Ostapenko par treneri nolīgst daudzas tenisa slavenības trenējušo austrālieti Teiloru

2017. gada 14. decembris plkst. 16:38
Autors: LETA
Sadaļa: Sports
Dalies ar šo rakstu

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko, kā jau tika prognozēts, beigusi sadarbību ar spāņu treneri Anavelu Medinu-Garrigesu, uz 15 nedēļām nolīgstot pieredzējušo austrāliešu speciālistu Deividu Teiloru, kurš karjeras laikā trenējis daudzas dāmu tenisa slavenības, lielākos panākumus gūstot ar savu tautieti Samantu Stosuru.

Par Ostapenko treneri Medina-Garrigesa kļuva šī gada pavasarī un jau neilgu laiku vēlāk palīdzēja Latvijas sportistei sensacionāli triumfēt Francijas atklātajā čempionātā. Savukārt oktobrī tika ziņots, ka no nākamā gada janvāra Medina-Garrigesa kļūs par Spānijas izlases kapteini Federāciju kausā, un jau tad tika prognozēts, ka viņas sadarbība ar Ostapenko beigsies.

«Ar Anavelu sadarbība ir beigta un nākamsezon ar viņu neturpināšu strādāt,» ceturtdien, tiekoties ar žurnālistiem, sacīja Ostapenko. «Galvenā trenere vienmēr būs mamma, savukārt tagad divas nedēļas trenējos kopā ar austrālieti Deividu Teiloru.»

Vienošanās ar Teiloru panākta uz 15 nedēļām, pēc tam lemjot par sadarbības turpināšanu.

Tikmēr Ostapenko mamma un trenere Jeļena Jakovļeva norādīja, ka šķiršanās no Medinas-Garrigesas bijusi draudzīga.

«Anavelas sapnis bija Spānijas izlase, tāpēc draudzīgi šķīrāmies. Piesaistījām Teiloru, kuram ir liela pieredze. Viņš mums pievienosies Austrālijā. Tapat mums treniņpartneris ir Andis Juška,» bilda Jakovļeva.

Patlaban 45 gadus vecajam Teiloram ir liela trenera pieredze dāmu tenisā. Viņš strādājis ar tādām slavenām sportistēm kā šveiciete Martina Hingisa, serbiete Ana Ivanoviča un austrāliete Samanta Stosura.

Par treneri Teilors kļuva 1992.gadā, bet trīs gadus vēlāk sāka strādāt par treneri WTA tūrē, kā arī piecus gadus bija Sedlebrūkas Tenisa akadēmijas treneris Floridā.

No 2001.gada viņš palīdzēja austrāliešu tenisistēm Alisijai Molikai, Evijai Dominikovičai un Nikolai Pretai, bet 2002. un 2003.gadā bija Austrālijas izlases treneris Federāciju kausā, bet 2006.gadā kļuva par izlases kapteini, komandai viņa vadībā aizvadot septiņas cīņas.

Tāpat Teilors bija Austrālijas komandas treneris 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet pēc tam sāka strādāt arī pēdējās desmitgades spožāko austrāliešu tenisisti Stosuru, palīdzot viņai 2011.gadā triumfēt ASV atklātajā čempionātā.

Abu ceļi šķīrās 2013.gadā, taču vēl pēc diviem gadiem Teilors uz kādu laiku atkal kļuva par Stosuras treneri, pa vidu pastrādājot arī ar horvātieti Ajlu Tomljanoviču, kura pārstāv Austrāliju.

Kā zināms, šogad Ostapenko sensacionāli triumfēja «French Open» turnīrā, kas ir lielākais panākums Latvijas tenisa vēsturē. Viņa arī kvalificējās Singapūrā notikušajam sezonas noslēguma turnīram un pašlaik WTA rangā atrodas septītajā vietā.

Dalies ar šo rakstu