Lūdz uzsākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā Olainfarm

2018. gada 13. septembris plkst. 9:06
Sadaļa: Ražošana
Dalies ar šo rakstu

Šonedēļ Annas Emīlijas Maliginas aizbildne Signe Baldere-Sildedze un Nika Saveļjeva ir iesniegušas iesniegumus tiesībsargājošajām institūcijām ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu saistībā ar reiderismu uzņēmumā Olainfarm, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanu.

Par to liecina ceturtdien izplatīts paziņojums.

Nika Saveļjeva un Signes Balderes-Sildzedzes meita Anna Emīlija Maligina ir 2017. gada decembrī mirušā Valērija Maligina mantinieces, kam katrai pieder viena trešā daļa no kopējā mantojuma, tostarp akcijas a/s Olainfarm.

Iesniegumos izteikts aicinājums aizsargāt uzņēmuma, akcionāru un mantinieču intereses, jo pēdējo dienu notikumi akciju sabiedrībā Olainfarm liecinot par ļaunprātīgu un negodprātīgu kontroles pārņemšanu pār šo uzņēmumu. «Prettiesiskā ceļā a/s Olainfarm vadībā ir nonākušas personas ar apšaubāmu reputāciju un kriminālu sodāmību Latvijā, kuri neslēpj savas iespējas ar koruptīvām metodēm ietekmēt tiesas un izmeklēšanas institūcijas. Ir pamats uzskatīt, ka uzņēmuma kontroles pārņemšanas mērķis ir tā aktīvu izvešana un uzņēmuma atsavināšana kādai trešajai ieinteresētai pusei par cenu, kas ir ievērojami zemāka par tirgus cenu,» uzsvērts paziņojumā.

Iesniedzējas pauž viedokli, ka reiderisma rezultātā uzņēmums Olainfarm «var tikt izsaimniekots, visiem akcionāriem nodarot apzināti būtiskus zaudējumus un apdraudot uzņēmuma nākotni, par ko, atbilstoši Komerclikuma noteikumiem, personīgi atbildīgi ir uzņēmuma padomes un valdes locekļi».

Iesniegumos izteikts lūgums uzsākt kriminālprocesu pret organizētu grupu saistībā ar iesniegumā izklāstītajiem faktiem un apstākļiem.


LASI ARĪ:

Olainfarm padomē atkal izmaiņas
Kalviņš: KP varētu izrādīt interesi par Krieķa esamību Olainfarm padomē
Lipmans: Olainfarm nav manā interešu lokā
Noplūdušas sarunas raisa bažas par organizētu varas pārņemšanu Olainfarm
Maligina meita: Olainfarm ievēlēta jauna padome, kas īstenos mana tēva mērķus

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds