Dzīvesstils

Šveicē sākas Latvijas kino dienas

Ilze Žaime, 29.11.2019

Kiosks

PUBLICITĀTES FOTO

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Trīs dienu garumā kinoteātrī "Filmpodium" Cīrihē, Šveicē tiks demonstrētas 24 latviešu veidotas filmas, kļūstot par lielāko un žanriski plašāko Latvijas kino skati Šveicē.

Latvijas kino dienu kurators ir Latvijas kino draugs Uldis Mākulis (Šveice) un to norisi atbalsta Cīrihes pilsēta, Latvijas Valsts Kultūrkapitāla fonds, Nacionālais kino centrs, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas filmu studijas.

Latvijas kino dienu programma aptvers plašu Latvijas kino ainu gan žanriski, gan hronoloģiski – Latvijas kino mantojumu programmā reprezentē Rolanda Kalniņa spēlfilma "Četri balti krekli", Herca Franka dokumentālā īsfilma "Par desmit minūtēm vecāks" un Jura Podnieka dokumentālā filma "Vai viegli būt jaunam?".

Pēdējos gados radītās Latvijas spēlfilmas pārstāv Lailas Pakalniņas "Ausma", Jāņa Norda "Ar putām uz lūpām" un Viestura Kairiša "Melānijas hronika" – simbolisks “tilts” starp Latviju un Šveici, jo šajā filmā galvenās lomas atveidotāja ir šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo.

Atsevišķā seansā tiks demonstrētas Lailas Pakalniņas dokumentālās filmas "Pa Rubika ceļu", "Zirdziņ, hallo!" un "Sniegs". Šajā seansā iekļauta arī Anetes Meleces animācijas īsfilma "Kiosks".

Meklējot atbildes uz jautājumiem par Latvijas un Baltijas dokumentālā kino kopīgajām un atšķirīgajām tendencēm, īpašā seansā tiks demonstrēta Kristīnes Briedes un Audrius Stoņa (Lietuva) Simtgades filma "Laika tilti" un Andreja Verhoustinska filma "Lidija". Savukārt mazajiem kinoskatītājiem un jauniešiem tiks piedāvāta Edmunda Jansona Simtgades animācijas filma "Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi".

Īpašos animācijas filmu seansos bērniem un pieaugušajiem tiks demonstrētas Signes Baumanes, Ivo Brieža, Arnolda Burova, Edmunda Jansona, Jurģa Krāsona, Ēvalda Lāča, Vladimira Leščova, Reiņa Pētersona, Nila Skapāna, Dace Rīdūzes, Lizetes Upītes animācijas filmas.

Pasākuma laikā Cīrihē viesosies arī režisoru, scenāristu un mākslinieku grupa no Latvijas, tai skaitā kinoveidotāji - Kristīne Briede, Ivo Briedis, Ieva Jurjāne, Viesturs Kairišs, Jurģis Krāsons, Jānis Nords, Laila Pakalniņa, Daces Rīdūzes, Henrieta un Andrejs Verhoustinski. Viesu vidū būs arī Šveicē dzīvojošā latviešu animācijas filmu režisore un ilustratore Anete Melece.

Komentāri

Pievienot komentāru