Vašingtonas Universitāte izvēlas Anatomy Next 

Pēc divu gadu produkta izstrādes un 50 klientu interviju procesa Latvijas medicīnas izglītības tehnoloģiju jaunuzņēmumam «Anatomy Next» ir izdevies uzsākt maksas pilotprojektu ar vienu no vadošajām ASV augstskolām

Anda Asere, 14.08.2018
1/4

Foto: no uzņēmuma arhīva

«Pēc divu gadu darba mums vēl nav pabeigts produkts, bet ir maksas pilotprojekts. Tajā sadarbojamies ar Vašingtonas Universitāti, kas šobrīd lieto mūsu maksas pilotversiju un vēlas sagaidīt gala produktu. Pats foršākais ir tas, ka Vašingtonas Universitāte izvēlas mūs, nevis kādu citu produktu, piemēram, labi zināmu tehnoloģiju, kas izstrādāta Stenfordas universitātē un ir labi nostiprinājusies tirgū. Tas, ko mēs darām ir ekstremāls izaicinājums, turklāt mēs to darām no Latvijas – lielākā daļa komandas strādā Latvijā, bet es pats daudz laika pavadu ASV. Tā ir neiespējamā misija, kas pamazām kļūst iespējama,» biznesa portālam db.lv saka Sandis Kondrāts, SIA «Anatomy Next» līdzīpašnieks. Viņš uzsver, ka medicīnas izglītības tehnoloģijas ir viena no grūtākajām startup darbības jomām, kur pārdošanas cikls no pabeigta produkta līdz darījumam var būt pat piecus gadus ilgs.

S. Kondrāts arī teic, ka jūlija beigās «Anatomy Next» prezentēja savu risinājumu Eiropas zobārstniecības un medicīnas konferencēs un interese esot iepriecinoša.

«Anatomy Next» ir saņēmis Eiropas komisijas finansētās atbalsta programmas «Horizon 2020» projekta pirmās fāzes finansējumu 50 tūkstošu eiro apmērā, lai veiktu priekšizpēti.

DB jau rakstīja, ka 2015. gadā «Anatomy Next» radīja tēlnieki Sandis Kondrāts un Uldis Zariņš, kuri vispirms izveidoja veiksmīgu anatomijas grāmatu māksliniekiem, kas pārdota vairāk nekā 4500 eksemplāros. Taču laika gaitā tirgus parādīja pieprasījumu medicīnas jomā – zīmējumi bija noderīgi arī studentiem, lai mācītos cilvēka ķermeni. Uzņēmums jau vairākus gadus strādā pie interneta vietnes, kur apkopota visa informācija un attēli par cilvēka ķermeni.

«Anatomy Next» tiek uzskatīts par vienu no Latvijas jaunuzņēmumiem ar vislielāko potenciālu. Līdz šim uzņēmums ir piesaistījis 500 tūkstošu eiro investīcijas no «Imprimatur Capital» un privātajiem investoriem. «Anatomy Next» absolvējis jaunuzņēmumu akselerācijas programmu «Startup Wise Guys powered by Lattelecom», ir saņēmis «Zviedrijas Biznesa gada balva 2017» kategorijā «Tehnoloģiju un inovāciju balva».

Šobrīd «Anatomy Next» strādā astoņi pilna laika un seši nepilna laika darbinieki.

Jaunākais izdevums