Investors

Naftas cenas krītas, biržu indeksi pieaug Eiropā un pārsvarā sarūk ASV

LETA, 08.03.2018

Donalds Tramps

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Eiropas biržu indeksi trešdien pieauga, bet ASV lielākoties kritās, tirgiem izvērtējot pretrunīgas pazīmes par ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijas plāniem tirdzniecībā pēc ziņas par Baltā nama galvenā ekonomikas konsultanta Gerija Kona atkāpšanos tuvāko nedēļu laikā.

Bažas par tirdzniecības karu nomāca tirgus, tomēr Eiropas biržu indeksi pēc sākotnēja krituma noslēdza tirdzniecības sesiju ar pieaugumu.

ASV biržu indeksi sākumā krasi saruka, ziņai par Kona gaidāmo demisiju raisot bažas par ASV administrācijas nosliekšanos uz krasu protekcionismu. Kritums vēlāk kļuva mazāks un viens indekss pieauga pēc Baltā nama paziņojuma, ka tērauda un alumīnija importam no dažām valstīm Trampa rosinātos jaunos muitas tarifus varētu nepiemērot.

Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, reaģējot uz Trampa izteikumiem, trešdien sacīja, ka tirdzniecības kari ir slikti un viegli zaudējami. Tāpat Tusks ierosināja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderiem rīkot ārkārtas debates par tirdzniecības jautājumiem 22.-23.martā Briselē plānotajā samitā.

Analītiķi tomēr atzīmēja, ka Baltais nams nav minējis galīgās detaļas par šiem tarifiem un tas novedis pie pieņēmumiem, ka Trampa draudi var būt «poza» vai «daļa no sarunu procesa», sacīja «Wunderlich Securities» galvenais tirgus stratēģis Arts Hogans.

«Šis tirgus mēģina ieņemt nostāju no neitrālas līdz mēreni negatīvai, līdz mums būs vairāk informācijas,» piebilda Hogans.

«Neviens nezina, kādi būs šie tarifi,» teica «TD Ameritrade» galvenais tirgus stratēģis Dž.Dž.Kinahans. «Šī administrācija ir tendēta samulsināt, sakaitināt cilvēkus, bet pēc tam pieņemt kaut ko pragmatiskāku. Redzēsim, vai šis ir tāds gadījums.»

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās kritās.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas vērtība pret dolāru kāpa, bet dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena piegādēm aprīlī trešdien kritās par 1,45 ASV dolāriem līdz 61,15 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena piegādēm maijā Londonas biržā saruka par 1,45 dolāriem līdz 64,34 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien kritās par 0,3% līdz 24 801,36 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» saruka par 0,1% līdz 2726,80 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par 0,3% līdz 7396,65 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien palielinājās par 0,2% līdz 7157,84 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 1,1% līdz 12 245,36 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,3% līdz 5187,83 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien pieauga no 1,2404 līdz 1,2413 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret dolāru kāpa no 1,3888 līdz 1,3901 dolāram par mārciņu, bet dolāra kurss attiecībā pret jenu samazinājās no 106,13 līdz 106,05 jenām par dolāru.

Komentāri

Pievienot komentāru