Tirdzniecība un pakalpojumi

No Talsiem līdz Antarktikai

Jānis Strautiņš, 24.07.2019

European Sport Installations līdzīpašnieks Edžus Zeļģis.

Foto: Matīss Markovskis

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Uzņēmums European Sport Installations nodarbojas ar sporta segumu ieklāšanu un tirdzniecību futbola laukumiem, tenisa kortiem, stadioniem. Pārsvarā – Skandināvijā, bet faktiski jebkur pasaulē. Uzņēmuma, kuram ir desmit brigādes darbam ārpus Latvijas, bāze atrodas nelielā ciematā Talsu novada Balgales pagastā.

Dursupe ir uzņēmuma mājvieta tāpēc, ka no šejienes nāk uzņēmuma īpašnieku Zeļģu ģimene, stāsta Edžus Zeļģis, kurš šeit beidzis pamatskolu. Arī vairums no 38 darbiniekiem nāk gan no Dursupes, gan citām apdzīvotām vietām Talsu novadā.

Edžus šajā nišā, kas ir specifiska ne tikai Latvijas mērogā, bet arī globālajā tirgū, darbojas jau pietiekami ilgi, lai uzskatītu sevi par profesionāli šajā jomā. Gandrīz piecpadsmit gadu laikā izdevies atkost to algoritmu, kā funkcionē šī nozare. Iepriekš Edžus strādāja kompānijā Reaton, kas attīstīja šo jomu, darbojoties kā ģenerāluzņēmējs sporta laukumu sagatavošanā. Pēc divu gadu darba šajā uzņēmumā viņš nolēma dibināt savu ieklāšanas servisu, ko izveidoja kopā ar tēvu un krusttēvu. Lēnām jaunā kompānija apauga ar kontaktiem un cilvēkiem.

Uzņēmums reģistrējies vairākās valstīs, un ārējo tirgu specifisko prasību dēļ tāpat kā daudzi citi Latvijas uzņēmumi darbojas, piemēram, Zviedrijas arodbiedrībā. European Sport Installations kodolu veido divi uzņēmumi – Latvijā un Igaunijā, kuru apgrozījums pērn kopā veidoja apmēram trīs miljonus eiro.

Visu rakstu lasiet 24. jūlija laikrakstā Dienas Bizness pielikumā Biznesa Plāns, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!