Liepājas metalurgs nesola ātru risinājumu vides problēmām

2012. gada 13. augusts plkst. 16:53
Autors: Vēsma Lēvalde
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Vides inspektoru un pašvaldības pārstāvju klātbūtnē 15.augustā paredzēts veikt smaku mērījumus a/s Liepājas metalurgs.

Laboratoriski tiek cerēts noteikt gan smaku stiprumu, gan to ķīmisko izcelsmi, db.lv informēja Valsts Vides dienesta Liepājas reģionālajā vides pārvaldē. Tiesa, neesot lielu cerību, ka tiks konstatēts iedzīvotāju veselībai kaitīgs gaisa piesārņojums, lai arī uzņēmuma radītā ķīmiskā smaka regulāri jūtama pilsētā. Latvijas likumdošanā ir pieminēts ļoti maz viegli gaistošo ķīmisko vielu, kuru izplatība tiek limitēta, skaidroja pārvaldes vadītāja Ingrīda Sotņikova. Savukārt putekļu analīzes jau ir noņemtas, taču rezultātu joprojām nav, apgalvoja amatpersona. Šonedēļ Liepājā plāno ierasties arī Liepājas metalurga elektrokausēšanas iekārtu izgatavotājfirmas Fuchs pārstāvis, un vides speciālistiem solīta iespēja piedalīties pārrunās par papildu attīrīšanas iekārtu izgatavošanas iespējām un termiņu.
Db.lv rakstīja, ka 4.augusta vakarā a/s Liepājas metalurgs tehnisku problēmu dēļ apturēja par valsts galvoto kredītu rekonstruētā teraudkausēšanas ceha darbību. 7.augustā ceha darbību atjaunoja, 8.augustā to apmeklēja finanšu ministrs Andris Vilks, atzinīgi novērtēdams paveikto. Taču jau pēc pāris dienām pilsētā un tās apkaimē bija jūtama kodīga smaka, ap elektrokausēšanas cehu redzami smoga mākoņi. Smaka rodas lūžņu uzsildīšanas procesā, kas notiek vaļējā cehā, savukārt putekļu mākoņi rodas, izberot karstos kausējuma sārņus, skaidroja vides speciāliste.
«Liepājas reģionālā vides pārvalde jūnija beigās noteica a/s Liepājas metalurgs termiņu, kura laikā uzņēmumam ir jātiek galā ar radušos problēmu attiecīgajās iekārtās. Neorganizēti izmeši, kuriem ir epizodisks raksturs, vēl parādās, bet uzņēmuma speciālisti analizē katru no šiem gadījumiem, lai veiktu vajadzīgos uzlabojumus. Atkārtoti izmešu mērījumi tiks veikti šajā nedēļā,» uz db.lv jautājumu par uzņēmuma rīcību problēmu risināšanai atbildēja a/s Liepājas metalurgs.
Savukārt I. Sotņikova norādīja, ka uzņēmums prasījis 26 nedēļas problēmas atrisināšanai, taču Vides pārvaldei šis termiņš liekas pārāk ilgs. Konkrēta vienošanās joprojām nav panākta.