Bankas

Mēs vēl neesam tikuši galā ar finanšu krīzi

Līva Melbārzde, 15.08.2016

Jaunākais izdevums

To intervijā laikrakstam Dienas Bizness saka Baltic International Bank padomes loceklis, bijušais Vācijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs un Vācijas vēstnieks Krievijā un Lielbritānijā Hanss Fridrihs fon Plocs (Hans-Friedrich von Ploetz).

Fragments no intervijas:

Eiropas banku sektors varētu piedzīvot zināmas izmaiņas Brexit dēļ. Jūs esat bijis arī vēstnieks Lielbritānijā. Kā vērtējat notikumu attīstību?

Var teikt, ka esmu tādu valstu speciālists, kuras īsti nezina, vai grib piederēt Eiropai, – esmu strādājis gan Lielbritānijā, gan Krievijā. Briti vienmēr ir bijuši par liberālu, loģiski regulētu lielu tirgu, tādējādi veicinot šādas politikas ES. Bet, lai gan ir skaidrs, ka britu pieņemtais lēmums ir jārespektē, mazāka skaidrība ir par to, kurp tas ved un kādas būs tā sekas – par to no Brexit iniciatoriem nav pietiekami skaidru izteikumu. Trīs dienas pēc Lielbritānijas referenduma es biju Londonā kādās svinībās ar apmēram 600 cilvēkiem, no kuriem daudzi man jautāja, ko lai tagad dara. Nenoliedzami, situācija ir ļoti nopietna un neskaidra.

Lasīju, ka Frankfurte Brexit dēļ sagaida daudzus tūkstošus jaunu darbavietu banku sektorā. Vai arī Latvijai te varētu atlēkt kāds kumoss?

Esmu ļoti atturīgs izteicienos un neizmantoju populistiskus komentārus par šādām nozīmīgām tēmām. Tik svarīgam tirgum kā ES ir izšķiroši svarīgi izveidot attīstītu un efektīvu banku sektoru. Tādējādi Lielbritānijas finanšu pakalpojumu sektors veic nozīmīgu funkciju ne tikai Lielbritānijā, bet arī visās ES valstīs... Globalizētajā pasaulē ir ļoti svarīgi, ka šāds būtisks finanšu centrs atrodas tieši Eiropā. Ja Lielbritānija izstāsies no ES iekšējā tirgus, protams, būs jārunā, vai un kā tiks pārdalītas noteiktas funkcijas. Vienkārši tas noteikti nebūs.

Ko sakāt par kopējo Eiropas finanšu situāciju, piemēram, par Eiropas Centrālās bankas 0% likmju politiku?

Ir pietiekami daudz prominentu finanšu ekspertu, kuri saka, ka mēs vēl neesam tikuši galā ar finanšu krīzi. Baidos, ka viņiem ir taisnība. Tomēr eirozonā mēs esam spēruši nozīmīgus soļus, kuri Eiropas vienotās valūtas ieviešanas sākumā tika uzskatīti par nepieciešamiem, bet neiespējamiem, piemēram, banku savienības izveide. Šie pasākumi tika veikti, neņemot vērā to, cik atšķirīgas sākotnēji bija pozīcijas. Arī Vācijas pozīcija ir pamatīgi mainījusies, taču galīgais mērķis vēl nav sasniegts. Kad notika sarunas par valūtas savienību, temats par to, cik tālu šī kopība ir jāorganizē, Vācijā tika ļoti apspriests. Daudzi cienījami finanšu eksperti uzsvēra, ka vispirms ir nepieciešama politiski ekonomiska savienība, pirms veidot kopīgas valūtas savienību. Ideālā pasaulē tas tā arī būtu ticis darīts. Bet, no otras puses, ASV, lai nodibinātu federālo rezervju sistēmu, tas prasīja vairāk nekā 40 gadu un vairākus neizdevušos mēģinājumus. Iespējams, ka palīdzētu pieticība, kritizējot atsevišķus ES trūkumus: tie bieži vien ir sekas tam, ka ES dalībvalstis ir atsevišķas valstis ar garu un lepnuma piesātinātu pagātni, kā arī atšķirīgām pašmāju sociālekonomiskajām problēmām.

Piemēram, starp dažādu valstu iedzīvotājiem ir atšķirīga attieksme pret taupīšanu vai valsts parādu. Zināms progress kopības rašanā ir panākts, taču es piederu pie tiem, kuri to atzīst, vienlaikus uzskatot, ka mēs vēl neesam sasnieguši mērķi.

Visu interviju Mēs vēl neesam tikuši galā ar finanšu krīzi lasiet 15. augusta laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja vietnieks būs Viktors Bolbats

Žanete Hāka, 02.01.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Sākot no 2.janvāra AS Baltic International Bank valdes loceklis Viktors Bolbats uzsācis darbu Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā, liecina bankas paziņojums Nasdaq Riga.

