Notakey sāk pilotprojektu Šveicē 

SIA Notakey Latvia sāk vienotu pilotprojektu ar UBS, Credit Suisse un Swisscom Šveicē

Anda Asere, 2016. gada 04. novembris plkst. 13:04

Jānis Graubiņš, Notakey līdzīpašnieks

Foto: no privātā arhīva

Projekts ietver elektroniskās identifikācijas izveidi, kas ļaus ērtā veidā cilvēkiem ielogoties trešo pušu pakalpojumu sniedzēju interneta vietnēs vai piereģistrēties, izmantojot identitāti no minētajiem partneriem. «Tas darbosies līdzīgi kā pieeja ar Facebook profila datiem, tikai informācija, ar ko varēs dalīties, būs pārbaudīta – informācija par personu un adrese, bankas konta informācija, interneta izmantošanas paradumi utt. Galvenais mērķis ir sagatavoties ES regulai par personas datu aizsardzību, kas stājas spēkā 2018. gadā un ir saistīta ar to, ka cilvēks var prasīt uzņēmumiem dalīties ar savu informāciju ar trešajām pusēm vai pavisam izdzēst. Par pamatu šim būs Notakey, kur lietotājs telefonā apstiprinās vai izdzēsīs informāciju par sevi. Ja uzņēmums mēneša laikā pēc regulas stāšanās spēkā nespēs izdarīt to, kas no viņa prasīts, tad to var iesūdzēt tiesā, pieprasot soda naudā līdz 4% no uzņēmuma pasaules ieņēmumiem un maksimālā summa ir 20 miljoni eiro,» stāsta Jānis Graubiņš, SIA Notakey Latvia līdzīpašnieks.

Līdz šim SIA Notakey Latvija ir piegādājis produktu Santa Monica Networks, lai darbinieki drošā veidā varētu attālināti pieslēgties kompānijas tīklam. Paralēli tam produktu šobrīd testē dažas bankas, lai apstiprinātu maksājumus un klienti varētu pieslēgties caur interneta pārlūku.

SIA Notakey Latvia piedalās Kickstart akseleratorā Šveicē. «Atskatoties, varu to ieteikt arī citiem. Viņi neņem nekādas uzņēmuma daļas, nodrošina ar finansējumu un aktīvi piedalās, lai programmas laikā noslēgtu pēc iespējas vairāk darījumus ar programmas partneriem. Pilotprojekts ar UBS, Credit Suisse un Swisscom ir milzīgs uzticamības garants Notakey tehnoloģijai. Visi trīs uzņēmumi ir ne tikai vieni no lielākajiem Šveicē, bet UBS un Credit Suisse arī vieni no lielākajiem pasaulē. Balstoties uz šo uzticamības garantiju, esam arī sākuši lūkoties pēc papildus finansējuma, jo nākamā gada sākumā sākas aktīva digitālās identitātes risinājumu ieviešana uzņēmumos lai izpildītu laicīgi PSD2 un GDPR regulas. Tāpat tik tikko esam saņēmuši apstiprinājumu no Eiropas Komisijas programmas Horizon2020, ka esam ieguvuši grantu 50 tūksotšu eirovērtībā,» stāsta J. Graubiņš.

DB jau rakstīja, ka SIA Notakey Latvia izstrādā autentifikāciju sistēmu, kas ļauj ielogoties internetbankā, aizstājot tradicionālās kodu kartes un kalkulatorus ar drošu risinājumu viedtālruņos. Notakey iespējams izmantot ne vien iekļūšanai internetbankā un maksājumu apstiprināšanai, bet arī dokumentu, datoru, tīkla aizsardzībai uzņēmumā. Šo tehnoloģiju var izmantot arī dokumentu parakstīšanai. ES direktīva paredz, ka no 2018. gada ierastās kodu kartes darbība būs ierobežota un maksājumi internetā būs jāapstiprina drošāk. Precīzas tehniskās prasības ES līmenī vēl nav zināmas, bet ir skaidrs, ka maksājuma apstiprināšanai jābūt divos līmeņos un drošākai nekā kodu kartei. Pagaidām SIA Notakey Latvia prototipā iestrādāti divi autentifikācijas līmeņi. Nākotnes plānos ietilpst iekļaut tajā arī sejas atpazīšanas iespēju. 2015. gada sākumā Latvijas bankas sāka interesēties par dažādiem drošības risinājumiem, šī informācija nonāca līdz vienam no Notakey dibinātājiem – Ginta Kiršteina, kurš pirms vairākiem gadiem, strādājot Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā, ieviesa virtuālo elektronisko parakstu. Gints saskatīja iespēju un ieskicēja sākotnējo dizainu, kas varētu šo situāciju atrisināt, izmantojot mobilās ierīces. Lai izveidotu prototipu, viņš izstāstīja ideju savam brālim Jānim Kiršteinam, un abiem radās ideja par Notakey Latvia.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2014. gada 26. marts plkst. 15:39

Darba gaitas sakaru uzņēmumā SIA Baltcom TV (Baltcom) beidzis tā valdes loceklis...

2013. gada 07. augusts plkst. 15:25

Divas nedēļas pēc šokējošās vadītāja Karstena Šlotera (Carsten Schloter)...

2013. gada 24. jūlijs plkst. 11:02

Šveices telekomunikāciju operatora Swisscom vadītājs Karstens Šloters (Carsten Schloter)...

2013. gada 26. februāris plkst. 15:16

Kompānija Credit Suisse centusies lauzt stereotipu par finanšu kompānijām kā darbavietu «sausiņiem»,...

2013. gada 04. janvāris plkst. 13:57

Šveices vecākā banka Wegelin uz visiem laikiem pārtrauks savu darbību pēc tam,...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...