Novembrī varētu būt zināmi airBaltic potenciālie stratēģiskie investori

2017. gada 31. janvāris plkst. 17:15
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Šā gada novembrī varētu būt zināmi nacionālās aviokompānijas airBaltic potenciālie stratēģiskie investori, šodien pēc valdības sēdes, kurā tika skatīts jautājums par airBaltic stratēģiskā investora piesaistes procesu, žurnālistus informēja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Ministrs atgādināja, ka ar nacionālās aviokompānijas stratēģiskā investora piesaisti nodarbosies starptautisks finanšu konsultants Lazard, kura izdevumus segs airBaltic pēc pozitīviem rezultātiem.

Lazard uzdots līdz šā gada novembra beigām atrast risinājumu "airBaltic" stratēģiskā investora piesaistei. «Lazard redz iespējas līdz novembra beigām nākt klajā ar konkrētu piedāvājumu,» piebilda Augulis.

Pēc satiksmes ministra teiktā, interese par airBaltic ir vairākiem investoriem, un valdībai nāksies izvērtēt visus. «Svarīgākais, lai lēmums būtu kvalitatīvs un valstij izdevīgs,» norādīja ministrs.

Auglis uzsvēra, ka valstij ir vairāki nosacījumi, ar kuriem jārēķinās potenciālajiem stratēģiskajiem investoriem, proti, airBaltic jāsaglabā lidosta Rīga kā bāzes lidosta, jāsaglabā visi lidojumi, kā arī jāturpina ievērot aviokompānijas biznesa plānu Horizon.

Savukārt airBaltic vadītājs Martins Gauss žurnālistiem atzina, ka airBaltic patlaban ir labā finansiālā situācijā, lai ieinteresētu potenciālos investorus.

Tāpat aviokompānijas vadītājs norādīja, ka airBaltic stratēģiskā investora meklējumi nav steidzami, tāpēc tiks meklēts labākais piedāvājums.

«Pērn valdība pieņēma lēmumu par airBaltic stratēģiskā investora piesaisti, uzdodot to atrast divu gadu laikā. Katrā ziņā mēs pieturēsimies pie šī laika rāmja, tomēr nav nekādas steigas,» uzsvēra Gauss.

Jau vēstīts, ka airBaltic stratēģiskā investora meklējumiem piesaistījusi starptautisku finanšu konsultantu Lazard Freres.

Konsultanta pienākumos ietilpst potenciālu investoru un finanšu līdzekļu piesaiste aviokompānijas turpmākai attīstībai.

Lazard Freres ir finanšu konsultāciju un aktīvu pārvaldības uzņēmums, kas dibināts 1848.gadā un darbojas 27 valstīs.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka pērn maijā tika pabeigta airBaltic pamatkapitāla palielināšana, tam sasniedzot 256,473 miljonus eiro. Pēc pamatkapitāla palielināšanas Latvijas valstij pieder aptuveni 80% airBaltic akciju, bet jaunajam investoram Aircraft Leasing 1, kura valdes priekšsēdētājs ir privātais ieguldītājs Ralfs Dīters Montāgs-Girmess, pieder aptuveni 20% akciju. Aircraft Leasing 1 pieder Īrijā reģistrētajai kompānijai IALH LIMITED.

Atbilstoši Latvijas valdības un Montāga-Girmesa parakstītajam līgumam viņš marta beigās airBaltic ieguldīja apmēram 52 miljonus eiro, savukārt valsts investējusi 80 miljonus eiro, airBaltic kapitalizējot Valsts kases aizdevumu.

airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem.

 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārdi