Morgan Stanley iesaka pārdot eiro 

Itālijas vēlēšanu rezultāts un tam sekojošā neskaidrība varētu izraisīt nopietnu eiro cenas kritumu, prognozē analītiķi, ziņo businessinsider.com.

Jānis Šķupelis, 2013. gada 26. februāris plkst. 17:09

Morgan Stanley galvenais valūtu eksperts Eiropā Ians Stanards norādījis, ka, viņaprāt, jebkurš eiro cenas kāpums ir jāizmanto kā iespēja kopējo valūtu pārdot dārgāk.

«Pārsteidzošajam Itālijas vēlēšanu rezultātam, kas palielinās politisko neskaidrību Itālijā, būs plašāka ietekme uz eiro cenu un valūtu tirgiem kopumā,» uzskata I. Stanards.

Pēc analītiķa teiktā varot noprast, ka Itālijai lielāku problēmu gadījumā daudz grūtāk būs aktivizēt Eiropas Centrālās bankas (ECB) iesaistīšanos valsts problēmu risināšanā (jeb tajā, ka ECB sāks uzpirkt Itālijas obligācijas). Tādā gadījumā Itālijas politiķiem būs jāpiekrīt lielākiem taupības pasākumiem, ko nerīcībspējīgs parlaments var nespēt izdarīt, raksta businessinsider.com.

Itālijas parlamenta vēlēšanu rezultāts, kā jau daudzi eksperti pirms tam prognozēja, izrādījies ļoti sarežģīts – neviena no populārākajām politiskajām partijām nav spējusi savākt pārliecinošu balstu vairākumu. Tas savukārt liek domāt, ka Itālijai ļoti grūti būs izveidot rīcībspējīgu valdību un pieņemt svarīgus, bet kutelīgus, lēmumus parlamentā, kur, lai tos pieņemtu, nepieciešams gan parlamenta augšpalātas, gan apakšpalātas atbalsts. Kamēr parlamenta apakšpalātā vairākums būs Pjēra Luidži Bersani vadītajai Demokrātu partijai, kas tiek uzskatīts par politisko spēku, kas Itālijā varētu turpināt reformu veikšanas un taupības īstenošanas politiku, parlamenta augšpalātā visvairāk vietas ieguvusi Silvio Berluskoni vadītā Tautas Brīvības partija. Tāpat ļoti daudz vietas ieguvusi izbijušā komiķa Bepes Grillo vadītā Piecu Zvaigžņu kustība. Līdz ar to sanāk, ka līdz ar šo Itālijas vēlētāju protesta balsojumu jebkurš svarīgs lēmums Itālijas parlamentā var tikt bloķēts.

DB.lv jau ziņojis, ka, reaģējot uz Itālijas parlamenta vēlēšanu rezultātiem, vērstpapīru tirgi piedzīvojuši strauju kritumu. Tirdzniecības dienas sākumā samazinājušies Francijas, Vācijas, Spānijas un Itālijas biržu indeksi.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2013. gada 26. februāris plkst. 14:15

Itālijas parlamenta vēlēšanas noslēgušās ar strupceļu, radot bažas, ka valstī...

2013. gada 25. februāris plkst. 10:30

Jau otro dienu norisinās balsošana Itālijas vispārējās vēlēšanās, kas tiek uzskatītas...

2013. gada 20. februāris plkst. 10:28

Latvijas politisko partiju sakarā jautājums ir tikai par to, kura partija ir...

2013. gada 20. februāris plkst. 8:50

Lai gan iespēja piedalīties vēlēšanās, izmantojot internetu, nevis dodoties uz vēlēšanu...

2013. gada 13. februāris plkst. 13:29

Lietus, sniegs un spēcīgas brāzmas - tā ir realitāte Venēcijā īsi pirms...

Nepalaid garām

SIA Rešetilovs aizvirzās no krīzes, ko uzņēmums savā 28 gadu pastāvēšanas laikā...

Nepilniem 40 000 mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem var nākties domāt par savu nākotni,...

Šefpavārs Maksims Cekots, atverot restorānu Max Cekot Kitchen Rīgā, Torņkalnā, kurā piedāvā...

Lai gan konkurence elektronikas mūzikas instrumentu ražošanas segmentā ik gadu saasinās, SIA...

Investējot 15 miljonus eiro, Salienā, Babītes novada Piņķos uzsākta King's College Britu...