No Privatbank klientu seifiem nozagti simtiem tūkstošu vai pat miljoni eiro 

Zane Atlāce - Bistere, 29.1.2018

Attēlam ir ilustratīva nozīme

Foto: LETA

Vienā no Latvijas bankām - Privatbank - pagājušajā ceturtdienā notikusi vērienīga zādzība. Precīzs cietušo skaits un nodarīto zaudējumu apjoms pagaidām nav zināms, taču netiek izslēgts, ka zagļa guvums varētu būt mērāms simtos tūkstošos un pat miljonos eiro, pirmdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Zādzība notikusi no bankas klientu individuālajiem seifiem. Privatbank savā mājaslapā tos reklamē kā ērtus un drošus. Tiek uzsvērts, ka katram seifam ir divas slēdzenes, kas tiek aizslēgtas ar divām atslēgām - klienta un bankas. Šī divu atslēgu sistēma ir papildu garantija klienta īpašuma drošībai, taču tā tika uzlauzta. Turklāt zādzība Privatbank individuālo seifu glabātuvē notikusi ar vērienu, jo no vērtībām iztīrīti vairāki seifi. Policijai par notikušo ziņots nākamajā dienā.

Zādzība <i>Privatbank </i>individuālo seifu glabātuvē notikusi ar vērienu, jo no vērtībām iztīrīti vairāki seifi

«Varu apstiprināt, ka 19. janvārī ierosinājām kriminālprocesu par zādzību, kas izdarīta grupā vai lielā apmērā. Sods paredzēts no diviem līdz desmit gadiem. Sākotnējo izmeklēšanas darbību laikā sapratām, ka noziegumam var būt starptautisks raksturs. Un šo lietu no Rīgas reģiona ir pārņēmusi Galvenā kriminālpolicijas pārvalde, kura tagad ar to nodarbojas,» raidījumam saka Rīgas reģiona Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs. Noprotams, ka tiek runāts par starptautiska rakstura noziegumu, jo zaglis bijis ārvalstu pilsonis, un arī nesenā pagātnē identiskas zādzības notikušas Ukrainā. Kā zināms, Privatbank ir Ukrainas komercbanka. Pagaidām aizturēto personu nav. Policijā pieļauj, ka zaglis jau sen atstājis mūsu valsti.

Zādzība bijusi teju tāda kā redzēts filmās. «Pie mums Latvijā es pirmo reizi atceros tādu noziegumu,» neslēpj Sozinovs. Zaglis esot uzdevies par bankas klientu, kas esot sācis nomāt seifu. Šo pakalpojumu, kā zināms, var izmantot pat uz diennakti. Kad klients esot ievests individuālo seifu zālē, kur pēc tam atstāts viens, ķēries klāt savam nodomam. «Neteiktu, ka izpildījums bija ļoti sarežģīts, bet izplānots viss bija,» saka Sozinovs. Neoficiāli tiek minēts, ka neesot bijušas seifu uzlaušanas pēdas. Zādzība pamanīta pēc tam, kad citiem klientiem atklājies tukšs seifs.

Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) norāda, ka šis gadījums šoreiz ir ne viņu, bet tiesībsargājošo iestāžu kompetencē. «Par šādiem gadījumiem, kad runa ir par klientu individuālajiem seifiem - tas ir bankas pakalpojums, taču šajos seifos uzglabātās lietas nav saistītas ar bankas bilanci. Līdz ar to tas neatspoguļojas bankas maksātspējā vai stabilitātē, jo klients var seifā glabāt jebko, ko grib pasargāt - gan materiālas lietas, gan pavisam nevērtīgas, bet viņam, piemēram, morāli svarīgas lietas,» saka FKTK pārstāve Agnese Līcīte.

Tā kā zādzība notikusi no bankas klientu individuālajiem seifiem, kura saturs zināms vien pašam seifa lietotājam, policija šaubās, vai klienti par šo saturu gribēs dalīties ar likumsargiem, jo nereti šos seifus izmanto arī nelegālu līdzekļu uzglabāšanai.

Tevi varētu interesēt

AS PrivatBank padome bankas valdē ievēlējusi Kristīnu Matvejevu, kuras kandidatūru valdes locekļa...

AS PrivatBank darbu ir sākusi jauna padome un tajā turpmāk strādās pasaules...

AS PrivatBank 2016. gadā investējusi vairāk nekā 2 miljonus eiro iekšējās kontroles...

Pagājušajā nedēļas nogalē nacionalizētās Ukrainas lielākās PrivatBank īpašnieks...

AS PrivatBank turpina strādāt ierastajā režīmā un izmaiņas akcionāru struktūrā nav ietekmējušas...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Norvik Banka premjeram Mārim Kučinskim nosūtījusi oficiālu vēstuli saistībā ar Satiksmes ministrijas...

Lai gan decembrī vairākas bankas ziņoja par jaunizsniegtiem liela apjoma kredītiem, kopējais...

AS Baltic International Bank akcionāri ir pieņēmuši lēmumu palielināt bankas kapitālu par...

AS Citadele banka padome par bankas valdes locekli ir iecēlusi Johanu Akerblomu, liecina bankas...

Latvijas Banka trešdien, 2018. gada 31.janvārī, izlaidīs Baltijas valstu 100 gadu jubilejai...

Pēc trijām tikšanās reizēm es biju pārliecināts, ka varu pievienoties šai padomei.

Haotiska un stresaina likvidējamās AS Trasta komercbanka aktīvu izpārdošana izolēs nenotiks

«Man šķiet, ka daudzi uzņēmumi, un ne tikai finanšu tehnoloģiju jomas spēlētāji, joprojām līdz galam nav aptvēruši gaidāmo pārmaiņu lielumu.»

Visbiežākie darījumi, kas ir aizdomīgi, saistīti ar daudz skaidras naudas iemaksām kontos.

Ekskluzīvu interviju ar Andersu Fogu Rasmusenu lasiet laikrakstā Dienas Bizness pirmdien, 29. janvārī.