Līdz ar Viktora Bolbata iecelšanu Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja vietnieka amatā valdes sastāvs nemainās, tā strādās piecu cilvēku sastāvā – Ilona Guļčaka ir valdes priekšsēdētāja, Viktors Bolbats - priekšsēdētāja vietnieks, savukārt valdes locekļa amatus ieņem Alons Nodelmans, Bogdans Andruščenko un Anda Saukāne.

Db.lv jau rakstīja, ka no 2017.gada 3. novembra «Baltic International Bank» valdē darbu uzsācis līdzšinējais valdes priekšsēdētājas padomnieks Viktors Bolbats, uzņemoties atbildību par klientu apkalpošanas komandas vadību un klientu aktīvu individuālo pārvaldīšanu, informē «Baltic International Bank» Korporatīvās komunikācijas vadītāja Teika Lapsa.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Izmaiņas Baltic International Bank valdes sastāvā

Monta Glumane, 29.08.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No šā gada 30.augusta AS «Baltic International Bank» valdes locekļa amatu pametīs Guntars Reidzāns, kurš karjeru turpinās ārpus bankas investīciju un finanšu konsultāciju jomas, informē AS «Baltic International Bank».

G.Reidzāns bankas vadības komandai pievienojās 2017. gada oktobrī, uzņemoties klientu apkalpošanas jomas vadību un par AS «Baltic International Bank» valdes locekli tika iecelts pērnā gada jūnijā. Darbu AS «Baltic International Bank» valdē turpina Viktors Bolbats, Anda Saukāne un Bogdans Andruščenko.

AS «Baltic International Bank» norādīja, ka aktīvi iesaistoties bankas darbības pārmaiņu procesos, G.Reidzāns ir sekmējis jaunās stratēģijas ieviešanu dzīvē – ir sasniegts progress jaunā biznesa modeļa ieviešanā, pilnveidots klientu apkalpošanas pārvaldes modelis un uzlabots klientu apkalpošanas process.

«Baltic International Bank vadības vārdā pateicos par Guntara Reidzāna ieguldījumu bankas ikdienas darbā un jaunā biznesa modeļa attīstībā, lai banka veiksmīgi virzītos uz mērķi kļūt par vadošo investīciju banku Baltijas reģionā. Novēlu veiksmi privātās uzņēmējdarbības attīstībā,» sacīja «Baltic International Bank» valdes priekšsēdētājs Viktors Bolbats, uzsverot, ka šajā pārejas periodā bankas vadības komandas prioritāte ir atrast labāko vadītāju Klientu apkalpošanas pārvaldei un par šo jomu atbildīgo valdes locekli, vienlaikus saglabājot stabilu un efektīvu bankas klientu apkalpošanas virziena darbību.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Amatu Baltic International Bank padomē un Revīzijas komitejā, sākot ar 2018.gada 3.aprīli atstājis līdzšinējais padomes loceklis Andris Ozoliņš, liecina bankas paziņojums Nasdaq Riga.

Andris Ozoliņš saka: «Baltic International Bank pēdējo divu gadu laikā ir ieguldījusi lielu darbu jaunās stratēģijas un biznesa modeļa ieviešanā, būtiski uzlabojot klientu portfeļa kvalitāti un fokusējot savu darbību uz kapitāla pārvaldīšanas risinājumu un investīciju pakalpojumu sniegšanu klientiem jaunos mērķa tirgos».

Baltic International Bank padomē strādā Bankas akcionārs un padomes priekšsēdētājs Valērijs Belokoņs, augsta līmeņa starptautiskie eksperti - bijušais diplomāts Dr. Hanss Frīdrihs fon Plocs (Dr. Hans Friedrich von Ploetz) un bijušais ASV CIP Terorisma apkarošanas centra direktors Džozefs Kofers Bleks (Joseph Cofer Black), kā arī 2018. gada marta vidū Bankas padomei pievienojusies līdzšinējā Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 2017.gada 3. novembra «Baltic International Bank» valdē darbu uzsācis līdzšinējais valdes priekšsēdētājas padomnieks Viktors Bolbats, uzņemoties atbildību par klientu apkalpošanas komandas vadību un klientu aktīvu individuālo pārvaldīšanu, informē «Baltic International Bank» Korporatīvās komunikācijas vadītāja Teika Lapsa.

««Baltic International Bank» pašlaik aktīvi strādā, lai attīstītu bankas darbību esošajos un jaunos mērķa tirgos, paplašinātu mūsu sniegto pakalpojumu spektru, ieviestu arvien jaunas digitālas klientu apkalpošanas iespējas un pastāvīgi pilnveidotu klientu servisu. Lai sasniegtu šos mērķus, būtiska ir gan mūsu ilggadīgā pieredze Latvijā un citos tirgos, gan spēcīga komanda, tādējādi esmu gandarīta, ka «Baltic International Bank» valdei ir pievienojies vēl viens profesionāls kolēģis - Viktors Bolbats,» stāsta «Baltic International Bank» valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka.

V. Bolbats uzsāka darbu «Baltic International Bank» 2017. gada septembrī, veicot valdes priekšsēdētājas padomnieka pienākumus. Pirms pievienošanās bankas vadības komandai pēdējos astoņus gadus V. Bolbats ieņēma dažādus vadošus amatus SEB bankas Korporatīvo klientu apkalpošanas jomā, kā arī veica SEB bankas Lielo uzņēmumu apkalpošanas vadītāja pienākumus. V. Bolbats ir absolvējis Rīgas Ekonomikas Augstskolu (Stockholm School of Economics in Riga) un ieguvis MBA grādu Rīgas Biznesa Skolā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Darbu Baltic International Bank vadībā uzsāk bijušie SEB un Swedbank darbinieki

Lelde Petrāne, 04.10.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltic International Bank vadības komandai šonedēļ pievienojas Viktors Bolbats, kurš pirms tam ieņēmis Lielo uzņēmumu apkalpošanas vadītāja amatu SEB bankā, un Guntars Reidzāns, kurš iepriekš ir vadījis Individuālās apkalpošanas pārvaldi (Private Banking) Swedbank.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka norāda, ka V. Bolbata un G. Reidzāna «pievienošanās Baltic International Bank komandai ļaus apvienot bankas 24 gadu garumā uzkrāto pieredzi turīgu klientu apkalpošanā ar citos tirgos gūto know-how, tādējādi veicinot Baltic International Bank turpmāko attīstību un pieejamību arī pašmāju tirgū».

Pirms pievienošanās Baltic International Bank vadības komandai, pēdējos 8 gadus V. Bolbats ieņēma dažādus vadošus amatus SEB bankas Korporatīvo klientu apkalpošanas jomā, kā arī veica SEB bankas Lielo uzņēmumu apkalpošanas vadītāja pienākumus. V.Bolbats ir absolvējis Rīgas Ekonomikas Augstskolu (Stockholm School of Economics in Riga) un ieguvis MBA grādu Rīgas Biznesa Skolā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Darbu Baltic International Bank padomē uzsāk Džozefs Kofers Bleks

Žanete Hāka, 02.11.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Baltic International Bank padomē no šā gada 1.novembra darbu uzsāk jauns padomes loceklis – Džozefs Kofers Bleks (Joseph Cofer Black), informē bankas pārstāvji.

Pēdējos desmit gadus Dž.K.Bleks, izmantojot savu unikālo un plašo pieredzi ASV un starptautiskajā tirgū, pasaules vadošajiem uzņēmumiem sniedz stratēģiskās konsultācijas biznesa attīstībā. Kopš 2016.gada aprīļa Dž.K.Bleks ir Cofer International, LLC prezidents.

Savukārt pirms darba uzsākšanas privātajā sektorā, Dž.K.Bleks bija starptautiski atzīta autoritāte terorisma apkarošanā, kiberdrošībā, nacionālajā drošībā un starptautiskajās attiecībās. Dž.K.Bleks ir strādājis ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes Terorisma apkarošanas centrā (1974-2002), un no 1999.gada līdz 2002.gadam J.K.Bleks bija ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes Terorisma apkarošanas centra direktors. Laikā no 2002.gada līdz 2005.gadam Dž.K.Bleks strādāja par ASV Valsts departamenta vēstnieku terorisma apkarošanas koordinācijas jomā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Baltic International Bank: 2016. gads bija izaicinājumiem bagāts visam Latvijas banku sektoram

Žanete Hāka, 02.03.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Baltic International Bank 2016. gadā turpināja ilgtspējīgu attīstību, īpašu uzmanību pievēršot bankas biznesa modeļa pilnveidošanai, stratēģijas izstrādei, iekšējās kontroles sistēmas attīstībai un darba efektivitātes veicināšanai, kā arī jaunu finanšu produktu un pakalpojumu izveidei, informē bankas pārstāvji.

«2016. gads bija izaicinājumiem bagāts visam Latvijas banku sektoram, un Baltic International Bank šā gada laikā ir kļuvusi būtiski spēcīgāka un konkurētspējīgāka. 2016. gada rudenī noslēdzās vairāk nekā gadu ilgušais darbs pie jaunas, uz ilgtspējīgām un videi draudzīgām investīcijām vērstas, bankas darbības stratēģijas izstrādes, un esam jau sākuši to aktīvi īstenot. Mūsu mērķis ir kopā ar klientiem investēt videi draudzīgās tehnoloģijās un uz atjaunojamās enerģijas ražošanu un izmantošanu vērstos projektos gan Latvijā, gan Rietumeiropā, » skaidro Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

Baltic International Bank reģistrējusi kompāniju dalībai jaunbūves izsolē

LETA, 17.09.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Baltic International Bank» pagājušajā nedēļā reģistrējusi jaunu meitaskompāniju - SIA «Dārzkopības 19», lai piedalītos viesnīcas un biroja ēku kompleksa jaunbūves Jūrmalā izsolē.

«Firmas.lv» informācija liecina, ka jaundibinātās kompānijas pamatkapitāls ir 65 000 eiro un «Baltic International Bank» ir tās vienīgā īpašniece. «Dārzkopības 19» valdes locekļi ir Juris Markevičs un Kārlis Sālījums.

Kompānijas juridiskā adrese ir Grēcinieku iela 6, Rīgā.

Komercreģistrā «Dārzkopības 19» iegrāmatota piektdien, 13.septembrī.

«Baltic International Bank» Mārketinga un komunikācijas pārvaldes vadītāja Laima Zēmele aģentūrai LETA sacīja, ka kompānija «Dārzkopības 19» ir izveidota ar mērķi piedalīties zvērināta tiesu izpildītāja rīkotā izsolē, kura noslēgsies septembrī.

Informācija e-izsoļu vietnē liecina, ka zvērināts tiesu izpildītājs Mārcis Midegs pirmajā izsolē pārdod SIA «BL īpašumi» piederošu nekustamo īpašumu - daudzfunkcioālo viesnīcu un biroja ēku kompleksa jaunbūvi, kas atrodas Jūrmalā, Dārzkopības ielā 19. Piedzinējs ir «Baltic International Bank».

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Pagarināta Baltic International Bank pārstāvniecības Maskavā darbības akreditācija

Žanete Hāka, 10.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievijas Centrālā banka ir pieņēmusi lēmumu uz trīs gadu periodu līdz 2019.gada 11.martam pagarināt Baltic International Bank pārstāvniecības Maskavā akreditāciju, informē bankas pārstāvji.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka stāsta: «Baltic International Bank strādā vairākos mērķa tirgos – Latvijā, Rietumeiropā, Krievijas Federācijā, Ukrainā, Lielbritānijā un citos, un tieši pārstāvniecība Maskavā nodrošina Baltic International Bank administratīvo, juridisko un informatīvo vadību Krievijas Federācijā. Līdztekus ikdienas bankas pakalpojumu sniegšanai turīgiem klientiem, Baltic International Bank visos mērķa tirgos, arī Krievijā, saviem klientiem piedāvā iespējas investēt ilgtspējīgos un videi draudzīgos projektos.»

Krievijas Centrālā banka pirmo licenci Baltic International Bank pārstāvniecībai Maskavā izsniedza jau 2004.gadā, pēc tam tās darbības termiņu regulāri pagarino

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

«Baltic International Bank» līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojusies bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats, informē bankas pārstāvji.

Šīs izmaiņas turpina jau iepriekšējā gadā sākto bankas pārmaiņu procesu, kas ļaus paplašināt darbību jaunos virzienos, apgūt jaunus mērķa tirgus un piedāvāt klientiem individuālus finanšu pakalpojumus, skaidro bankas pārstāvji.

Pārmaiņām jau ir saņemts nepieciešamais finanšu regulatora vērtējums un akcepts.

Viktora Bolbata līdzšinējā pieredze daudzus gadus bijusi saistīta ar skandināvu banku sektoru, ieņemot vadošus amatus vienā no lielākajām bankām Latvijā SEB bankā. No pagājušā gada V.Bolbats pievienojies «Baltic International Bank» vadības komandai, aktīvi iesaistoties bankas pārmaiņu procesā: sākumā padomnieka statusā, bet no novembra kā valdes priekšsēdētājas vietnieks. V.Bolbats ir absolvējis Rīgas Ekonomikas Augstskolu (Stockholm School of Economics in Riga) un ieguvis MBA grādu Rīgas Biznesa skolā.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Monta Glumane, 25.06.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par Baltic International Bank valdes priekšsēdētāju ir kļuvis līdzšinējais bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks Viktors Bolbats. Bankas valdei ir pievienojies arī līdzšinējais bankas klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Guntars Reidzāns, informē Baltic International Bank.

«Latvijas finanšu sektors pašlaik atrodas pārmaiņu periodā,» atzīst V. Bolbats.

Vienlaikus viņš norāda, ka banka ir veikusi nepieciešamos riska samazināšanas pasākumus un būtiski uzlabojusi klientu portfeļa kvalitāti. Tā arī īstenojusi būtisku mērķa tirgu diversifikāciju, un tas atspoguļojas klientu portfeļa ģeogrāfijā – «23% mūsu klientu ir no Latvijas un vairāk nekā 45% pārstāv Rietumeiropas valstis».

V. Bolbats uzsāka darbu «Baltic International Bank» 2017. gada septembrī, veicot valdes priekšsēdētājas padomnieka pienākumus. 2017. gada novembrī V. Bolbats kļuva par bankas valdes locekli, savukārt 2018. gada janvāra sākumā V. Bolbats uzsāka pildīt valdes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Baltic International Bank pamatkapitāls palielināts par 2 miljoniem eiro

Žanete Hāka, 25.10.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Turpinot ilgtspējīgu Baltic International Bank attīstību, bankas akcionāri ir palielinājuši tās pamatkapitālu par 2 miljoniem eiro, tādējādi pašlaik bankas pamatkapitāls sasniedz 31,5 miljonus eiro.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka stāsta: «Baltic International Bank ir izstrādājusi jaunu, uz ilgtspējīgām investīcijām orientētu bankas darbības stratēģiju, pašlaik intensīvi strādājam pie jaunu finanšu produktu un pakalpojumu klāsta izveides, un kopīgi ar mūsu klientiem gatavojamies pozitīvām pārmaiņām. Stratēģisko mērķu īstenošanā būtiskas ir gan bankas darbinieku zināšanas, pieredze un komandas darbs, gan arī bankas kapitāla bāze. Šā gada otrā ceturkšņa beigās Bankas kopējais kapitāla rādītājs sasniedza augstāko līmeni pēdējo divpadsmit gadu laikā, un esmu gandarīta, ka pamatkapitāla bāzes spēcināšana dod mums papildu attīstības iespējas.»

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Baltic International Bank peļņa augusi 3,8 reizes

Žanete Hāka, 20.05.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šā gada pirmajā ceturksnī Baltic International Bank ieņēmumi no pamatdarbības sasniedza 7,7 miljonus eiro, kas ir par 60% vairāk nekā 2015.gada pirmajā ceturksnī, informē bankas pārstāvji.

Savukārt bankas peļņa pirmā ceturkšņa beigās sasniedza 1,17 miljonus eiro, kas ir 3,8 reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada.

Ieņēmumu no pamatdarbības pieaugumu galvenokārt veicinājusi tirdzniecības darījumu apjoma palielināšanās, no kuriem gūtais ienākums salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada ir pieaudzis par 1,94 miljoniem eiro, komisijas naudas apjomu palielināšanās (+14,7% salīdzinājumā ar 2015.gada pirmo ceturksni), brokerdarījumu apjoma pieaugums (+23,9%) un dokumentāro operāciju apjoma palielināšanās (+27,7%).

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka stāsta: «Šā gada pirmais ceturksnis Baltic International Bank ir bijis intensīvs, un saspringtais darbs ir nesis pozitīvi vērtējamus finanšu rezultātus. Mēs turpinājām aktīvi strādāt arī pie bankas risku pārvaldīšanas sistēmas un kredītportfeļa kvalitātes tālākas pilnveidošanas, kā arī iekšējās kontroles sistēmu pastāvīgas attīstības. Ieguldītais darbs un investīcijas dod mums pamatotu pārliecību par Baltic International Bank ilgtspējīgu attīstību nākotnē.»

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pilnveidojot un attīstot digitālo pakalpojumu segmentu šodien, 20. aprīlī, darbu sāk "Baltic International Bank" jaunā internetbanka, kas piedāvā uzlabotu funkcionalitāti, ērtāku lietotāja pieredzi, kā arī aktualizētus drošības risinājumus.

Jānis Osis, "Baltic International Bank" Digitālo kanālu attīstības vadītājs, informē: "Projektā akcents tika likts uz diviem būtiskiem faktoriem: drošība, kam mūsdienās tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, otrs - lietojamība, kas lielā mērā diktē noteikumus digitālajā vidē, lai lietotājs intuitīvi, ērti varētu strādāt, izmantojot konkrētā brīdī pieejamo ierīci, vai tas būtu telefons, dators vai planšetdators."

Jaunās internetbankas sākumlapā apkopota informācija par maksājumu kontiem un produktiem, ar iespēju internetbanku pielāgot katra klienta individuālajām prasībām. Lietošanas ērtībai ir izstrādāta pārskatāma internetbankas navigācija, kas ļaus: ērti piekļūt un veikt maksājumus, saņemt informāciju par darījumiem kontā, kontrolēt norēķinu kontus, informāciju par maksājumu kartēm, termiņnoguldījumiem un kredītu statusu, kā arī pieteikties un veikt izmaiņas bankas pakalpojumos.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Baltic International Bank: Finanšu sektora reputācijas krīzes komunikācija sākotnēji nebija laba

LETA, 13.04.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu sektora reputācijas krīzes komunikācija sākotnēji Latvijā netika vadīta labi, bet šobrīd situācija ir uzlabojusies, intervijā aģentūrai LETA sacīja Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja vietnieks Viktors Bolbats.

«To, ko mēs dzirdējām sākumā, bija grūti nosaukt par labi vadītu krīzes komunikāciju. Es tomēr ticu, ka cilvēki vēlas iedziļināties lietas būtībā, detaļās, saprast, ar ko mēs īsti cīnāmies. Nedrīkst atmazgāt naudu? Protams! Nedrīkst pārkāpt likumus? Protams! Tādēļ negribas redzēt to, ka kāds iziet ārā un atzīst, ka Latvijas finanšu nozare kaut ko tādu ir darījusi 25 gadus. Tas ir jautājums par pašcieņu pašiem pret sevi! Komunikācija tagad ir labāka. Tomēr ir jāspēj rīkoties tā, lai neapšaubītu paši sevi un visu līdz šim paveikto,» teica Bolbats.

Viņš norādīja, ka Eiropā divas no pamatbrīvībām ir cilvēku un kapitāla brīva kustība, tādējādi bankām ir klientu ir daudzās valstīs.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vietējiem uzņēmumiem un privātpersonām būs lielākas izvēles iespējas saņemt kredītus, jo vietējā kapitāla bankas iecerējušas būtisku izsniegto aizdevumu pieaugumu.

Pēc Finanšu nozares asociācijā pārstāvētajām bankām vietējā kapitāla kredītportfelis 2018. gada nogalē bija 500 milj. eiro, šogad tas plānots 650 milj. eiro apmērā jeb par 150 milj. eiro, kas ir par 30%, vairāk. Finanšu nozares asociācijas padomes loceklis un AS BlueOrange Bank valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Latiševs atzina, ka trīs vietējā kapitāla bankas 2020. gadā plāno vietējiem uzņēmumiem un privātpersonam izsniegt aizdevumus apmēram 220 miljonu eiro apmērā, kas ir vairāk nekā trīs reizes vairāk salīdzinājumā ar šo banku izsniegtajiem aizdevumiem (61 milj. eiro) 2018. gadā.

Šogad AS Baltic International Bank, AS BlueOrange Bank un AS Signet Bank paredzējušas vietējos uznēmējus un iedzīvotājus kreditēt par 170 milj. eiro. Vislielāko aizdevuma pieaugumu prognozē AS Baltic International Bank no 10 milj. eiro šogad līdz 40 milj. eiro jau 2020. gadā. No minētās banku trijotnes vislielāko aizdevumu apmēru – 120 milj. eiro – rāda AS BlueOrange Bank, kura nākamgad šo latiņu iecerējusi paaugstināt līdz 130 milj. eiro. Savukārt AS Signet Bank aizdevumu summu no 40 milj. eiro šogad iecerējusi palielināt līdz 50 milj. eiro nākamgad. DB jau vēstīja, ka uz ārvalstu klientu apkalpošanu orientētās bankas maina savus biznesa modeļus. Jāatgādina, ka uz ārvalstu klientu apkalpošanu orientētajām bankām (to akcionāriem) bija iespēja mainīt savu biznesa modeli, pamest šo tirgu, pārvietot savu banku uz citu valsti. Proti, tas bija saistīts ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku mazināšanu, atsakoties no pārskaitījumu biznesa pamatelementa un fokusējoties uz Latvijas un ES tirgu un klientiem, attīstot jaunus biznesa virzienus un pakalpojumus, kur viena no prioritātēm ir kredītu izsniegšana vietējiem un Eiropas klientiem, īpaši mazajam un vidējam biznesam. «Vietējā kapitāla bankas ir transformējušās, jo iepriekš vairumam šo banku biznesa modelis saistījās ar ārvalstu klientu apkalpošanu. Pēdējo divu gadu laikā arī Latvijas finanšu sektorā būtiski mainījās viedoklis par ārvalstu klientu apkalpošanu. Bankām, kuras ar to nodarbojās, bija jādomā par jaunu modeli, jaunu tirgu un jauniem klientiem,» tā D. Latiševs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Pirmajā ceturksnī lielāko Latvijas banku trijniekā atgriezusies SEB banka

LETA, 12.06.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šogad pirmajā ceturksnī lielāko Latvijas banku trijniekā pēc divu gadu pārtraukuma atgriezusies SEB banka, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas apkopotie dati.

Joprojām lielākā Latvijas banka pēc aktīvu apmēra ir Swedbank - tās aktīvi 2017.gada marta beigās bija 5,107 miljardu eiro apmērā, kas ir par 3,9% jeb 208,094 miljoniem eiro mazāk nekā 2016.gada beigās.

Otras lielākās bankas Latvijā - ABLV Bank - aktīvi marta beigās bija 3,919 miljardi eiro, kas salīdzinājumā ar 2016.gada beigām ir par 1,1% jeb 41,328 miljoniem eiro vairāk, savukārt SEB bankas, kura pirmajā ceturksnī apsteigusi Rietumu banku, aktīvi bija 3,576 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,1% jeb 1,981 miljonu eiro vairāk nekā pagājušā gada beigās.

Rietumu bankas aktīvi 2017.gada 31.martā bija 3,52 miljardu eiro apmērā, kas ir par 2% jeb 73,515 miljoniem eiro mazāk nekā 2016.gada beigās, bet Nordea Bank Latvijas filiāles aktīvi samazinājušies par 1,3% jeb 42,549 miljoniem eiro - līdz 3,178 miljardiem eiro.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

FKTK piemērojusi 1,6 miljonu eiro sodu AS Baltic International Bank

Žanete Hāka, 06.12.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome pieņēmusi lēmumu piemērot soda naudu AS "Baltic International Bank" 1,556 miljonu eiro apmērā par trūkumiem bankas iekšējās kontroles sistēmā, informē FKTK.

Bankai noteikti vairāki tiesiskie pienākumi, tostarp noteiktajā termiņā ir jāiesniedz FKTK izvērtēšanai pasākumu plāns konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, kā arī jāveic iekšējās kontroles sistēmas neatkarīgs izvērtējums.

FKTK 2018. gadā bankā veica klātienes pārbaudi, kā arī pēc tam klātienes mērķa pārbaudi, kuru laikā FKTK konstatēja, ka bankas iekšējās kontroles sistēmas pilnībā neatbilst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (turpmāk – NILLTPFN) normatīvo aktu prasībām.

Banka nebija izveidojusi tādu savas darbības riskiem atbilstošu iekšējās kontroles sistēmu NILLTPFN jomā, kas nodrošinātu efektīvu normatīvo aktu prasību ievērošanu, piemēram: banka vairākos gadījumos nebija veikusi pietiekamas darbības, lai pārliecinātos, vai norādītais patiesais labuma guvējs ir klienta patiesais labuma guvējs.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Veiktas izmaiņas AS Baltic International Bank valdes sastāvā

Žanete Hāka, 16.10.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 16.oktobra Baltic International Bank valdi atstās līdzšinējais bankas valdes loceklis Mārtiņš Neibergs.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka saka: «Mārtiņš Neibergs strādā Baltic International Bank kopš 2010. gada, un viņa darbības laikā Bankā ir izveidots jauns, uz investīcijām vērsts biznesa virziens, kuru Banka turpinās attīstīt. Pateicamies M. Neibergam par paveikto un vēlam veiksmi turpmākajos profesionālajos izaicinājumos!»

Baltic International Bank valde turpmāk strādās 4 cilvēku sastāvā – Ilona Guļčaka ir valdes priekšsēdētāja, savukārt valdes locekļa amatus ieņem Anda Saukāne, Alons Nodelmans un Bogdans Andruščenko.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Baltic International Bank zaudējumi pirmajā ceturksnī - 696 tūkstoši eiro

Db.lv, 06.06.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Baltic International Bank šā gada pirmajā ceturksnī turpināja īstenot jau 2016. gada rudenī pieņemto, uz atbildīgām investīcijām vērstu stratēģiju, liecina bankas paziņojums Nasdaq Riga.

Banka 2017. gada laikā īstenoja būtiskus riska samazināšanas pasākumus, un, izvērtējot šā gada pirmo mēnešu notikumus Latvijas banku sektorā, riska samazināšanai un klientu diversifikācijai pievērsta īpaša uzmanība.

Baltic International Bank biznesa modelis balstās uz kapitāla pārvaldīšanu un investīciju pakalpojumiem, un bankas mērķis ir palielināt biznesa apjomus stratēģiski izvēlētajā virzienā, vienlaikus turpinot īstenot risku mazināšanas aktivitātes atbilstoši likumdošanas prasībām.

Darbs ar prioritārajiem biznesa virzieniem pakāpeniski nes pozitīvus rezultātus - 2018. gada 1. ceturksnī bankas klientu kopējo līdzekļu apjoms sasniedza 432 miljonus eiro, un aktīvu pārvaldīšanā apjoms 2018. gada pirmā ceturkšņa beigās sasniedza 63,37 miljonus eiro. Brokeru apkalpošanā esošo finanšu instrumentu apjoms 2018. gada pirmā ceturkšņa beigās sasniedza 132,09 miljonus eiro, kas ir par 9,4% vairāk nekā 2017. gada beigās.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Baltic International Bank cenšas paplašināt darbību Rietumeiropā

Žanete Hāka, 02.11.2017

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2017.gadā AS Baltic International Bank būtisku uzmanību ir pievērsusi bankas mērķa tirgu diversifikācijai, sniedzot bankas produktus un pakalpojumus ne tikai ierastajos mērķa tirgos, bet paplašinot savu darbību arī Rietumeiropā, liecina bankas paziņojums biržā.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka stāsta: «Pēdējais gads Baltic International Bank ir pagājis zem jaunas stratēģijas un mūsdienīgu tehnoloģiju ieviešanas zīmes. Esam strādājuši pie jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanas, piedāvājot mūsu klientiem dažādas kapitāla pārvaldīšanas un investīciju izvietošanas iespējas. Īpašu uzmanību esam pievērsuši arī mūsu darbības paplašināšanai ārpus līdzšinējiem Bankas mērķa tirgiem, piesaistot jaunus klientus - privātpersonas un uzņēmumus no Rietumeiropas valstīm.»

2017.gada trešajā ceturksnī pozitīvu tendenci ir uzrādījuši arī citi bankas darbības rezultāti – bankas aktīvu apjoms ceturkšņa laikā palielinājās par 5,2%, sasniedzot 281,1 miljonus eiro, un klientu kopējo līdzekļu apjoms palielinājās par 10%, sasniedzot 413 miljonus eiro. Bankas likviditātes rādītājs 2017.gada septembra beigās sasniedza 85.83%.

Komentāri

Pievienot komentāru
Finanses

Baltic International Bank: FKTK lēmums pieņemts par pārbaudes rezultātiem, kas veikta pirms gada

Žanete Hāka, 09.03.2016

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltic International Bank respektē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) lēmumu par soda piemērošanu bankai un valdes priekšsēdētājai, informē bankas pārstāvji.

Komisijas lēmums attiecas uz klientu pagātnes darījumu izvērtēšanas un dokumentēšanas nepietiekamību, no šodienas skata punkta to vērtējot kā nepietiekošu bankas klientu izpēti. Lēmums ir pieņemts par pārbaudes rezultātiem, kas tika veikta pirms gada.

Pārbaudes laikā nelikumīgi darījumi konstatēti netika. Banka visas konstatētās nepilnības ir jau novērsusi, uzsver bankas pārstāvji.

Savā lēmumā FKTK atzīst, ka banka šobrīd izpilda visas regulējošās prasības un turpina attīstīt savu iekšējo kontroles sistēmu.

FKTK padomes lēmums Baltic International Bank klientus un ikdienas darbu nekādi neietekmē. Stabili finanšu rādītāji un iepriekšējo gadu peļņa ļauj samaksāt uzlikto sodu, skaidro banka.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

No 3.maija Baltic International Bank valdi atstās līdzšinējā bankas valdes priekšsēdētāja vietniece Nataļja Tkačenko, liecina bankas paziņojums Nasdaq Riga.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka saka: «Nataļjas Tkačenko karjera ir veidojusies tieši Baltic International Bank, un jau kopš 2008. gada N.Tkačenko veic arī valdes locekļa pienākumus.»

Baltic International Bank valde turpmāk strādās 4 cilvēku sastāvā – Ilona Guļčaka ir valdes priekšsēdētāja, savukārt valdes locekļa amatus ieņem līdzšinējie valdes locekļi Mārtiņš Neibergs, Alons Nodelmans un Bogdans Andruščenko.

Komentāri

Pievienot komentāru
Nekustamais īpašums

FOTO: Projekta Kalēju kvartāls izveidē tiks ieguldīti aptuveni 12 miljoni eiro

Žanete Hāka, 08.11.2019

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Piektdien, 8. novembrī nosvinēti AS Baltic International Bank renovācijas un rekonstrukcijas projekta – Kalēju kvartāla pirmās kārtas Spāru svētki, pabeidzot nesošo konstrukciju stiprināšanu un jumta konstrukcijas.

Kalēju kvartāls ir Vecrīgas kvartāls starp Kalēju ielu un Vecpilsētas laukumu, kur tiek atjaunots piecu ēku komplekss. Šobrīd ir noslēdzies pirmais projekta posms – atjaunotas divas vēsturiskās ēkas – Baltic International Bank jaunās darba telpas.

Šobrīd Kalēju kvartālā tiek atjaunotas divas vēsturiskās ēkas, pēc to nodošanas ekspluatācijā tiks turpināts darbs pie pārējām trim. Šajās divās ēkās esam paveikuši gan tehniskos, gan celtniecības darbus lielos apjomos, gan veikuši arī kultūrvēsturisko restaurāciju. Lai saglabātu ēku vēsturiskās liecības, restaurēti arī divi kultūrvēsturiski vērtīgi un krāšņi objekti. Atjaunots 1593. gada valsts mākslas piemineklis – Epitāfija, kuru paredzēts iekļaut Rīgas ievērojamāko apskates objektu vidū. Jaunu izskatu atguvusi arī skaista, vēsturiska krāsns,» uzsver Nekustamo īpašumu attīstības projektu vadītāja Irīna Armanova, atzīmējot, ka viss ēku komplekss tiek projektēts ar īpaši energoefektīviem risinājumiem, kas Vecrīgā ir liels izaicinājums, tāpat izbūvēti arī jauni inženiertīkli.

Komentāri

Pievienot komentāru
Bankas

Baltic International Bank palielina pamatkapitālu par 6 miljoniem eiro

Dienas Bizness, 29.01.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

AS Baltic International Bank akcionāri ir pieņēmuši lēmumu palielināt bankas kapitālu par 6 miljoniem eiro, liecina bankas paziņojums Nasdaq Riga.

Baltic International Bank akcionāri Valērijs Belokoņs un Vilorijs Belokoņs uzskata: «Banka ir veikusi būtiskas iestrādnes, kas ļaus pilnveidot un paplašināt tās darbību jaunos virzienos. Esam pārliecināti, ka pamatkapitāla palielināšana dos papildu iespēju paplašināt Baltic International Bank darbību Latvijā un ārpus tās.»

Lēmumu palielināt Baltic International Bank pamatkapitālu par 6 000 004 eiro bankas akcionāru sapulce pieņēma šā gada 26.janvārī. Pamatkapitāls tiks palielināts, emitējot jaunas 845 071 dematerializētas parastās vārda akcijas. Jaunais parakstītais bankas pamatkapitāls pēc pamatkapitāla palielināšanas būs EUR 37 496 399,30, kas sastāvēs no 5 281 183 vārda akcijām ar balsstiesībām.

Komentāri

Pievienot komentāru