Internets

Maskava liek Facebook, Twitter un Gmail reģistrēties Krievijā

LETA--GRANI.RU, 26.09.2014

Foto: REUTERS/SCANPIX

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Krievijas mediju uzraudzības dienests Roskomnadzor pieprasījis sociālajam tīklam Facebook, mikroblogu vietnei Twitter un e-pasta servisam Gmail reģistrēties Krievijā kā informācijas izplatīšanas organizētājiem, piektdien vēsta laikraksts Izvestija, atsaucoties uz dienesta priekšsēdētāja vietnieku Maksimu Ksenzovu.

«Viņi konsultējas savā starpā, sazinās ar Kalifornijas juridiskajiem dienestiem,» paskaidroja amatpersona. «Arī mēs ar viņiem konsultējamies, bet pagaidām īpaši nesteidzinām.»

«Šiem trim resursiem ir jāpieņem lēmums par savu datu centru izvietošanu Krievijā,» norādīja Ksenzovs.

Viņš atgādināja - ja ierēdņu prasības netiks izpildītas, servisi tiks saukti pie administratīvās atbildības, uzreiz gan piebilstot, ka Facebook, Twitter un Gmail «gatavojas un grib izpildīt likuma prasības».

Galvenās interneta platformas, piebilda Ksenzovs, jau ir reģistrējušās.

Uzņēmumu vidū, kas ir iekļauti informācijas izplatīšanas organizētāju reģistrā, ir sociālais tīkls VKontakte, servisi Jandeks un Mail.Ru Group.

Reģistrācijas procesā ir IT kopiena Habrahabr.

1.augustā Krievijā spēkā stājās likums par blogeriem, kuru 5.maijā bija parakstījis prezidents Vladimirs Putins.

Atbilstoši šim dokumentam blogeriem, kuru ikdienas auditorija pārsniedz 3000 lietotāju, noteikti vairāki ierobežojumi, kas ir analoģiski medijiem noteiktajiem ierobežojumiem.

Turklāt likums par blogeriem meklēšanas sistēmām, sociālajiem tīkliem un forumiem uzliek par pienākumu informēt Roskomnadzor par savas darbības sākšanu un glabāt informāciju pusgadu.

Par šo prasību neizpildīšanu paredzēti sodi līdz 500 000 rubļu (10 000 eiro).