Moody’s pieļauj iespēju samazināt Parex bankas reitingu

2010. gada 10. augusts plkst. 12:26
Autors: Žanete Hāka
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s Investors Service izskata iespēju samazināt Parex bankas reitingus, liecina aģentūras paziņojums.

Samazināt varētu bankas ilgtermiņa vietējās un ārvalstu valūtas depozītu reitingu, kas patlaban ir B2. Bankas finansiālā stipruma reitings ir E līmenī ar stabilu nākotnes perspektīvu.

Moody’s lēmumu pārskatīt reitingu pamato ar bankas restrukturizāciju, kā arī ņemot vērā neskaidrības ar Parex banku. Runājot par bankas finansiālā stipruma reitingu un balstoties uz rīcībā esošo informāciju, Moody’s uzskata, ka Parex bankas kredītprofils varētu būt vājāks nekā iepriekš, jo lielākā daļa aktīvu sastāv no ienākumus nenesošajiem kredītiem, kuru galīgie zaudējumi varētu būt ievērojami, ņemot vērā pašreizējo sarežģīto Latvijas ekonomikas situāciju.

Tāpat Moody’s izskata iespējamo Citadeles bankas reitinga paaugstināšanu, kas ir B2. Reitingu varētu paaugstināt, ņemot vērā reitingu aģentūras prognozi, ka Citadele bankas kredītu kvalitāte būs labāka nekā Parex bankai, jo jaunā banka startē bez sliktajiem kredītiem. Reitingu aģentūra uzmanību pievērsīs bankas patstāvīgajam finansiālajam stiprumam, kā arī sistemātiskam Citadele bankas atbalstam.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām