Liepājas metalurga ostas stividorkompānijai par 45% sarucis kravu apjoms

2014. gada 10. marts plkst. 12:35
Autors: Gunta Kursiša
Dalies ar šo rakstu

2013. gadā līdz ar uzņēmuma mātes kompānijas a/s Liepājas metalurgs maksātnespēju ievērojami samazinājies LSEZ a/s Liepājas osta LM kravu apgrozījums. Tas ir krities par 45%.

Ja 2012. gadā kompānija pārkrāva 2,67 miljonus tonnu, tad 2013. gadā vien 1,47 miljonus tonnu.

Kravu plūsmas intensitātes samazināšanās ir gan tieši, gan netieši saistīta ar a/s Liepājs metalurgs maksātnespēju un ražošanas pārtraukšanu. Metāllūžņi kā izejmateriāls, tērauda stiegras un sagataves kā gatavā produkcija veidoja aptuveni 35% no visas uzņēmuma kravu plūsmas. Tāpat arī uzņēmumam, kura mātes kompānija ir maksātnespējīga un tiek gatavota pārdošanai, ir grūti ilgtermiņā piesaistīt kravu īpašniekus un nodrošināt stabilu kravu plūsmu, skaidro Liepājas osta LM pārstāvji.

Jau ziņots, ka, nonākot finanšu grūtībās, Liepājas metalurgs jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja Liepājas metalurga vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai UniCredit - 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām