Miljonārs Jānis Vinters: ja tu kaut ko dari, tad paveic līdz galam

2016. gada 05. februāris plkst. 8:44
Autors: Daiga Laukšteina
Dalies ar šo rakstu

Jau nākamnedēļ durvis vērs lauksaimnieka, uzņēmēja, miljonāra Jāņa Vintera zemnieku saimniecības Līgo otra siltumnīca hibrīdo gurķu sēklu audzēšanai vēl viena hektāra platībā. Bez veiksmīgā biznesa J. Vinteram ir vēl kāds sapnis: «Es gribētu atkal startēt Dakāras rallijreidā.» Vai tas reāli notiks, lielsaimnieks pagaidām atbildēt nevar.

Pirmo 2,5 miljonus eiro vērto siltumnīcu hibrīdo gurķu sēklu audzēšanai atklājāt 2012. gada nogalē. Plānojāt paplašināties un uzbūvēt vēl vienu. Nu tas ir izdevies.

Nākamo siltumnīcu sākām plānot jau 2014. gadā. Arī to – viena hektāra platībā un aptuveni tādā pat vērtībā. Pagājušajā gadā notika būvniecība, bet jau tūlīt, tūlīt varēsim nodot. Iespējams, – nākamnedēļ. Tas ir ilgi gaidīts brīdis. Tagad rit pēdējie celtniecības darbi. Taču tiklīdz tie noslēgsies, arī, iespējams, jau jaunnedēļ, varēsim iet ar sēkliņām. Man gan tas cikls nav tik labi izprotams kā sievai. Viņa par to atbild un pavisam noteikti ir neatsverams papildspēks.

Jums tagad ir labi padarīta darba sajūta?

Par siltumnīcas nodošanu – jā. Vēl gan ir daži sīkumi, kas traucē un «duras acīs». Tās ir sīkas neizdarības – spraudziņas, neprecizitātes. It kā nieks, bet, manuprāt, ja tu kaut ko dari, tad paveic līdz galam. Tomēr gandarījums ir. Tādos gadījumos sarīkojam atklāšanas pasākumu, paspiežam viens otram roku, kas iesaistīti būvniecībā un visos procesos. Iet visādi, bet svētkos nedrīkst teikt neko sliktu.

Kādas ir tā saucamās ekstras un aprīkojums vienām no dārgākajām un modernākajām siltumnīcām Latvijā?

Otrā siltumnīca ir nedaudz lētāka, jo vienkāršojām apkuri. Uzlikām katlu, kas nestrādās visu laiku, bet gan tikai tad, kad siltuma sāks pietrūkt. Līdz ar to investīcijas apkures iekārtām ir mazākas. Kopumā siltumapgādes sadaļa ir ļoti dārga.

Ja mēs gribētu salikt visas iespējamās ekstras, tad siltumnīca izmaksātu droši vien vismaz piecus miljonus eiro.

Visu interviju Kapitālistiskā domāšana ir nostabilizējusies lasiet 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām