Citas ziņas

Papildināta - Ēģiptes kūrortos mājupceļu gaida 460 tūristi no Latvijas

LETA, 06.11.2015

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Patlaban Ēģiptes kūrortos ir 460 tūristi no Latvijas - Šarm eš Šeihā atrodas 270, bet Hurgadā - 190 tūristi.

Kā šodien preses brīfingā informēja aviokompānijas airBaltic viceprezidents Jānis Vanags, tūristus no Šarm eš Šeihas Latvijā varētu nogādāt ar diviem reisiem, ja tiks dota atļauja veikt lidojumus.

Patlaban airBaltic reisus uz Šarm eš Šeihu neveic, kamēr netiks dota atļauja no kompetentajām iestādēm. Šodien Civilās aviācijas aģentūrā notiek sēde, kurā šis jautājums tiks izlemts. Lēmums var būt gan aizliedzošs, gan rekomendējošs.

Ja atļauja tiks dota, airBaltic esot gatava lidot uz Šarm eš Šeihu jau rīt. Pagaidām tūristi ir izmitināti viesnīcās. Šos izdevumus segs airBaltic un tūroperators Tez Tour. Vanags prognozēja, ka pozitīvā gadījumā reiss uz Šarm eš Šeihu varētu notikt rīt plkst.9. Interesenti tiek aicināti sekot līdzi airBaltic sociālajos tīklos, kur šodien vakarā visoperatīvāk tiks publiskota jaunākā informācija.

airBaltic pārstāvis Pauls Cālītis norādīja, ka Eiropā ir dažāda pieeja, kā tiek organizēti reisi uz Šarm eš Šeihu. Ir valstis, kur aizliegumu lidot uz šo Ēģiptes kūrortu nosaka valsts, taču ir valstis, kur par to lemj pašas lidsabiedrības. airBaltic balstīsies uz kompetento iestāžu lēmumu, taču arī pašas lidsabiedrības pārstāvji nepārtraukti monitorējot situāciju. Piemēram, viena Eiropas lidsabiedrība šodien uz Šarm eš Šeihu esot aizlidojusi, taču tai bijušas problēmas atgriezties.

Kā informēja Tez Tour pārstāve Marina Ulanova, nav pamata uztraukumam par palikušajiem Šarm eš Šeihā, jo tūristi tiekot izmitināti viesnīcās. Tas, vai tūristi Ēģiptē paliks vienu vai divas dienas, būšot atkarīgs no kompetento iestāžu lēmuma.

Savukārt tiem, kas nevar doties ceļojumā no Rīgas uz Ēģipti, tiekot piedāvātas trīs iespējas - alternatīvs ceļojums, atdota nauda vai piedāvāts doties ceļojumā vēlāk. Gan tūroperatora, gan lidsabiedrības pārstāvji skaidroja, ka zaudējumi vēl netiek aprēķināti, jo patlaban būtiskāk esot atgriezt tūristus no Ēģiptes Latvijā.

Kā aģentūrai LETA skaidroja lidostā, saskaņā ar ziemas lidojumu sarakstu reisus uz Šarm eš Šeihu veic divas aviokompānijas - airBaltic un čarterkompānija Air Cairo sadarbībā ar tūroperatoru GoAdventure. Uz Hurgadu čarterlidojumus veic iepriekš minētā Air Cairo.

Kā ziņots, sestdien 23 minūtes pēc pacelšanās no Šarm eš Šeihas Sīnāja pussalā nogāzās Krievijas aviolaineris un katastrofā gāja bojā 224 cilvēki.

Līdzīgi kā citu valstu aviokompānijas, arī airBaltic vakar atcēla lidojumus uz Ēģipti. Vanags iepriekš norādīja, ka no atbildīgajām iestādēm ir saņemtas rekomendācijas neveikt lidojumus uz Ēģipti. Līdz ar to lidojumi uz Ēģipti, Šarm eš Šeihu, nevarēs notikt «līdz brīdim, kad šis aizliegums tiks atcelts».

Pasažieriem ir jāvēršas pie kompānijām, kurās tie ir iegādājušies lidmašīnas biļetes un jāseko līdzi informācijai aviokompānijas mājaslapā, norādīja lidsabiedrības pārstāvis.

papildināta visa ziņa

Komentāri

Pievienot komentāru