Meklē pircēju airBaltic akcijām

2015. gada 01. jūlijs plkst. 11:16
Autors: Db.lv
Dalies ar šo rakstu

Daļa valstij piederošo nacionālās aviosabiedrības airBaltic akciju varētu tikt pārdotas Lietuvai un Igaunijai, pastāstīja satiksmes ministrs Anrijs Matīss. Darījuma galvenais mērķis – izveidot vienu reģionālo aviokompāniju, kas darbotos konsolidētā reģionālajā tirgū, trešdien raksta laikraksts Diena.

A. Matīss stāsta, ka 22. jūnijā ticies gan ar Lietuvas, gan ar Igaunijas par nozari atbildīgajiem ministriem un izteicis priekšlikumu iegādāties daļu airBaltic akciju. «Mani Lietuvas un Igaunijas kolēģi par šo priekšlikumu izrādīja interesi. Tagad Satiksmes ministrija gatavo piedāvājumu, kas varētu būt gatavs augustā,» stāsta ministrs. Taujāts, cik daudz akciju varētu tikt pārdots, A. Matīss teic, ka par to vēl pāragri runāt, tāpat kā par cenu. Taču jebkurā gadījumā trim Baltijas valstīm būs ne mazāk kā 51% akciju, kas ir svarīgi, lai airBaltic nezaudētu Eiropas Savienības (ES) aviokompānijas statusu. Kā šis 51% akciju sadalīsies starp trim Baltijas valstīm, būs atkarīgs no katras valsts finansiālā ieguldījuma, taču A. Matīss prognozē, ka Latvijai tas varētu būt vislielākais.

Lietuvas Transporta un komunikāciju ministrijas viceministrs Arijands Šliups uzsver, ka vienas reģionālās aviokompānijas izveide noteikti būtu pareizs lēmums. «Tik mazām valstīm kā Latvijai, Lietuvai un Igaunijai uzturēt katrai savu aviokompāniju ir neiespējamā misija. Viena reģionālā aviokompānija būtu daudz konkurētspējīgāka, tādēļ mēs ar interesi gaidām Latvijas piedāvājumu par airBaltic akciju iegādi,» stāsta A. Šliups. Tiesa, pagaidām viņš gan neprognozē, cik daudz akciju un par kādu summu Lietuva būtu gatava iegādāties. Arī Igaunijas Satiksmes ministrijā norāda, ka par Latvijas priekšlikumu esot interese, taču konkrētāk komentēt varēšot tikai pēc piedāvājuma saņemšanas.

A. Matīss uzsver, ka airBaltic kļūšana par vienīgo reģionālo aviokompāniju Baltijā noteikti vairos tās konkurētspēju. Tomēr, ja arī Lietuva un Igaunija izlems iegādāties daļu aviokompānijas akciju, tas nenozīmē, ka netiks meklēts stratēģiskais investors. Taču, kā uzsver satiksmes ministrs, šādai reģionālajai aviokompānijai, kas apkalpo triju Baltijas valstu tirgus, piesaistīt investoru būs vieglāk.

AirBaltic komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags uzsver, ka jau šobrīd airBaltic uzskatāma par reģionā spēcīgāko aviokompāniju, jo jau pašlaik nodrošina atsevišķus tiešos reisus no Viļņas un Tallinas.

Plašāk lasiet rakstā Meklē pircēju airBaltic akcijām trešdienas, 1.jūlija laikrakstā Diena (8.,9.lpp)!

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām