Ekonomika

Nonākt uz kino industrijas kartes

Ilze Žaime, 25.03.2020

Andrejs Ēķis

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Vai kino industrija ir Latvijas iespēja pasaules mērogā, kāda ir situācija valsts kino nozarē – uz šiem un citiem jautājumiem sarunā ar "Dienas Biznesu" atbild producents un režisors Andrejs Ēķis.

2019. gadā kopumā Igaunijas valdība kino industrijas atbalstam atvēlēja 10,7 milj. eiro, Lietuvas valdība – 6,4 milj. eiro, kamēr Latvijas – nepilnus 6,4 milj. eiro. Cik būtiski būtu šo budžetu palielināt, un vai tas ir izšķirošais faktors tam, cik skatīts būs vietējais kino, cik naudas ieplūdīs atpakaļ valsts kasē un kā uz mums skatīsies ārvalstu producenti, skaidro producents.

A. Ēķis kino industriju Latvijā salīdzina ar vietējo tipogrāfijas nozari. Tehniskajam personālam sokas labi – iespiedēji drukā grāmatas arī eksporta tirgum, kamēr satura veidotāju panākumi ir mazliet vājāki. "Mums ir ārkārtīgi precīzs un augsti kvalificēts darbaspēks, cilvēki, kuri runā angļu valodā un galvenais – labas filmēšanas vietas: dažādu laika posmu vēsturiskās vietas, meži. Filmu šeit var uzņemt ļoti ātri.

Saistībā ar satura veidotājiem – tā šeit vēl nav industrija, bet es domāju, ka mēs augam un pēc laika mums būs arī tas. Kopumā varu teikt, ka Latvijai ir ārkārtīgi liels potenciāls šajā jomā.

Mums ir mežu, zvejas un citas industrijas, bet arī kino varētu izvērsties par lielu lietu, teic A. Ēķis.

Visu rakstu lasiet 24. marta žurnālā "Dienas Bizness".

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.

LASI ARĪ:

Pēdējais brīdis atvērt durvis Holivudai 

Kamēr Holivudas projekti tiek filmēti kaimiņvalstīs, nozīmīga apjoma līdzekļu ieplūšana arī...

TOP 10: Pasaulē visu laiku pelnošākās filmas 

Darbošanās kinoindustrijā var būt ļoti ienesīga. To ASV Holivuda ir noslīpējusi līdz...

Komentāri

Pievienot komentāru