Start-up

Startup, kuru attīstībai vajadzētu sekot līdzi 2018. gadā

Anda Asere, 16.01.2018

Notakey biznesa attīstības vadītājs Jānis Graubiņš

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

#«Domāju, ka 2018. gadā Latvijā vajadzētu parādīties jaunuzņēmumiem apdrošināšanas jomā. Šis lauks Latvijā ir faktiski tukšs un ir perspektīvs.»

Vaicāta, kuru startup attīstībai vajadzētu sekot līdzi 2018. gadā, Startup Wise Guys jaunzņēmumu atlases vadītāja un Latvijas Start-up uzņēmumu asociācijas Startin.lv vadītāja Egita Poļanska laikrakstam Dienas Bizness min vairākus – HackMotion, CastPrint, Notakey, DigiPulse, TheMonetizr, Robotic Solutions, CEnOS, Solfeg.io un Airboard.

«Protams, ļoti interesē, kā veiksies Anatomy Next ar lielo investīciju raundu, kā arī dažiem citiem salīdzinoši lielajiem jaunuzņēmumiem,» teic E.Poļanska.

Nordigen līdzdibinātājam Robertam Bernānam ir interesanti sekot līdzi jaunuzņēmumiem, kuri strādā konservatīvās nozarēs, tādēļ viņš vēros, kā veiksies Edurio, kā arī nosacītiem jaunpienācējiem – Anatomy Next un Toneboard. «Latvijā ir virkne ar jaunuzņēmumiem, kas pierādījuši sava produkta vērtību, un būs interesanti pavērot, kuri no tiem spēs kļūt par patstāvīgiem biznesiem. Šajā grupā ir diezgan daudzi jaunuzņēmumi, starp kuriem minami ir tādi kā Notakey un Hackmotion,» viņš teic. Savukārt Anatomy Next līdzdibinātājs Sandis Kondrāts aicina sekot līdzi Toma Zvidriņa aktivitātēm Silīcija ielejā, būvējot Latvijas un ASV ekonomisko tiltu.

«Jaunuzņēmumu burvība ir tajā, ka līdz galam nevar zināt, kurš pārsteigs ar nākamo lēcienu. Es sekošu Notakey panākumiem, kuri ir sākuši strādāt ar verifikāciju kriptovalūtu investoriem – līdzīgi kā zelta drudža laikā, kur bagāti kļuva ekipējuma ražotāji, kriptovalūtu nozarē servisu nodrošinātājiem ir milzīgs potenciāls. Ir vērts pievērst uzmanību arī Toneboard, kas ar ģeniālu komandu ir piedalījušies pasaulē vadošā Techstars akseleratora programmā Londonā. Kopumā ir milzīgs prieks, ka to, kam sekot, kļūst arvien vairāk!» tā Ernests Jenavs, Edurio dibinātājs. Savukārt Carguru līdzīpašnieks Vladimirs Reskājs īpašu uzmanību iesaka pievērst tiem jaunuzņēmumiem, kas strādā tādos virzienos kā lietu internets, lielie dati, mākslīgais intelekts, virtuālā realitāte, bezpilota transports, dalīšanās ekonomika. «Domāju, ka 2018. gadā Latvijā vajadzētu parādīties jaunuzņēmumiem apdrošināšanas jomā. Šis lauks Latvijā ir faktiski tukšs un ir perspektīvs,» viņš norāda.

Šobrīd Latvijā parādās daudzi jaunuzņēmumi, kas strādā ar blokķēdes tehnoloģiju. Notakey biznesa attīstības vadītājs Jānis Graubiņš domā, ka 2018. gadā šāda veida startup būs vēl vairāk.

Pārmaiņu pilns gads startup pasaulē

Labi signāli Latvijas startup vidē