Finansējums

Mājokļu iegādes programmai ģimenēm piešķirs papildu 2,8 miljonus eiro

Žanete Hāka, 28.02.2019

Foto: pixabay

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ģimenēm ar bērniem mājokļu būvniecībai vai iegādei mājokļu atbalsta programmas ietvaros varēs piešķirt jaunas garantijas 2,8 miljonu eiro apmērā, informē Saeimas Preses dienests.

Tā ceturtdien, 28.februārī, lēma Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti, atbalstot apropriācijas palielināšanu, ko bija lūgusi Finanšu ministrija (FM).

Papildu finansējuma līdzekļi AS «Attīstības finanšu institūcija Altum» 2 809 590 eiro apmērā mājokļa atbalsta programmai tiks novirzīti no maksājumiem, ko veikuši ārvalstnieki par pirmreizējas vai atkārtotas termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu, liecina FM informācija.

Ar papildu finansējumu kopējā izsniegto garantiju summa būs 11 238 360 eiro un atbalsta programmai novirzītie papildu 2,8 miljoni eiro ļaus īstenot mājokļa atbalsta programmas darbību līdz šī gada jūlijam. Savukārt, lai atbalstu ģimenēm varētu īstenot līdz gada beigām, kopumā būs nepieciešami vēl 6,6 miljoni, norāda FM.

Patlaban mājokļu atbalsta programmas kopējais finansējums veido 18 988 659 miljonus eiro, un līdz 2018.gada 31.decembrim programmas ietvaros ģimenēm ar bērniem mājokļa būvniecībai vai iegādei kopā piešķirtas 10 287 garantijas par kopējo summu 72,7 miljoni eiro. Šajās ģimenēs dzīvo turpat 15 tūkstoši bērnu.

Šobrīd vidējā garantija mājokļa atbalsta programmas ietvaros kopumā ir pieaugusi līdz 7 600 eiro, tādējādi ar papildus piešķirto naudu varēs atbalstīt 1478 ģimenes ar bērniem.

Komentāri

Pievienot komentāru