Northern Horizon Capital pārdod BPT Real Estate privātā kapitāla fondam BaltCap 

Kompānija AS Northern Horizon Capital pārdos savu nekustamā īpašuma pārvaldības meitas uzņēmumu BPT Real Estate AS privātā kapitāla ieguldījumu fondam BaltCap, informē Porta Finance. 

Žanete Hāka, 2015. gada 26. augusts plkst. 9:34

Darījums jāapstiprina konkurences uzraudzības iestādēm, un ir paredzams, ka tas tiks noslēgts 2015. gada septembrī. Puses ir vienojušās neizpaust darījuma finanšu nosacījumus.

«Uzņēmuma BPT Real Estate pārdošana ir loģisks noslēgums procesam, kurš turpinājās dažus pēdējos gadus un kura laikā BPT Real Estate pakāpeniski kļuva par nekustamā īpašuma pārvaldības uzņēmumu, kas ir neatkarīgs no Northern Horizon ieguldījumu pārvaldības pamatdarbības. Uzņēmuma pārdošana ļauj Northern Horizon pilnībā koncentrēties ieguldījumu pārvaldības pamatdarbībai. Šajā segmentā mēs redzam daudzas interesantas iespējas piedāvāt mūsu investoriem jaunus ieguldījumu produktus ne tikai Ziemeļvalstīs un Vācijā, bet arī Baltijas valstīs, kur ir koncentrēta BPT Real Estate darbība. Turklāt pēc darījuma Northern Horizon turpinās uzturēt un paplašināt savu būtisko klātbūtni Baltijas valstīs, izmantojot savas ieguldījumu pārvaldības, fonda administrēšanas un uzņēmumu apkalpošanas komandas,» saka Northern Horizon Capital Group vadītājs Mihaēls Šēnahs.

«Nekustamā īpašuma tirgus Baltijas valstīs sāk līdzināties attīstīto valstu tirgum, kur aizvien lielāka loma ir institucionālajiem investoriem. Šī iemesla dēļ ir krietni palielinājies pieprasījums pēc neatkarīgas īpašuma pārvaldības un nekustamo īpašumu konsultantu pakalpojumiem. «BPT Real Estate» ir viens no vispazīstamākajiem zīmoliem reģionā,. Tieši tādēļ mēs izvēlējāmies investēt kvalificētu speciālistu komandā, kas sniedz visaugstākās kvalitātes pakalpojumus. Mēs sagaidām, ka BaltCap finanšu ieguldījumi un pieredze palīdzēs BPT Real Estate stiprināt savu uzticama un neatkarīga partnera reputāciju Baltijas un Polijas nekustamā īpašuma investoru acīs,» norāda BaltCap ieguldījumu direktors Šarunas Alekna.

«BPT Real Estate strauji aug un ir kļuvusi par vadošo pakalpojumu sniedzēju augstas kvalitātes nekustamā īpašuma pārvaldības pakalpojumiem. Pēc pilnīgas atdalīšanās no Northern Horizon Capital mēs turpināsim piedāvāt īpašuma pārvaldības pakalpojumus visiem Northern Horizon Capital fondiem Baltijas valstīs un Polijā, kā arī apkalposim daudzus citus institucionālos investorus. Mūsu mērķis ir saglabāt vadošā zīmola statusu arī turpmāk, lai garantētu visaugstākos kvalitātes standartus un ieviestu jaunus pakalpojumus ar augstu pievienotu vērtību. Mums ir pārliecība, ka BaltCap kā investors palīdzēs sasniegt šos mērķus straujāk un pēc atdalīšanās no Northern Horizon Capital mēs turpināsim savu izaugsmi pilnīgi neatkarīgi,» atzīst BPT Real Estate Group izpilddirektors Indreks Hāls.

Northern Horizon Capital» finanšu konsultants darījumā bija Porta Finance un juridiskais konsultants -Borenius.

Northern Horizon Capital ir nekustamo aktīvu ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, kas darbojas Ziemeļvalstīs, Vācijā, Baltijas valstīs un Polijā, kā arī Krievijā. Northern Horizon galvenā uzmanība ir pievērsta tam, lai piedāvātu savu institucionālo investoru bāzi atsevišķām komerciālā nekustamā īpašuma stratēģijām, tostarp specializētām stratēģijām augošās nekustamo aktīvu apakšnozarēs, tādās kā aprūpes iestādes un lauksaimniecības zeme.

BPT Real Estate ir īpašuma un aktīvu pārvaldības sabiedrība, kas darbojas Baltijas valstīs un Polijā, piedāvājot savus pakalpojumus plašai nekustamā īpašuma investoru bāzei visās galvenajās nekustamā īpašuma apakšnozarēs. Ar vairāk nekā 80 darbiniekiem un pārvaldībā esošu gandrīz 1 miljonu kvadrātmetru lielu nekustamo īpašumu BPT Real Estate ir vadošais īpašuma pārvaldības uzņēmums reģionā.

BaltCap ir vadošais neatkarīgs privātā kapitāla investīciju uzņēmums Baltijas valstīs, kas darbojas reģionā kopš 1995. gada. BaltCap kontrolē atrodas vairāk nekā 30 Baltijas valstīs strādājošu uzņēmumu, kuru kopējie gada ieņēmumi pārsniedz 300 miljonus eiro. Pēdējo 5 gadu laikā kopējie ieguldījumi šajos uzņēmumos pārsniedz 150 miljonus eiro.

 

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Nepalaid garām

Latvijas pašvaldības desmitgades garumā cēlušas peldbaseinus, stadionus, kultūras centrus bez...

Restorānu nedēļas projekts lielu peļņu nenes, toties izvelk cilvēkus no mājām iepazīt...

Šodien Dienas Bizness rīkotajā preses konferencē par jaunāko izdevumu Miljonārs tika atklāti Latvijas...

Vecie dēļi iegūst otro dzīvi SIA AW Latvia ražotajās mēbelēs un sienu...

Reizi mēnesī pie veikala «Preces no Vācijas» vērojama mūsdienām netipiska aina -...

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

No šīs sadaļas
2015. gada 26. augusts plkst. 8:30

Nekustamā īpašuma 
uzņēmuma 
Arco Real Estate birojs iekārtots, apvienojot modernismu...

2015. gada 25. augusts plkst. 17:00

Otrdien ar profesionālu alpīnistu palīdzību no Rīgas Doma torņa smailes nocelts gailis...

2015. gada 25. augusts plkst. 16:51

Ceļu būves firma SIA Binders reģistrējusi pirmo komercķīlu šogad, liecina Lursoft dati....

2015. gada 25. augusts plkst. 15:28

Velosipēdu novietne ar saules baterijām elektroierīču uzlādei Pilsrundālē, savdabīgas formas...

2015. gada 25. augusts plkst. 12:34

Vērienīgie kultūras infrastruktūras objekti, kas pēdējos gados tapuši reģionos, rada ne...

2015. gada 25. augusts plkst. 10:28

Latvijas nekustamo īpašumu tirgū otrajā pusgadā ir sagaidāms liels skaits daudzmiljonu investīciju...

2015. gada 25. augusts plkst. 9:42

Atteikšanās no valsts kontroles būvniecībā bija kļūda, taču atjaunotajai inspekcijai pašlaik...

2015. gada 25. augusts plkst. 9:01

SEB bankas prezidente un valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere rosina vērtēt iespējas paplašināt...

2015. gada 24. augusts plkst. 17:18

Liepājas Starptautiskajā lidostā paveikts ievērojams darbu apjoms, lai tuvotos regulāru lidojumu...

2015. gada 24. augusts plkst. 16:04

Bijušās Radiotehnikas teritorijas kopīpašnieki iecerējuši attīstīt vai...