Matīss: Līdzekļus airBaltic flotes nomaiņai valsts varētu piesaistīt no Valsts kases

2015. gada 20. oktobris plkst. 16:11
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Līdzekļus aviokompānijas airBaltic flotes nomaiņai valsts varētu piesaistīt no Valsts kases, šodien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Ministrs informēja, ka valdība šodien skatīja jautājumu par kompānijas Pudentia atrastā airBaltic potenciālā investora akceptēšanu vai neakceptēšanu. «Lai lēmumu pieņemtu, ir nepieciešama papildu informācija, ko Satiksmes ministrija divu nedēļu laikā sagatavos un iesniegs valdībā,» atzina Matīss.

Valdība ir saņēmusi drošības iestāžu atzinumu par Prudentia atrasto investoru, taču tā saturu Matīss neatklāja.

Ministrs skaidroja, ka gadījumā, ja netiks akceptēts Prudentia atrastais investors, Satiksmes ministrijai ir citi rīcības plāni. «Šis nav vienīgais investors. Pagaidām valdība vērtē Prudentia atrasto investoru, bet airBaltic ir vairāki potenciālie investori. Ar Prudentia atrasto investoru sarunas aizvirzījušās vistālāk,» atzina Matīss.

Vaicāts, vai investora neatrašanas gadījumā netiks apdraudēts airBaltic līgums ar ražotāju Bombardier par lidsabiedrības flotes nomaiņu, Matīss norādīja, ka tādējādi šis plāns tiks apdraudēts un attiecīgi nomainīt airBaltic floti nākamā gada trešajā ceturksnī nebūs iespējams. «No līguma ar Bombardier būs vai nu jāatsakās, vai arī jāpagarina piegādes termiņi,» sacīja Matīss.

Ministrs uzsvēra, ka valstij nav liekas naudas, ko ieguldīt aviosabiedrībā, bet, ja gadījumā būs nepieciešams papildu finansējums airBaltic flotes nomaiņai, valsts nepieciešamos līdzekļus varētu aizņemties Valsts kasē. «Tā ir investīcija nākotnē, ko valsts varēs atgūt,» piebilda ministrs, taču atturējās minēt nepieciešamo summu, kā arī nekomentēja, vai tie varētu būt iepriekš minētie 80 miljoni eiro.

Iepriekš satiksmes ministrs skaidroja, ka drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties iepriekšējā aviokompānijas finanšu konsultanta Prudentia atrasto airBaltic investoru.

Matīss arī uzsvēra, ka kanādiešu ražotāja Bombardier desmit CSeries 300 lidmašīnas airBaltic varētu iegādāties, finanšu līdzekļus aizņemoties, kamēr aviokompānijai nav atrasts investors.

Satiksmes ministrijā savukārt norādīja, ka piesaistītais auditors airBaltic izpētei ir norādījis uz nepieciešamību steidzami rast risinājumu, lai nodrošinātu finansiālo stabilitāti aviokompānijā. Satiksmes ministrija pieprasīja airBaltic padomei nodrošināt padziļinātu aviokompānijas izpēti ar piesaistītu auditoru par tās pašreizējo situāciju.

Septembra beigās valdība atteicās no airBaltic konsultanta Prudentia pakalpojumiem, kurš lidsabiedrībai bija sameklējis finanšu investoru, kas būtu gatavs ieguldīt 50 miljonus eiro, un valstij tad attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro.

Raidījums Nekā personīga iepriekš vēstīja, Prudentia atrastais airBaltic investors esot Vācijas uzņēmējs Ralfs Dīters Montāgs Girmess.

2012.gada 20.decembrī Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic noslēdza sākotnējo pasūtījuma līgumu ar Bombardier par desmit CSeries 300 lidmašīnu iegādi ar iespēju iegādāties vēl desmit lidmašīnas. Savukārt 2014.gada jūlijā Farnboro Starptautiskajā aviācijas izstādē airBaltic izziņoja vēl trīs lidmašīnu iegādi.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām