Papildināta - Anonīms hakeris ielauzies Nodarbinātības Valsts aģentūras sistēmā

2013. gada 09. oktobris plkst. 11:52
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Tehnoloģijas
Dalies ar šo rakstu

Latvijas Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) sistēmai veikts kiberuzbrukums, un no tās nozagti aptuveni trīs tūkstošu lietotāju dati, Db.lv apstirpināja NVA pārstāvji.

Uzbrukumu valsts aģentūrai veicis hakeris ar lietotājvārdu W1n5t0n, kurš par to NVA paziņojis mikroblogošanas vietnē Twitter.

@NVA_gov_lv Sorry, your website have been hacked. #Lulz Leak: http://t.co/r6MsJe8t5g — W1n5t0n (@th3W1n5t0n) October 7, 2013 

Personīgā informācija ietver NVA klientu vārdus, e-pasta adreses un paroles. NVA paroles ir glabājusi «brīvā tekstā», proti, tās nav bijušas šifrētas, ziņo Softopedia.

NVA norāda, ka hakeris piekļuvis «tikai NVA mājaslapas «jaunumu» lietotāju sarakstam un šo lietotāju reģistrācijas e-pastiem un parolēm».

«Pašlaik ir liegta autorizācija NVA mājas lapā, izmantojot nopludinātās paroles. Lai autorizētos, nepieciešams veikt paroles nomaiņu. NVA mājaslapas jaunumu lietotājiem operatīvi tika nosūtīts paziņojums ar notikušā skaidrojumu un ieteikumu nomainīt paroli,» aptuveni trīs dienas pēc uzbrukuma paziņojusi NVA. Aģentūra uzsver, ka «nozīmīgām NVA datu bāzēm un trešo personu aizsargājamiem datiem svešas personas nav piekļuvušas».

Spriežot pēc hakera ieraksta Twitter, uzbrukums veikts 6. oktobrī. 

Pašreiz NVA veic iekšējo pārbaudi, lai noskaidrotu notikušo un nepieļautu nesankcionētu piekļūšanu sistēmām, norāda aģentūras pārstāvji.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds

Populārākās ziņas

Nepalaid garām