Finanses

Papildināta - Krievijā atsauc banku pakalpojumu licenci M2M Private Bank

LETA, 09.12.2016

Andrejs Vdovins

Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Krievijas centrālā banka atsaukusi banku pakalpojumu sniegšanas licenci bankai M2M Private Bank, kas ir Latvijas Bank M2M Europe māsasbanka.

Kā norādīts Krievijas Bankas paziņojumā, lēmums par licences atsaukšanu stājies spēkā piektdien.

Krievijas centrālā banka norāda, ka M2M Private Bank izvietojusi naudas līdzekļus nekvalitatīvos aktīvos un nav veidojusi rezerves, kas būtu adekvātas riskiem, kurus tā uzņēmās.

Bankā iecelta pagaidu administrācija.

M2M Private Bank vienīgais akcionārs ir Krievijas banka "Aziatsko-tihookeanskij bank" (ATB).

Jau ziņots, ka M2M Private Bank pagājušajā mēnesī bija problēmas ar maksājumu veikšanu un 11.novembrī ATB paziņoja, ka kopā ar Krievijas centrālo banku veic pasākumus situācijas normalizācijai savā meitasbankā.

Latvijā darbojas Krievijas M2M Private Bank māsasbanka Bank M2M Europe, taču abām ir atšķirīgi akcionāri. M2M Bank Europe valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka radusies situācija Latvijas M2M nekādi neietekmēs, jo abām bankām ir tikai viens kopīgs akcionārs - Andrejs Vdovins, un nekādu citu saistību nav.

Arī šodien Latvijā strādājošās bankas M2M Bank Europe vadība uzsver, ka Bank M2M Europe, kam ir līdzīgs nosaukums, nav saistīta Krievijas kredītiestādes situāciju un Krievijas Centrālās bankas lēmums nekāda veidā neattiecas uz Bank M2M Europe darbību. Kaut arī vienam no Bank M2M Europe akcionāriem ir netieša līdzdalība Krievijas bankā, tomēr Latvijā strādājošajā kredītiestāde ir juridiski neatkarīga, tā darbojas Latvijas jurisdikcijā un tiek uzraudzīta un regulēta atbilstoši Latvijas un Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem.

Bank M2M Europe nav ekspozīcijas Krievijas bankā M2M Private Bank, un līdz ar to Maskavā notiekošajam nav ietekmes uz Bank M2M Europe finanšu situāciju, uzsver Bank M2M Europe.

Bank M2M Europe vērš uzmanību, ka pašlaik bankas darbības galvenie finanšu rādītāji būtiski pārsniedz regulatora prasības. Bank M2M Europe kapitāla pietiekamības rādītājs trešā ceturkšņa beigās ir 22,7%, likviditātes rādītājs ir 80%. Bankā Bank M2M Europe ir sabalansēta kredītu un depozītu attiecība - kredīti veido mazāk par 27% no aktīviem.

M2M Private Bank sevi dēvē par vienīgo Krievijas banku, kas specializējas tikai turīgu privāto klientu apkalpošanā. Šā gada 1.oktobrī tajā bija noguldīti fizisku personu līdzekļi 6,15 miljardu rubļu vērtībā, liecina bankas mājaslapā pieejamā informācija.

ATB ir vienīgā M2M Private Bank īpašniece kopš šā gada jūlija. ATB galvenais akcionārs ir zelta ieguves kompānijas Petropavlovsk dibinātāji Pīters Hambro un Aleksejs Maslovskis, kā arī viņu partneris Andrejs Vdovins. ATB akcionāru vidū ir arī ārvalstu kompānijas East Capital Financials Fund un IFC, kas kontrolē attiecīgi 17,91% un 6,71% akciju.

Vietnes Banki.ru dati liecina, ka oktobrī ATB pēc aktīvu apmēra bija 52.lielākā banka Krievijā (pēc ziņu aģentūras Interfax aprēķiniem trešajā ceturksnī tā bija 49.lielākā banka Krievijā). Savukārt M2M Private Bank ierindojās 163.vietā.

Latvijā reģistrētajā bankā Bank M2M Europe Vdovina ģimenei pieder 79,7% akciju, bankas valdes priekšsēdētājam Idelsonam - 4,93% akciju, Igora un Tatjanas Rapoportu ģimenei - 9,46% akciju, bet privātu investoru grupai DMD Holding - 5,91%.

Pēc Latvijas Komercbanku asociācijas datiem, šogad otrā ceturkšņa beigās "Bank M2M Europe" bija pēc aktīviem 17.lielākā banka Latvijā.

Komentāri

Pievienot komentāru