Jaunākais izdevums

Biznesa parkā “Ulmaņa parks II” Mārupē 22. novembrī atklāta jaunā “Folded Box” iepakojuma un galda spēļu ražotne ar Baltijā unikālu tehnoloģisko procesu, kura rezultātā tiek izgatavotas cietā kartona kastes.

Uzņēmums investējis vairāk nekā 1,7 miljonus eiro jaunu iekārtu iegādē, tādējādi ar kārtu palielinot ražošanas jaudas, lai tirgū piedāvātu augstas kvalitātes ilgtspējīgu iepakojumu un konkurētu ar ražotājiem Ķīnā.

Ražotne uzsākusi darbu 2700 kvadrātmetru plašās telpās “Piche” attīstītajā biznesa parkā “Ulmaņa parks II” Mārupē. 2023. gadā uzņēmums plāno izgatavot vairāk nekā 2,5 miljonus cietā kartona kastu.

“Līdz šī gada beigām jaunajā “Folded Box” ražotnē tiks iedarbinātas 22 jaunas iekārtas, tajā skaitā tādas retas tehnoloģijas kā pužļu izciršanas līnija, kāršu izciršanas iekārta un pilnas komplektācijas ploteris. Jaunākais papildinājums visai ražošanas sistēmai būs unikāla papīra reljefa veidošanas iekārta, kuru izvēlējāmies iegādāties, reaģējot uz izaicinājumiem izejvielu pieejamībā kā Eiropā, tā arī Āzijā,” stāsta ražotnes vadītājs Austris Polis, piebilstot, ka Baltijas un Skandināvijas klienti varēs samazināt ģeopolitiskos, loģistikas, kā arī kvalitātes riskus, kas saistīti ar iepakojuma iegādi.

Galda spēļu nozares eksperts Egils Grasmanis komentē: “SIA “Brain Games” ir ģimenes uzņēmums ar 100 % Latvijas kapitālu, un mēs spēles gan izstrādājam paši, gan arī tirgojam citu veidotas spēles. Spēļu ražošana līdz šim bija vienīgais iztrūkstošais posms mūsu uzņēmumā, tāpēc uzreiz saskatījām potenciālu “Folded Box” ražotnē un vienojāmies par jaunu biznesa virzienu ar galda spēlēm, puzlēm un kāršu spēlēm. Ļoti lepojamies, ka pirmā galda spēle, kas tapusi jaunajā ražotnē ir “Latvijas Neatkarības karš”, kas ļauj ikvienam izglītojošā veidā iepazīt mūsu brīvības cīņu vēsturi.”

Atklāšanas laikā viesus uzrunāja arī “Expansion Capital AIFP” valdes priekšsēdētājs Zigmārs Reklaitis, norādot, ka: ““Folded Box” ir nozīmīgs papildinājums “Expansion Capital” investīciju portfelim ar plašu un pieredzējušu komandu gan vietējā, gan eksporta tirgos. Mūs pārliecina “Folded Box” vīzija par šobrīd reģionā unikālu ražošanas bāzi, kas apvieno efektivitāti ar elastību un vienlaicīgi arī iespēju veiksmīgi konkurēt vairākos biznesa segmentos, kas palīdzēs nodrošināt uzņēmuma stabilitāti dažādās tirgus situācijās.”

“Folded Box” iespējas izaugt globālā mērogā uzsvēra AS “Attīstības finanšu institūcijas ALTUM” valdes locekle Ieva Jansone-Buka: “ALTUM līdzfinansētā fonda ieguldījums SIA “Folded” ir lielisks apliecinājums tam, kā riska kapitāla investīcijas spēj atbalstīt ambiciozas Latvijas komandas, kas spēj ieraudzīt starptautisko tirgu nišas iespējas, radīt augstas pievienotās vērtības produktu un to paveikt ar ilgtspējīgiem risinājumiem. Augsti novērtējam fonda INEC1 ieguldījumu, kas vietējam uzņēmumam dos iespēju augt globālā mērogā.”

“Uzņēmums “Folded Box” ir uzskatāms piemērs, kā, mainoties globālajām piegādes ķēdēm, izmantot jauno situāciju. Šobrīd daudzi uzņēmumi Eiropā un Ziemeļamerikā atsakās no piegādātājiem Āzijā, tā ir biznesa niša, kurā veiksmīgi var darboties arī Latvijas uzņēmumi. Esam gandarīti, ka “Folded Box” ir viens no LIAA biznesa inkubatoru klientiem, kuram esam apstiprinājuši atbalstu 100 tūkstošu eiro apmērā,” pauž Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars uzslavēja “Folded Box” kā inovatīvu uzņēmumu, kurš spējis saskatīt izaugsmes potenciālu un iekļauties tirgus attīstības tendencēs, ražojot produktus ar pieaugošu pieprasījumu visā pasaulē. “Šādi uzņēmumi vienmēr ir saistoši arī mums kā finanšu partnerim, tāpēc esam gandarīti būt blakus, atbalstot ekonomiski pamatotas investīcijas,” vērtē Arnis Škapars.

