LU studentu Biznesa inkubatorā pie naudas tiek četras biznesa idejas 

Vides simulācijas kamera, daudzfunkcionāls grāmatu plaukts, galda spēle un platforma privātstundu meklēšanai – šīs studentu idejas trešdien atbalstīja LU Biznesa ideju fonds.

Zane Atlāce - Bistere, 09.06.2016
1/40

Publicitātes foto

Idejas tapušas trijos mēnešos, studentiem piedaloties uzlabotajā LU Ekonomikas un vadības fakultātes studiju kursā Uzņēmējdarbības ekonomika, kura dalībnieki saņem ne vien teorētisku, bet arī praktisku atbalstu sava biznesa uzsākšanai.

Trešdien, 8. jūnijā, notika kursa kulminācija – grantu konkurss, kura rezultātā četras studentu uzņēmēju komandas saņēma kopumā 11 063 eiro finansējumu no LU Biznesa ideju fonda mecenātiem biznesa idejas realizēšanai.

Žūrijas locekļi – LU Biznesa ideju fonda mecenāti - bija vienisprātis par 1600 eiro finansējuma piešķiršanu projektam Simustac. LU Fizikas un matemātikas fakultātes students Kalvis Lauberts izveidoja Vides simulācijas kameru (inkubatoru), kas ir lētāka un vairāk piemērota dabaszinātņu nodarbībām skolās. Idejas autors plāno grantu izmantot eksperimentālu iekārtu partijas ražošanai. Kā vienu no savas idejas būtiskākajiem sasniegumiem Kalvis min ieguldījumu izglītībā.

Vislielāko – 4205 eiro grantu ieguva daudzfunkcionālais grāmatu plaukts BOOKMOUNT, ko izstrādāja studenti Edgars Bērziņš un Pēteris Potapovs. Plaukts ir domāts efektīvai grāmatu un žurnālu sakārtošanai uz galda, var tikt izmantots kā grāmatzīme un, projekta autori ir pārliecināti, kļūs par ilgi gaidītu risinājumu publisko vietu uzgaidāmajās telpās.

3800 eiro saņēma Rihards Krasovskis un Aleksandrs Šošins galda spēles Džentlmeņu spēle pirmās partijas ražošanai. Žūrijas locekļi arī norādīja, ka uzņēmējiem uzreiz pēc pirmo produktu realizācijas jāsagatavo spēles analogi Igaunijas, Lietuvas un Krievijas tirgum. Uzreiz pēc pasākuma viesi un mecenāti spēli izmēģināja.

Evitas Kalniņas, Pētera Laura un Danilas Zatoka projekts – interneta platforma privātstundu pasniedzējiem Ideal Lesson ieguva prasītos 1458 eiro ar nosacījumu, ka 1. septembrī komanda prezentēs LU studentu Biznesa inkubatoram platformas funkcionālo minimumu.

Starp 5 idejām, kuru autori fonda finansējumu nesaņēma, ir mobila aplikācija pasūtījumu veikšanai ēdināšanas uzņēmumos, smartfonu vāciņi ar konkrētajā periodā aktuālo dizainu, mobila aplikācija Pielaiko mākslu un īpašas datoru somas dizaineriem.

Studentu idejas šogad vērtēja LU studentu Biznesa inkubatora un LU Biznesa ideju fonda vadītājs Mikus Losāns, LU Biznesa ideju fonda mecenāti Andris Griķis (inbox.lv), Toms Jurjevs (4Finance), Filips Rajevskis (Mediju Tilts) un Inta Poča (BDO), kā arī LU studentu Biznesa inkubatora absolvējušā uzņēmuma – SIA Greynut līdz dibinātājs un granta ieguvējs 2014. gadā Kristiāns Līcis.

Iniciatīva ir izveidota pateicoties Džona Medvecka un 77 mecenātu ziedojumiem. Ziedojumus administrē Latvijas Universitātes Fonds.

Jaunākais izdevums