Tehnoloģijas

Startup Wise Guys paplašinās Lietuvā

Anda Asere, 14.09.2018

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

2019. gadā «Startup Wise Guys» piedāvās akselerācijas programmas arī Lietuvā, nodrošinot jaunuzņēmumiem iespēju saņemt investīcijas un attīstīties visā Baltijā, informē Startup Wise Guys.

Lietuvā, līdzīgi kā Latvijā un Igaunijā, tika veikts publiskais akselerācijas fondu iepirkums un «Startup Wise Guys» ir viens no diviem uzvarētājiem šajā iepirkumā. Akselerators pārvaldīs vairāk nekā septiņu miljonu eiro fondu un ar šī finansējuma palīdzību nodrošinās četras akselerācijas programmas un sēklas investīcijas jaunuzņēmumos līdz 225 tūkstošiem eiro.

«Vislielākais ieguvums no akselerācijas programmā piedāvātā finansējuma ir iespēja veikt nākamā līmeņa investīcijas, jo daudziem šī reģiona uzņēmējiem ir lielas grūtības pārvarēt t.s. uzņēmēju nāves ieleju – piesaistīt nākamo finansējuma raundu.

Lai arī «Startup Wise Guys» portfelī esošajiem jaunuzņēmumiem tas parasti izdodas jau sešu mēnešu laikā pēc akselerācijas, tomēr redzam daudzus jaunuzņēmumus Baltijā un tuvējā reģionā, kas, neskatoties uz milzīgu potenciālu, diemžēl darbību izbeidz pirms paspēj izlauzties uz lielajiem mērķa tirgiem, gluži vienkārši agrīna finansējuma nepieejamības dēļ,» norāda Kristobals Alonso (Cristobal Alonso), «Startup Wise Guys» vadītājs.

Pirmo akselerācijas programmu plānots īstenot nākamā gada pavasarī Viļņā. Kopumā visas programmas būs vērstas uz konkrētu industriju, piemēram, finanšu tehnoloģijām, blokķēdi, kiberdrošību. Akseleratora pieredze ar finanšu tehnoloģiju programmu Latvijā liecina, ka jaunuzņēmumi augstu novērtē programmas, kas nav vispārējas un kurās par mentoriem tiek piesaistīti konkrētās nozares profesionāļi. Līdz šim «Startup Wise Guys» kopumā novadījis vienpadsmit akselerācijas programmas – trīs no tām Latvijā, tostarp finanšu tehnoloģiju programmu sadarbībā ar «Swedbank».

Gada sākumā «Swedbank» un «Startup Wise Guys» īstenoto finanšu tehnoloģiju akselerācijas programmu absolvēja desmit komandas. To dibinātāji bija no deviņām valstīm un trīs mēnešus savu biznesu attīstīja Rīgā īpašā programmā, kur papildus intensīvam mentoringam, saņēma 20 tūkstošu eiro investīciju. Pieci no desmit dalībniekiem akseleratora laikā ieviesa tirgū produktus, no kuriem dažiem jau ir pirmie peļņu nesošie klienti. Trīs no desmit uzņēmumiem jau ir saņēmuši nākamās investīcijas, tostarp Latvijas uzņēmums «Motivio», kas piesaistīja 80 tūkstošu eiro investīcijas no biznesa eņģeļa, ar ko iepazinās akseleratorā.

«Swedbank» un «Startup Wise Guys» šoruden turpinās šī gada sākumā uzsākto sadarbību un Rīgā organizēs vēl vienu programmu finanšu tehnoloģiju kompānijām.

Lietuvā akselerācijas programma ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalsta instruments. Arī Latvijā akselerācijas fondu programmai Eiropas struktūrfondu plānošanas periodā no 2014. līdz 2020. gadam ir piešķirts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums 15 miljonu eiro apmērā, katram no trim akselerācijas fondiem iedalot piecus miljonus eiro. Jaunizveidotie akselerācijas fondi papildus piesaista privāto ieguldītāju līdzekļus 20% apmērā no sēklas naudas fonda apjoma, savukārt agrīnākās pirmssēklas investīcijas pilnā apmērā tiks finansētas no publiskajiem līdzekļiem.

Komentāri

Pievienot komentāru