Pakalpojumi

Meklēs risinājumus taksometru haosam lidostā

Elīna Pankovska, Egons Mudulis, 22.09.2017

Fotogrāfijas - raksta galerijā

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Taksometru caurlaižu sistēmas likvidēšana lidostā Rīga radījusi satiksmes haosu; tiek meklēti risinājumi kā situāciju uzlabot, piektdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Līdz ar automātiskās barjeras demontāžu un taksometru caurlaižu sistēmas atcelšanu starptautiskās lidostas Rīga teritorijā, nozares pārstāvji un eksperti pauž bažas, ka tas var radīt haosu, neapmierinātību klientos un, iespējams, veicināt ēnu ekonomiku nozarē. Jau šobrīd lidosta norāda, ka lielais taksometrus skaits, kas vienlaikus mēģina izmantot bijušo, tā dēvēto, taksometru līniju, apgrūtina satiksmi.

Jāatgādina, ka Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments marta beigās atstāja negrozītu spriedumu, ar kuru lidostai Rīga tika uzlikts pienākums demontēt automātisko barjeru, kas ierobežo piekļūšanu taksometru stāvēšanas joslai. Tiesa uzdeva arī atcelt ceļa zīmi Iebraukt aizliegts un papildzīmi Izņemot ar lidostas atļaujām. DB apkopotā citu valstu lidostu pieredze liecina, ka kārtība, kādā tiek sniegti taksometru pakalpojumi to teritorijās, ir dažāda. Savukārt Mārupes pašvaldībā DB uzzināja, ka vairāki taksometru pakalpojumu sniedzēji ir vērsušies pašvaldībā un vēlas saņemt licenci, lai darbotos tās teritorijā.

Lidosta Rīga nebija apmierināta ar šādu tiesas lēmumu un pat lūdza atlikt sprieduma izpildi, lai varētu sakārtot infrastruktūru, tomēr tiesa šo lūgumu noraidīja. Līdz šim lidostas teritorijā darbojās caurlaižu sistēma. Proti, savus pakalpojumus, izpildot noteiktus kritērijus, varēja piedāvāt jebkura taksometru kompānija. Piemēram, uzņēmuma rīcībā jābūt vismaz 50 taksometriem, jāmaksā nodokļi, kā arī jāiegādājas speciāla caurlaide. Pēc lidostas teiktā, šādas prasības ieviestas drošības apsvērumu dēļ. Līdz šim savus pakalpojumus lidostā piedāvāja divas kompānijas – Baltic Taxi un Rīgas Taksometru parks.

Visu rakstu Meklēs risinājumus taksometru haosam lidostā lasiet 22. septembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru