Likumi

Minimālās algas apcirpšanas apvērsums izgāžas

Māris Ķirsons, 17.11.2017

Foto: Zane Bitere/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Minimālās algas nosprausto apmēru 430 eiro mēnesī nākamgad nekoriģēs, un arī Latgalē citādas minimālās algas nebūs, tomēr problēmu risināšanai reģionos būs jāmeklē instrumenti

Tāds ir vakardienas Saeimas plenārsēdes darba rezultāts, izskatot 10 deputātu pieprasījumu Ministru prezidentam Mārim Kučinskim par minimālās algas celšanu, kuru vairākums parlamentāriešu neatbalstīja.

Pieprasījumā tika lūgts atcelt minimālo algas paaugstināšanu vai vismaz nepieļaut minimālās algas kāpumu vairāk nekā par 20 eiro gadā, noteikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu vismaz 430 eiro apmērā un arī uzdot VARAM sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu un uzņēmējiem vienoties par straujas uzņēmējdarbības, tai skaitā Latgales plānā 2010. – 2030. paredzēto uzņēmējdarbības attīstības fonda radīšanu, lai nepieļautu pilnīgu rūpniecības iznīcināšanu Latgalē. Lai arī tautas kalpi atzina, ka minimālās algas celšana no 380 eiro uz 430 eiro ir straujš kāpums, tomēr vairāki DB aptaujātie uzņēmēji šo pasākumu nodēvēja par cirku un izrādi, kas vērsta uz vēlētāju balsu zvejošanu, nevis problēmu risinājumu meklējumiem.

Saeimas deputāts Juris Viļums norādīja, ka pašlaik valsts ekonomikas un nodokļu politika ir piemērota galvaspilsētai un vairāk attīstītajiem Pierīgas novadiem, ignorējot reģionālās atšķirības. «Nodokļu politika, Nodarbinātības valsts aģentūras un izglītības iestāžu stratēģija nerada priekšnoteikumus tam, lai reģionu ekonomikā būtu iespējama izaugsme,» uzsvēra J. Viļums. Viņš atgādināja, ka liela daļa Latvijas teritorijas šobrīd ir uz ļoti milzīga nabadzības riska sliekšņa - reģionos vairāk nekā 30% jau šobrīd saņem atalgojumu, kas ir vienāds vai mazāks par pašreiz noteikto minimālo algu. «Tas nozīmē, ka, paceļot minimālo algu, šie ienākumi cilvēkam uz rokas diemžēl nepieaugs, jo minimālā alga vienkārši nav paceļama, ja uzņēmuma peļņa nav lielāka par 1-2%,» skaidroja J. Viļums.

Visu rakstu Minimālās algas apcirpšanas apvērsums izgāžas lasiet 17.novembra laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru