Ierosināta Ominasis Latvia maksātnespējas lieta

2011. gada 02. maijs plkst. 11:35
Sadaļa: Citas ziņas
Dalies ar šo rakstu

Jūrmalas pilsētas tiesa ierosinājusi SIA Ominasis Latvia maksātnespējas lietu, liecina ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.

Pieteikumu tiesā iesniedzis SIA Voleks Centrs, jo Ominasis Latvia uzņēmumam palicis parādā 18 tūkst. Ls par būvdarbu veikšanu sanatorijā Ķemeri, DB informēja uzņēmuma pārstāve Maija Dulle-Sūniņa.

SIA Voleks Centrs maksātnespējas administrators Māris Gulbis: «Ominasis Latvia ir nenokārtotas parādsaistības pret maksātnespējīgo SIA Voleks Centrs vairāk nekā 18 tūkst. Ls apmērā. Uzņēmums ir aicinājis Ominasis Latvia segt šīs parādsaistības, taču arī pēc brīdinājuma par nodomu iesniegt maksātnespējas procesa pieteikumu Ominasis Latvia parādu nav samaksājusi. Līdz ar to maksātnespējas lietas ierosināšana pret Ominasis Latvia ir likumsakarīga.»

2006.gada 10.jūlijā starp SIA Voleks Centrs un SIA Ominasis Latvia noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu objektā «Sanatorijas Ķemeri rekonstrukcija Tukuma ielā 42, Jūrmalā».

SIA Ominasis Latvia līdz pat šim laikam nav apmaksājis SIA Voleks Centrs rēķinu par veiktajiem darbiem. Parādsaistības apliecina gan pušu starpā parakstītais akts par savstarpējo norēķinu salīdzināšanu uz 2009.gada 1.janvāri, gan arī SIA Ominasis Latvia 2009.gada pārskats, kura sadaļā parādi piegādātājiem un darbuzņēmējiem ir atspoguļotas parādsaistības pret SIA Voleks Centrs, teikts paziņojumā.

SIA Voleks Centrs maksātnespēju Liepājas tiesa pasludināja pagājušā gada 2.novembrī.

DB jau rakstīja, ka vairāki Latvijā strādājošie uzņēmēji uzskata, ka ekonomikas ministram Artim Kamparam jāuzdod atbildīgajām institūcijām veikt padziļinātu auditu saistībā ar SIA Ominasis Latvia noslēgtā līguma par sanatorijas Ķemeri privatizāciju izpildi. Uzņēmējiem radušās aizdomas, ka SIA Ominasis Latvia mērķis esot šķietamu investīciju veikšana uz Latvijā strādājošo uzņēmēju rēķina, iespējams, veicot mahinācijas ar nodokļiem.

Uzņēmēji vērsušies gan Finanšu policijā, gan Ekonomikas ministrijā, norādīts izplatītajā paziņojumā. Finanšu policija DB apstiprināja, ka pārvaldē ir saņemts SIA NCC Konstrukcija iesniegums. Ominasis Latvia pārstāvis Artūrs Spīgulis DB norādīja: «Pēdējo gadu laikā VID ir vairākkārt veicis Ominasis Latvia auditu, tāpat to revidēja BDO Invest un PriceWaterhouseCoopers, nekādi pārkāpumi nav konstatēti.»

Sanatoriju Ķemeri viesnīcu kompānijai Kempinski Hotels CA tās investori daļēji sola nodot oktobrī. Pašlaik numuriņi viesnīcas trijos stāvos esot pabeigti tik tālu, ka darbu tajos var uzsākt dizaineri, savukārt pirmajā stāvā, kur būs restorāni, atjaunošana veikta par 95%, iepriekš stāstīja Ominasis Latvia pārstāvis Jānis Meija.

Viņš skaidro, ka kopumā būvdarbos jau ieguldīti 12,4 miljoni latu, bet pērn celtniecībā – 2,2 miljoni eiro. Sanatorijā Ķemeri paredzēta viesnīca un SPA centrs.

Jāatgadīna, ka Ominasis Latvia sanatoriju iegādājās Privatizācijas aģentūras izsolē 1998. gadā, samaksājot par objektu 900 tūkstošus latu. Kompānija pastarpināti piederot Sauda Arābijas šeiham Omāram Saleham Al – Hamdī.

Ominasis Latvia apņēmās ieguldīt Ķemeru sanatorijā 10 miljonus latu. Sākotnēji no objekta bija iecerēts izveidot 3 zvaigžņu viesnīcu. Tomēr 2004. gadā tika noslēgts līgums ar Kempinski Hotels CA par 5 zvaigžņu viesnīcas izveidi. Tikai 2008. gada 31. janvārī kopējie ieguldījumu Ķemeru sanatorija sasniedza solītos apjomus: daudzus gadus tas bija konflikta iemels starp Omnasis Latvia un Privatizācijas aģentūras pārstāvjiem, kas sanatorijas attīstītājiem pat uzlika sodu par saistību nepildīšanu.
 

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām