Neste nākamgad Somijā plāno sākt tirgot atjaunojamo resursu dīzeļdegvielu; pēcāk izvērtēs tās ieviešanu Baltijā 

Degvielas mazumtirgotājs Neste nākamgad Somijā plāno sākt tirgot atjaunojamo resursu dīzeļdegvielu un pēcāk vērtēt tās ieviešanu Baltijā, pastāstīja kompānijā.

LETA, 04.10.2016

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Kompānijā norādīja, ka Neste jau ir izstrādājis atjaunojamo resursu dīzeļdegvielu. Lai arī precīzs datums, kad produkts ienāks Somijas tirgū, vēl nav zināms, tas notiks nākamgad. Atjaunojamā dīzeļdegviela ir augstākās kvalitātes, piemērota flotes operācijām, tai ir mazāka ietekme uz vidi, zemākas ekspluatācijas izmaksas un augsta aukstumizturība.

Par degvielas tirdzniecību Baltijas valstīs atbildīgā viceprezidente Katri Taskinena norādīja, ka kompānija ar jauno produktu Somijas patērētājus plāno iepazīstināt nākamgad un pēcāk vērtēt, vai un kurās valstīs vēl šo produktu ieviest. «Būtu jauki, ja šis produkts ienāktu arī Latvijā, bet pagaidām mums nav zināms, kā un kuru valstu tirgu tas sasniegs,» sacīja Taskinena.

Neste ražotā atjaunojamā dīzeļdegviela būs pieejama esošajās degvielas uzpildes stacijās (DUS), papildinot sortimentu līdzīgi, kā produktu klāstu šogad papildināja Neste Pro Diesel.

Viņa arī pastāstīja, ka ir grūti prognozēt pieprasījumu pēc dīzeļdegvielas nākotnē, svarīgākais ir ražot augstākas kvalitātes un ilgtspējīgus produktus, kas atbilst tirgus pieprasījumam un tendencēm, kā, piemēram, prasībai pēc dabai draudzīgākiem produktiem.

Neste vēlas augt starptautiskajos, uz atjaunojamo izejvielu balstītajos tirgos, ražot ilgtspējīgus produktus un fokusēties uz klientu vēlmēm, piemēram, Neste sāka ražot flotes degvielu ar zemu sēra līmeni.

Neste galvenie tirgi ir Somija, kur tiek realizēti 40% saražotās produkcijas, kam seko pārejā Eiropa (34%), citas Ziemeļu valstis (14%), ASV un Kanāda (8%). Pēc viņas teiktā, Kanāda ir augošs tirgus atjaunojamajiem naftas produktiem, uz ko kompānija arvien vairāk koncentrējas.

Neste ir Somijas vadošais naftas un atjaunojamo resursu pārstrādes uzņēmums. Kompānijas ieņēmumi 2015.gadā bija apmēram 11 miljardi eiro. Uzņēmuma akcijas kotē Somijas biržā.

Jaunākais izdevums