Panāk izlīgumu Snoras strīdā ar airBaltic un BAS par preču zīmes iegādes darījumu

2014. gada 24. aprīlis plkst. 19:13
Autors: LETA
Dalies ar šo rakstu

Rīgas apgabaltiesa šodien izbeigusi tiesvedību Lietuvas bankas Snoras prasībā pret nacionālo lidsabiedrību airBaltic un SIA Baltijas Aviācijas sistēmas (BAS) par preču zīmes iegādes darījuma atzīšanu par spēkā neesošu. Kā informē apgabaltiesas preses sekretārs Aigars Bērziņš, tiesvedība lietā izbeigta, jo puses panākušas mierizlīgumu.

Snoras pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Moors norādīja, ka mierizlīgums klientam ir «vislabākais un vispatīkamākais variants», tomēr par mierizlīguma pamatojumu viņš neizteicās, norādot, ka lieta tika skatīta slēgti un viņam tam īsti nav pilnvarojuma, jo viņš ir juridiskās palīdzības sniedzējs.

Lieta tika izskatīta slēgtās sēdēs.

airBaltic zīmols un saistītās preču zīmes nu jau bijušā aviosabiedrības vadītāja Bertolta Flika BAS tika pārdotas 2009.gadā, taču tas atklājās tikai 2010.gada vasarā. Zīmols un preču zīmes airBaltic 2009.gada auditētajā pārskatā novērtētas 13 miljonu eiro jeb 9,136 miljonu latu vērtībā.

Pārdotas tika preču zīmes airBaltic, airBaltic.com, airBaltic Travel.com, airBaltic Hotels, Baltic Miles un Baltic Taxi. Šāds solis tika skaidrots ar nepieciešamību piesaistīt kapitālu finanšu situācijas stabilizēšanai un turpmākai attīstībai. Vēlāk airBaltic preču zīmes tika ieķīlātas.

Savukārt 2011.gada novembrī airBaltic no BAS zīmolus un preču zīmes atpirka par 13 miljoniem eiro. Zīmoli un preču zīmes, kā arī pašreizējās un nākotnes prasības tika ieķīlātas kā nodrošinājums saņemtajiem aizņēmumiem par labu Finanšu ministrijai. Pašreizējais lidsabiedrības vadītājs Martins Gauss teica, ka patlaban airBaltic atguvusi visus zīmolus.

Patlaban ir ierosinātas daudzas lietas saistībā ar vienošanas par airBaltic glābšanu un no tās izrietošajām sekām. Apgabaltiesa vērtē arī Satiksmes ministrijas (SM) prasību pret Krievijas Investbank un BAS par saistību pārņemšanu un cesijas atzīšanu - tā saistīta ar BAS piederošo airBaltic daļu pārņemšanu.

Krājbanka šajā procesā tika pielaista kā trešā persona. Lietas būtība balstās uz 2011.gada 3.oktobra vienošanos par BAS piederošo airBaltic daļu pārņemšanu.

Kā zināms, vēlāk SM uz pirmpirkuma tiesību pamata iegādājusies AS Latvijas Krājbanka ieķīlātās Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic mazākuma akcionāram BAS piederošās airBaltic kapitāldaļas. SM iegādājās Krājbankai piederošo ķīlu - 47,2 % airBaltic akciju par nominālvērtību 224 453 lati, tādējādi valstij kļūstot par 99,8% airBaltic akciju īpašnieku.

Dalies ar šo rakstu

Populārākās ziņas

Nepalaid garām