Iespēju ražot ilgtspējīgu produktu iepakojumu Latvijā novērtē arī “SAF tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs: “Arī mēs iepriekš ražojām iepakojumu Ķīnā, bet tad sākās problēmas – pandēmija un bremzētās piegādes, konteineru deficīts, degvielas cenu kāpums. Rezultātā – ja tu pieskaiti piegādes termiņus, augošās transporta cenas, sanāk, ka nauda, kas ir jāiesaldē, lai iepakojums stāvētu noliktavā vajadzīgajā daudzumā, parāda, ka lētā ražošana Ķīnā izrādās mīts. Šis reģions paliek nestabilāks arī politiski. Tāpēc “Folded Box” ir viens no pirmajiem signāliem, ka arī tādā šķietami vienkāršā industrijā kā iepakojuma izgatavošana ir vieta ražošanai Latvijā.”

Līdz šim “Folded Box” galvenokārt izgatavojis cietā kartona iepakojumu Latvijas ražotājiem, kuri savu produkciju eksportē.

2021. gadā uzņēmums strādājis ar 504 tūkstošu eiro apgrozījumu un 18 tūkstošu eiro peļņu.

Kopš 2021. gada “Folded Box” ir uzņemts LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā un ir saņēmis šīs programmas atbalstu.

“Folded Box” biznesa virzītājspēks ir poligrāfijas nozares eksperti Armīns Urbergs un Austris Polis, galda spēļu jomas lietpratējs Egils Grasmanis, kā arī eksperts finansējuma piesaistes un strukturēšanas jomā Roberts Stuģis. INEC1 ir alternatīvo ieguldījumu fonds, kas līdzfinansēts no Eiropas Savienības līdzekļiem, un tā lielākais investors ar 75 % līdzdalību ir valstij piederošā AS “Attīstības finanšu institūcija ALTUM”.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Biznesa parku attīstītājs Piche pievēršas arī dzīvokļu un rindu māju būvniecībai

Db.lv, 11.08.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Būvniecības uzņēmums “Piche”, kas zināms kā biznesa parku attīstītājs Mārupē, nolēmis būvēt arī dzīvokļu un rindu mājas. Pašlaik Mārupē top uzņēmuma pirmais dzīvokļu komplekss “Dižozoli”, kura pirmo māju plānots nodot ekspluatācijā līdz šī gada beigām, bet blakus taps vēl viena.

Uzņēmuma “Piche” valdes priekšsēdētājs Pēteris Senkāns norāda, ka, skatoties uz prognozētajām apkures un elektrības cenām, par ietaupīšanu ir jādomā ne vien katram iedzīvotājam pašam, bet nu jau tam uzmanība ir jāpievērš arī māju būvniekiem.

“Apkure dzīvokļos tiks nodrošināta ar siltajām grīdām, taču siltuma avots būs kombinēts - izmantosim gan “Latvijas Gāzes”, gan “Latvijas Propāna gāzes” resursus. Šobrīd propāna gāze ir vairāk kā divas reizes lētāka par dabas gāzi. Tāpat - sadegot propāna gāze izdala trīs reizes vairāk siltuma, kas ļaus būtiski ietaupīt šobrīd. Ja dabas gāzes cenas kritīsies, būs iespēja pārslēgties uz otru apkures veidu. Vēl centīsmies ietaupīt uz koplietošanas telpu ekspluatācijas izmaksām - tajās elektrība tiks nodrošināta no uz ēkas jumta izvietotajiem saules paneļiem,” skaidro P.Senkāns.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Poligrāfijas uzņēmums Folded startēs jaunā biznesa nišā

Db.lv, 13.06.2022

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Saņemot aizdevumu no SEB bankas, kā arī investīciju no riska kapitāla fonda, poligrāfijas uzņēmums “Folded” plāno nozīmīgi paplašināt ražošanu un ieiet jaunās biznesa nišās.

Kopumā Folded piesaistījis 1,7 miljonu eiro kapitālu, lai izveidotu modernu, automatizētu cietā kartona iepakojumu ražotni, kas spēs apmierināt arī strauji augošo pieprasījumu galda spēļu izgatavošanai.

Lielākā investīciju daļa viena miljona eiro apmērā piesaistīta no riska kapitāla fonda “Expansion Capital” kā daļēji konvertējams aizdevums.

““Expansion Capital” izveidotais fonds “INEC 1” veic ieguldījumus uzņēmumos ar spēcīgām un pieredzējušām komandām, kuras nebaidās no jauniem izaicinājumiem un darbojas tirgos ar ievērojamu izaugsmes potenciālu. “Folded” ir lielisks piemērs tam, kā iespējams atrast brīvas nišas tirgū. Mēs redzam, ka šis investīciju raunds ļaus uzņēmumam kļūt par tirgus līderi Baltijas valstīs. Esam lepni to pievienot mūsu investīciju portfelim,” vērtē “Expansion Capital AIFP” valdes priekšsēdētājs Zigmārs Reklaitis.

Komentāri

Pievienot komentāru