Būvniecība un īpašums

Papildināta - Baltikums Bank par četriem miljoniem eiro restaurē bijušo Krājbankas ēku Vecrīgā

Dienas Bizness, 14.04.2015

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Vēsturiskais piecstāvu nams Jēkaba ielā 2 Vecrīgas centrā piedzīvo apjomīgu rekonstrukciju - pēc darbu pabeigšanas namā saimniekos tā jaunie īpašnieki Baltikums Bank, informē Baltic Communication Partners pārstāve Dace Plato. Nama atjaunošanā ieguldīti vairāk nekā četri miljoni eiro. Iepriekš šajā namā atradās Latvijas Krājbanka.

Patlaban skatam daļēji ir atsegta atjaunotā greznā nama fasāde, bet iekšdarbi vēl rit pilnā sparā. Restaurēti tiek nama logi, atsevišķu ārējo darbu pabeigšanai nepieciešams vasaras siltums. Projekta galvenā arhitekte Marina Mihailova atzīmē, ka ir izdevies ēkas fasādei atdot tās sākotnējo krāsojumu – baložzilpelēko toni, kas labi saskanēs ar līdzās esošo apjomu – atjaunojamo jauno Saeimas ēku un vienlaikus izcels fasādes dekoratīvos elementus.

Iekšdarbi ēkā turpināsies vēl līdz nākamā gada pavasarim. Uz būvdarbu apjomīgumu norāda tas, ka pirmo reizi ēkas pastāvēšanas laikā notiek tās pamatu pastiprināšana, kas ir īpaši svarīgi Vecrīgas vēsturiskajā centrā. Vienlaikus ar būvniecību tiek veikta arī arheoloģiskā uzraudzība, kā rezultātā, iespējams, tiks paplašinātas zināšanas par šīs ēkas vēsturi.

Rekonstrukcijas laikā nedaudz tiek pacelta jumta kore, nemainot ēkas ārējo fasādi, kā rezultātā iepriekš neizmantotos bēniņus varēs pārvērst par lietderīgi izmantojamām platībām. Tāpat tiks veikta glabātavas rekonstrukcija, ēkas iekšējā pagalmā tiks ierīkots lifts ar pieeju no visiem stāviem.

1893.gada vēsturisko elpu pašā namā apliecina vairs tikai trīs elementi, kuru restaurāciju jaunais īpašnieks veic ar vislielāko rūpību, tādējādi saglabājot vēsturiskās liecības nākamajām paaudzēm. Neskaitāmo pārbūvju rezultātā Jēkaba ielas 2.namā ir saglabājušās vienkāršas iekšējās betona kāpnes ar metāla margām no 1.stāva līdz bēniņiem, greznā glazēto podiņu krāsns un kasetēti ozolkoka griesti zālē, kas vēsturiski kalpoja kā bankas direktora kabinets.

«Tas bija stratēģisks lēmums – nebūvēt jaunu bankas ēku ārpus centra, bet palikt Vecrīgā. Vienlaikus tas ir arī vēsturiskās pēctecības apliecinājums - bankas darbam izmantot ēku, kas jau 19.gs beigās pēc rekonstrukcijas pielāgota bankas darbam un kas sava majestātiskuma un greznības ziņā atbilst tam personalizētajam un individuālajam apkalpošanas stilam, ko mēs nodrošinām saviem klientiem,» saka Baltikums Bank valdes priekšsēdētājs Dmitrijs Latiševs.

«Mēs attīstāmies, mums ir tālejoši mērķi, tāpēc vēsturiskās ēkas iegādāšanās bija pašsaprotams ieguldījums. Rekonstrukcijas process ir vērienīgs, sākotnējā darba posmā atklājās vairākas aisberga neredzamās daļas, kas ir prasījušas gan papildus laiku, gan ieguldījumus. Taču mēs ar lepnumu apzināmies, ka ieguldām vairāk nekā 4 miljonus eiro pilsētas vēsturiskās arhitektūras mantojuma saglabāšanā, kas paliks arī nākamajām paaudzēm. Ēkas vēsture ir sava veida apliecinājums tam, cik svarīgi šādus darbus veikt pilnā apjomā,» par rekonstrukcijas procesu stāsta Dmitrijs Latiševs.

Pēc dažiem mēnešiem apjomīgi rekonstrukcijas darbi tiks uzsākti otrajā bankas ēkā šajā pašā kvartālā, Smilšu ielā 6. «Arī šajā gadījumā zīmīgs bija fakts, ka ēka jau sākotnēji bija paredzēta bankas darbam, proti, 1910.-1912.gadā tā projektēta un celta speciāli Rīgas Pirmās savstarpējās kredītsabiedrības bankai, » atklāj D. Latiševs.

Patlaban Baltikums Bank ir izvietota divās nelielās ēkās Vecrīgā, kas tiek īrētas. Pēc abu vēsturisko ēku restaurācijas Smilšu ielā 6 atradīsies bankas centrālais birojs, savukārt Jēkaba ielā 2 strādās bankas struktūrvienības, kas nodrošina bankas ikdienas darbu.

Rekonstrukcijas un fasādes restaurācijas darbus Jēkaba ielā 2 veic uzņēmums RBSSKALS Būvvadība.

papildināta pirmā rindkopa

Komentāri

Pievienot komentāru