No Parex valdes grib pieprasīt vismaz 860 tūkstošu latu zaudējumus

2010. gada 26. augusts plkst. 17:10
Autors: Ieva Mārtiņa
Sadaļa: Bankas
Dalies ar šo rakstu

Parex bankas mazākuma akcionāri nosūtījuši bankas padomei pieprasījumu no bankas valdes locekļiem piedzīt bankai nodarītos zaudējumus, kas radušies par 100 USD pārdodot Baltkrievijas Pareks Līzings.

Parex bankas mazākuma akcionāru - Amber Trust, DCF Fund un Firebird  - vārdā advokāts Viktors Tihonovs Db.lv informēja, ka nodarīto zaudējumu apjoms bankai un tās akcionāriem mērāms vismaz 1,58 miljonu USD jeb 850 tūkstošu  latu apjomā, jo kompānijas vērtība bijusi ap 1.5 miljoni USD.

Mazākuma akcionāri, kuriem kopā pieder 2.72 miljoni Parex akciju, aicina Parex bankas padomi celt prasību tiesā pret bankas valdi, kas slēdz līgumu šogad 24.martā par Pareks Līzinga pārdošanu Rietumu bankai.

Pēc pieteikumā norādītā, Pareks Līzings 2009.gadu bija pabeidzis ar peļņu 941 tūkstošu eiro apjomā, ko Parex banka tās vadītāja Nila Melngaiļa personā ieteica nesadalīt un atstāt uzņēmuma Pareks Līzings rīcībā.

Prasības iesniedzējiem ir aizdomas, ka darījums noticis nevis Parex bankas interesēs, bet atsevišķu personu interesēs. Vēršot uzmanību uz to, ka par Pareks Līzings iegādi interesējušies arī citi potenciālie pircēji, Parex bankas mazākuma akcionāri secina, ka lielā steiga un veids, kādā Pareks Līzings ticis pārdots liecina par to, ka šis darījums noslēgts tikai Rietumu bankas un ar to saistītu personu interesēs. Rietumu bankas valdes loceklis un arī prezidents ilgus gadus Maikls J.Borks patreiz ir Parex bankas padomes priekšsēdētāja vietnieks, min prasības pieteicēji.

Dalies ar šo rakstu