Google izvēlas Startup Wise Guys 

Globālā programma Google Developers Launchpad sāk sadarbību ar jaunuzņēmumu akseleratoru Startup Wise Guys kā vienīgo partneri Baltijā; Eiropā tam ir vēl trīs partneri

Anda Asere, 06.6.2019

Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Jaunā sadarbība ar Google palīdzēs programmas dalībniekiem piekļūt augstas klases mentoriem un arī Google Firebase un Google Cloud pakalpojumiem, stāsta Startup Wise Guys mārketinga direktore Zane Bojāre. Līdz šim Startup Wise Guys akselerācijas programmās Baltijā ir piedalījušies 145 uzņēmumi, tostarp 14 no Latvijas, piemēram, Anatomy Next, CastPrint, Zeew, Lahdes, Orocon, Motivio, Vartus.eu, CEnOS.

Fragments no intervijas, kas publicēta 6. jūnija laikrakstā Dienas Bizness:

Kā radusies šāda sadarbība?

Savā ziņā šī sadarbība ir attīstījusies un izaugusi no ilgtermiņa sadarbības. Google speciālisti jau ilgstoši ir bijuši Startup Wise Guys programmu mentori. Kompānija novērtē mūsu ilgtermiņa darbu un to, ka strādājam visā Baltijā. Reģionā ir vēl citi akseleratori, kas darbojas aptuveni tikpat ilgi, piemēram, BuildIt, bet tas nestrādā visā Baltijā. Google Eiropā sadarbojas tikai ar četriem akseleratoriem šajā programmā.

Kā šī sadarbība izpaudīsies?

Pamatā tas nozīmē, ka augsta līmeņa Google mentori ir gatavi braukt pie mums uz Baltiju, lai atbalstītu mūsu jaunuzņēmumus. Lielākais ieguvums no tās ir jaunuzņēmumiem, ar kuriem sadarbojamies, – gan turpmāk, gan iepriekš. Taču parasti, kad pie mums atbrauc mentori, mūsu pasākumi ir atvērti startup vides dalībniekiem. Latvijai un Baltijai kopumā tas nozīmē pieeju pasaules līmeņa prātiem, lai palīdzētu mums, ienesot zināšanas un tendences, kas jau citur eksistē, kamēr mēs tās vēl neesam pamanījuši. Sadarbība šajā programmā būs īsāks ceļš uz zināšanām.

Otrs nozīmīgs elements ir pieeja Google Firebase un Google Cloud pakalpojumiem, ko mūsu jaunuzņēmumi kādu laiku vai noteiktā apjomā varēs lietot bez maksas. Tehniski komandām tas palīdz ietaupīt naudu sākotnējā produkta attīstībā. Tas ir tiešām ļoti vērtīgi. Kad jaunuzņēmumi piesakās akselerācijas programmās, viņi prasa, ar ko sadarbojamies un vai ar mūsu starpniecību viņi var piekļūt lielo spēlētāju infrastruktūrai. Mazs startup no Latvijas nevar iet uz Google un piedāvāt draudzēties, prasot pieeju tā infrastruktūrai.

Protams, pārsvarā šī sadarbība ir ļoti sociāla, pamatā tā ir iespēja piekļūt zināšanām, bet fakts, ka Google ir ieinteresēts Baltijā, jau ir lieliski – viņi redz potenciālu šajā reģionā. Tas ir noderīgi arī mūsu pašpārliecinātībai – tā ir laba zīme, kas apliecina, ka reģions attīstās pareizā virzienā un saņem uzmanību pasaules mērogā.

Jūs sadarbojaties ar «lielo» Google vai Baltijas struktūrvienību Lietuvā?

Tuvākās attiecības mums ir ar Baltijas cilvēkiem, bet lēmums ir pieņemts un līgums ir parakstīts ASV – ar «lielo» Google. Līdzīgi mēs sadarbojamies ar Amazon Web Services un EIT Digital. Viņi novērtē to, ko līdz šim esam izdarījuši, palīdzot daudziem startup un arī attīstot startup ekosistēmu. Partneri meklē neatkarīgus akseleratorus, kas nav tieši saistīti ar citu lielu kompāniju. Tiem šķiet vērtīgi sadarboties ar reģionāliem akseleratoriem, nevis organizāciju vienā valstī vai programmētāju klubiņu. Viņi novērtē akseleratorus kā satikšanās punktus, ekosistēmas katalizatorus. Mēs strādājam ne tikai ar mūsu investoriem un uzņēmumu dibinātājiem, bet sadarbojamies arī ar universitātēm, dažādām kompānijām.

Sākumā Startup Wise Guys darbojās tikai Igaunijā, tad ienāca arī Latvijā. Tagad esat arī Lietuvā un pārklājat visu Baltiju?

Jā, mēs tagad esam visā Baltijā, un tieši šobrīd rit programma gan Lietuvā, gan Igaunijā. Tallinā notiek pirmā kiberdrošības programma CyberNorth, savukārt Viļņā notiek programma Biznesa programmatūra kā pakalpojums, kas tiek īstenota ar Eiropas fondu līdzfinansējumu. Iepriekš mēs esam strādājuši tikai ar privāto investoru naudu, bet tagad Lietuvā mēs strādājam arī ar publisko finansējumu. Līdz ar to mums Lietuvā ir septiņu miljonu eiro fonds un mēs varam veikt arī turpmākās investīcijas, kas dibinātājiem šajā reģionā ir ļoti svarīgi. Kopumā vienā uzņēmumā mēs varam ieguldīt līdz 250 tūkstošiem eiro. Eiropas Savienības līdzfinansējums investoriem dod lielāku stabilitāti un arī lielāku atdevi no viņu ieguldījuma, tāpēc mūsu investoriem šī programma ir simpātiska. Īpaši aktīvi ir dāņu investori. Arī latvieši ir ieguldījuši šajā programmā.

Visu interviju lasiet 6. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Tevi varētu interesēt

ASV interneta tehnoloģiju uzņēmuma «Google» lēmums saraut saites ar Ķīnas elektroierīču ražotāju...

Bieži vien jaunuzņēmumi izvēlas stimulēt darbiniekus, piešķirot tiem akciju opcijas, kas nākotnē,...

ASV amatpersonas pirmdien atlika aizliegumu piegādāt amerikāņu tehnoloģijas Ķīnas telekomunikāciju...

ASV interneta tehnoloģiju uzņēmums «Google», kura operētājsistēma «Android» darbojas lielākajā...

Ērtības darba vietā padara darbiniekus laimīgākus, kas savukārt noved pie efektīvāka darba...

Nepalaid garām

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

Pasaules parādi turpina augt, un vairāki finanšu procesu pētnieki brīdina, ka tam...

8.janvārī "Dienas Bizness" rīkoja kārtējo Donoru dienu Andrejostā....

Skotijai ir viskijs, Somijai ir Nokia, Itālijai ir makaroni,Meksikai ir tekila, Karību...

Latvijas Paralimpiskās komitejas rīkotajā Latvijas Paralimpiskā sporta centra arhitektoniskās...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Lietuvas centrālā banka Spānijas finanšu tehnoloģiju kompānijai «Verse» izsniegusi elektroniskās...

Mūzikas tehnoloģiju un efektu uzņēmums «Gamechanger Audio» jaunākā produkta «Motor Synth» kampaņā...

Bieži vien jaunuzņēmumi izvēlas stimulēt darbiniekus, piešķirot tiem akciju opcijas, kas nākotnē,...

Riska kapitāla fonds Overkill Ventures, kuru atbalsta Tet, uzsācis savu otro mentoringa programmu,...

Līdz ar jaunāko investīciju raundu igauņu izcelsmes finanšu tehnoloģiju uzņēmuma «TransferWise»...

Krakovā notiekošajā PoweUp! jaunuzņēmumu konkursa finālā Latviju pārstāvošais uzņēmums...

Latvijā pagaidām nekur nav pieejama informācija, kas ir finanšu tehnoloģiju kompānija -...

Kopš šī gada marta universālveikalā Stockmann ieviesta pasaulē lielākā mobilo maksājumu sistēma...

Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju uzņēmums «Revolut», kas jau saņēmis licenci darbības sākšanai...

Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju uzņēmums «Revolut» nolēmis nedaudz atlikt savas specializētās...