Nākotnes namam meklēs apdares materiālus ārpus Latvijas 

Rekonstruējamā Okupācijas muzeja piebūves – Nākotnes nama – fasādi konceptuāli iecerēts būvēt no Latvijas materiāliem, tomēr šajā jomā iezīmējušās grūtības, atzinis ASV dzīvojošais arhitekts Gunārs Birkerts, raksta Latvijas Avīze.

Dienas Bizness, 22.05.2013

okupacijasmuzejs.lv

«Materiāliem būtu jābūt no Latvijas – šūnakmenim vai dolomītam. Bet neviens no šiem materiāliem nav dabūjams tādā daudzumā vai arhitektoniskā veidolā, lai būtu tādās klasiskās dimensijās kā Brīvības piemineklī vai Brāļu kapos, jo mēs gribam turpināt tradīciju. Ir vajadzīgas zināmu dimensiju plāksnes, bet akmeņi, ko ņem raktuvēs, ir mazākos gabalos. Līdz ar to arī skats ir cits,» skaidrojis Nākotnes nama un Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunbūves projekta autors.

Patlaban tiekot risināts jautājums, vai līdzīgus materiālus nav iespējams iegūt ārpus Latvijas.

Birkerts uzsvēris, ka apsūbējušās vara skārda plāksnes, kas sedz veco Okupācijas muzeja daļu, rekonstrukcijas gaitā netiks tīrītas un paliks tikpat tumšas, jo projekta idejā saglabājas uzsvars uz krāsu kontrastu melnais–baltais, kur vecā muzeja ēka glabā pagātnes tumšumu, bet nākotni simbolizējošā piebūve ir gaiša. Pret Grēcinieku ielu vērstais piebūves gals būšot stiklā, pilnīgi caurspīdīgs, simbolizējot atvērtību. Lai arī kopš Nākotnes nama idejas publiskošanas pagājis jau gandrīz divpadsmit gadu, ASV latviešu arhitekts norādījis, ka atkāpju no sākotnējām iecerēm par tā ideju un izskatu nav.

Martā sākta un patlaban notiek Nākotnes nama tehniskās projektēšanas fāze. Pēc plāna, projekta izstrādei būtu jābeidzas gada beigās, lai nākamgad pavasarī varētu sākt būvdarbus, norāda Latvijas Avīze.

Jaunākais izdevums