Ražošana

Olainfarm jauns pirmā ceturkšņa apgrozījuma rekords

Žanete Hāka, 31.05.2019

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

2019.g. pirmajā ceturksnī AS Olainfarm konsolidētais apgrozījums sasniedza 34,7 miljonus eiro, kas ir par 4 miljoniem eiro jeb 13% vairāk salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu. Šāds rezultāts norāda uz jaunu pirmā ceturkšņa apgrozījuma rekordu, norāda uzņēmums.

Pirmā ceturkšņa tīrā peļņa veidoja 8.3 miljonus eiro, kas ir lielākā 1.ceturkšna peļņa «Olainfarm» grupas vēsturē. Peļņu pozitīvi ietekmēja apgrozījuma pieaugums, mazāks pieaugums pārdotās produkcijas ražošanas izmaksās un administratīvajās izmaksās, un samazinājums pārdošanas izdevumos.

2019.gada pirmajā ceturksnī pārdošanas apjomi palielinājās visos galvenajos grupas tirgos. Pārskata periodā apgrozījums Latvijā un Baltkrievijā palielinājās par vairāk nekā 900 tūkstošiem eiro, Krievijā – par aptuveni 880 tūkstošiem un Ukrainā – par gandrīz 500 tūkstošiem eiro.

Šī gada pirmo trīs mēnešu laikā «Olainfarm» galveno produktu pārdošanas apjomi turpināja augt. Visvairāk pārdotākā produkta Noofen īpatsvars saglabājās pagājušā gada 1.ceturkšņa līmenī un bija 18%. Trīs lielāko produktu īpatsvars veidoja 49%, kas ir mazāk nekā pagājušajā gadā (51%). 1.ceturksnī «Olainfarm» atsāka prettuberkulozes līdzekļa PASS nātrija sāls piegādes Pasaules veselības organizācijai, kas ļāva šim produktam iekļūt Top 10 produktu sarakstā.

2019.gada 1.cetursknī AS «Olainfarm» ir pabeigusi 3.4 milj. eiro investīcijas ražošanas iekārtās, telpās un IT nodrošinājumā, kā arī veikusi zāļu reģistrāciju dokumentu izmaiņas un pievienojusies ES un reģionālajām zāļu verifikācijas sistēmām. AS «Olainfarm» ir Latvijā reģistrējusi ģenēriskas zāles Acetylcysteine Olainfarm elpošanas sistēmas slimību ārstēšanai, saņēmusi uzņēmuma ražotās aktīvās farmaceitiskās vielas Amantadīna hidrohlorīds Eiropas farmakopejas atbilstības sertifikātu (CEP) , kā arī uzņēmuma aktīvā farmaceitiskā viela Hlorbutanola hidrāts ir reģistrēta Vācijas sadarbības partneru gatavās zāļu formas ražošanai.

AS «Olainfarm» 2019.gada 5.marta investoru virtuālajā konferencē publiskoja koncerna darbības plāna galvenos finanšu indikatorus 2019.gadam. Saskaņā ar šiem neapstiprinātiem plāniem Koncerna neto apgrozījums 2019.gadam ir plānots 133.3 milj. eiro apmērā un koncerna peļņa – 10.0 milj. eiro apmērā. Atbilstoši 1.ceturkšņa rezultātiem vadība ir koriģējusi gada plānu, palielinot neto peļņas plānu līdz 12.7 milj. euro, kuru kopumā ir paredzēts prezentēt kārtējā akcionāru pilnsapulcē.

Saskaņā ar šo 2019.gada 1.ceturkšņa pārskatu, neto apgrozījums ir izpildīts 26% apmērā no gada plāna un peļņas koriģētais gada plāns 1.ceturksnī ir izpildīts 65% apmērā.

2019. gada pirmajā ceturksnī Nasdaq Riga biržā tika tirgoti gandrīz 157 tūkstoši AS «Olainfarm» akciju 1,09 miljoni EUR vērtībā. Salīdzinājumā ar tādu pašu periodu 2018.gadā, tirgoto akciju skaits bija aptuveni tāds pats, bet apgrozījums mazāks.