Citas ziņas

Ominasis Latvia samaksā parādu SIA Voleks Centrs

Elīna Pankovska, 12.05.2011

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ķemeru sanatorijas privatizētājs SIA Ominasis Latvia atmaksājis parādu SIA Voleks Centrs par būvdarbu veikšanu sanatorijā Ķemeri.

Ominasis Latvia ir veicis parādsaistību atmaksu, samaksājot gan pamatparādu 18,09 tūkst. Ls apmērā, gan arī nokavējuma procentus 5,11 tūkst. Ls apmērā, DB informēja uzņēmuma pārstāve Maija Dulle-Sūniņa

SIA Voleks Centrs maksātnespējas administrators Māris Gulbis norāda: «Neskatoties uz to, ka pēc maksātnespējas procesa ierosināšanas Ominasis Latvia» publiski ir noliedzis savas parādsaistības, pēc maksātnespējas procesa uzsākšanas tika veikta parāda nokavējuma procentu samaksa. Ominasis Latvia tādējādi ir izvairījies no maksātnespējas procesa pasludināšanas, kā rezultātā pat varētu uzsākt Ominasis Latvia bankrota procedūru. Kā liecina Ominasis Latvia gada pārskatā atrodamā informācija, ir vēl vairāki uzņēmumi, ar kuriem Ominasis Latvia nav norēķinājies par saņemtajiem pakalpojumiem.»

DB jau rakstīja, ka maksātnespējas pieteikumu tiesā iesniedza SIA Voleks Centrs, jo Ominasis Latvia uzņēmumam palicis parādā. 2006.gada 10.jūlijā starp SIA Voleks Centrs un SIA Ominasis Latvia noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu objektā «Sanatorijas Ķemeri rekonstrukcija Tukuma ielā 42, Jūrmalā».

Paša SIA Voleks Centrs maksātnespēju Liepājas tiesa pasludināja pagājušā gada 2.novembrī.

DB jau rakstīja, ka vairāki Latvijā strādājošie uzņēmēji uzskata, ka ekonomikas ministram Artim Kamparam jāuzdod atbildīgajām institūcijām veikt padziļinātu auditu saistībā ar SIA Ominasis Latvia noslēgtā līguma par sanatorijas Ķemeri privatizāciju izpildi. Uzņēmējiem radušās aizdomas, ka SIA Ominasis Latvia mērķis esot šķietamu investīciju veikšana uz Latvijā strādājošo uzņēmēju rēķina, iespējams, veicot mahinācijas ar nodokļiem.

Uzņēmēji vērsušies gan Finanšu policijā, gan Ekonomikas ministrijā, norādīts izplatītajā paziņojumā. Finanšu policija DB apstiprināja, ka pārvaldē ir saņemts SIA NCC Konstrukcija iesniegums. Ominasis Latvia pārstāvis Artūrs Spīgulis DB norādīja: «Pēdējo gadu laikā VID ir vairākkārt veicis Ominasis Latvia auditu, tāpat to revidēja BDO Invest un PriceWaterhouseCoopers, nekādi pārkāpumi nav konstatēti.»

Sanatoriju Ķemeri viesnīcu kompānijai Kempinski Hotels CA tās investori daļēji sola nodot oktobrī. Pašlaik numuriņi viesnīcas trijos stāvos esot pabeigti tik tālu, ka darbu tajos var uzsākt dizaineri, savukārt pirmajā stāvā, kur būs restorāni, atjaunošana veikta par 95%, iepriekš stāstīja Ominasis Latvia pārstāvis Jānis Meija.

Viņš skaidro, ka kopumā būvdarbos jau ieguldīti 12,4 miljoni latu, bet pērn celtniecībā – 2,2 miljoni eiro. Sanatorijā Ķemeri paredzēta viesnīca un SPA centrs.