MTG: TV3 un LNT nākamgad būs maksas TV kanāli

2013. gada 04. oktobris plkst. 14:01
Autors: Sanita Igaune
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

No nākamā gada bezmaksas virszemes TV skatītāji vairs neredzēs TV kanālus TV3 un LNT, jo kanālu īpašnieka MTG vadība ir pieņēmusi lēmumu – mainīt kanālu TV3 un LNT juridisko statusu, no 2014. gada 1. janvāra savus kanālus raidot tikai maksas platformās.

«Televīzijas darbību būtiski ietekmē skatītāju paradumi un jaunākās tehnoloģiju tendences, kas liek mums skeptiski raudzīties uz piecu gadu ilga līguma slēgšanu par bezmaksas apraidi,» skaidro MTG TV un radio vadītāja Latvijā Baiba Zūzena. MTG norāda, ka ietaupītās apraides izmaksas palīdzēs palielināt vietējā satura īpatsvaru.

MTG sagaida, ka lēmums ietekmēs aptuveni 6-7% skatītāju, kuri televīziju pašlaik skatās bezmaksas apraidē. Savukārt, atbilstoši Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) datiem, bezmaksas virszemes TV artava ir lielāka - 10% un vairāk.

Tāpat jāņem vērā, ka šāds MTG lēmums nozīmē to, ka kanāli nevarēs piedalīties sabiedriskā pasūtījuma izpildē, par ko iepriekš MTG grupa bija izrādījusi interesi. Likums šobrīd nosaka, ka tie varētu būt 15%, kas no sabiedriskā pasūtījuma tiek novirzīti komercmedijiem. Šāda veida maksājumu MTG, piemēram, saņēma uz pašvaldību vēlēšanām. Jāpiebilst, ka piedalīšanās sabiedriskā pasūtījuma tirgū MTG nozīmētu to, ka ir svarīgi saglabāt vismaz vienu kanālu bezmaksas virszemes TV apraidē.

«Pieņemt lēmumu mūs pamudinājusi nestabilā situācija nozarē pēdējo gadu laikā. Lēnā reklāmas tirgus atgūšanās pēc ekonomiskās krīzes 2008.gadā, stingrāki noteikumi politiskās reklāmas jomā, sabiedrisko mediju finansēšana no valsts līdzekļiem un to dalība reklāmas tirgū, ir daži no iemesliem. Mainot juridisko statusu kanāliem TV3 un LNT, mēs varēsim strādāt prognozējamākos apstākļos,» lēmumu pamatoja B. Zūzena.

No vienas puses, ja TV3 un LNT no 2014. gada nebūtu redzams bezmaksas virszemes televīzijā, Latvijas Televīzijas (LTV) apraides izmaksas par katru kanālu būtu 500 tūkst. Ls, kas būtu divas reizes lielākas, nekā TV3 un LNT paliekot bezmaksas virszemes apraidē. No otras puses – LTV būtu priekšrocības, jo daļa auditorijas būtu sasniedzama vienīgi LTV1 un LTV7, kas ietekmētu LTV kanālu skatīšanās laiku un reklāmas ieņēmumu grozu, iepriekš DB skaidroja LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte.

Līdzšinējais MTG vadītājs Baltijas valstīs Kaspars Ozoliņš, kurš šobrīd darbojas citā TV kanālu TV3 un LNT īpašnieka MTG grupas saistītajā uzņēmumā Paprika Latino, kā arī B. Zūzena  DB (05.09.2013.) jau norādīja, ka MTG piederošie TV kanāli TV3 un LNT no nākamā gada varētu pamest bezmaksas virszemes TV apraidi.

Nākamgad mainīsies virszemes TV apraides jomas modelis. Bezmaksas TV apraidi nodrošinās LVRTC, bet maksas TV kanālus piedāvās Lattelecom. Apraides izmaksas būs atkarīgas no TV kanālu skaita.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi

Populārākās ziņas

Nepalaid garām