādāts ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds